:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C zamglenie

Dni Pilawy 2016 za nami!

Koncerty zespołów Effect, Tacy Sami, Hand"s Up i formacji Joker, doskonała zabawa z DJ"em Tomi, energetyczne występy cheerleaderek i zachwycające układy gimnastyczek, spektakularny pokaz laserowy i sportowo-jubileuszowy akcent, związany z 70-leciem istnienia LKS Burza Pilawa – to tylko niektóre z atrakcji, jakie znalazły się w programie tegorocznych Dni Pilawy.

 

Tegoroczne Dni Pilawy były połączone z obchodami jubileuszu 70-lecia klubu sportowego Burza Pilawa. Niedzielne świętowanie rozpoczęła msza święta w intencji mieszkańców. O oprawę muzyczną tego dnia dbali członkowie orkiestr dętych z Pilawy i Trąbek.

Zaproszonych gości oraz świętujących mieszkańców powitali dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie Sylwia Zakrzewska i prezes klubu sportowego Burza Pilawa Andrzej Kępka. W niedzielnych obchodach uczestniczyli m.in.: wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Żochowski, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, sekretarz powiatu Jerzy Piesio, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, asystent senator Marii Koc Michał Jaworski, radni Pilawy z przewodniczącą rady miejskiej Dorotą Niemiec-Jóźwicką na czele, burmistrz Pilawy Albina Łubian, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Pilawa Bernarda Mikos, przedstawiciele rady powiatu, duchowieństwa, służb mundurowych, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu garwolińskiego, pracownicy pilawskiego urzędu, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych miasta i gminy Pilawa, przedsiębiorcy, w tym wykonawca budynku zaplecza szatniowego Ryszard Nitka, członkowie Klubu Sportowego Burza Pilawa i mieszkańcy. Uroczystego otwarcia Dni Pilawy dokonały burmistrz Albina Łubian i przewodnicząca rady miejskiej Dorota Niemiec-Jóźwicka. Podczas otwarcia wydarzenia burmistrz Albina Łubian przypomniała o ubiegłorocznym świętowaniu 30-lecia nadania praw miejskich i zmianach, jakie zaszły w ciągu tych 3 dekad w mieście i całej gminie. Burmistrz podkreśliła, że tylko w ciągu 15 lat wysokość budżetu Pilawy wzrosła z 10 mln zł do ponad 40 mln zł. Udział w takim wzroście ma efektywne pozyskiwanie środków zewnętrznych. Włodarz przypomniała, że w roku ubiegłym samorząd pozyskał blisko 10 mln zł, co pozwoliło na przeznaczenie ponad 13 mln zł na zadania inwestycyjne. Albina Łubian dziękowała wszystkim osobom i instytucjom wspierającym miasto i gminę Pilawa. Szczególne słowa podziękowania skierowała do wicemarszałek Orzełowskiej.

 

Zaplecze szatniowe i tort na 70-lecie Burzy Pilawa

Następnie prezes klubu sportowego Burza Pilawa Andrzej Kępka przedstawił wszystkim krótką historię klubu, świętującego 70-lecie istnienia. Jubileusz był doskonałą okazją do uroczystego otwarcia nowo wybudowanego zaplecza Burzy Pilawa. Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii Pilawa ks. Andrzej Banasiuk. Tradycyjną wstęgę przecięli wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, burmistrz Albina Łubian, przewodnicząca rady Dorota Niemiec-Jóźwicka, prezes klubu Andrzej Kępka, zawodnik klubu i mała pasjonatka sportu. Po oficjalnym otwarciu obiekt był otwarty dla zwiedzających. Częścią uroczystych obchodów 70-lecia klubu była degustacja ogromnego, jubileuszowego tortu.

 

Gratulacje, historia na poważnie i Sienkiewicz na wesoło

Podczas niedzielnego świętowania nie zabrakło gratulacji. Przemawiający goście, w tym Janina Ewa Orzełowska, Krzysztof Żochowski, Marek Chciałowski i Michał Jaworski gratulowali m.in. pięknego jubileuszu LKS Burza Pilawa, organizacji Dni Pilawy oraz efektywnego pozyskiwania środków zewnętrznych. W niedzielę wręczono także nagrody laureatom konkursu „Kocham Cię, Pilawo”. W tym roku, w czwartej już edycji konkursu, przygotowywanego przez Marię Gudro-Homicką, 40 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów odpowiadało na niełatwe pytania, dotyczące 100 lat historii szkoły podstawowej w Pilawie. Młodzi pasjonaci historii musieli m.in.: wymienić nazwiska 5 nauczycieli pracujących w szkole w Pilawie w okresie międzywojennym, podać datę wprowadzenia stroju uczniowskiego oraz tarczy, a także wymienić nazwiska pięciu nauczycieli, którzy byli uczniami pilawskiej szkoły, a obecnie w niej uczą. W kategorii szkół podstawowych miejsce 1. zdobyła Marta Głaszczka z PSP w Puznówce. Na miejscu 2. uplasowała się Natalia Owczarska z PSP w Gocławiu, a na miejscu 3. Szymon Krasiński z PSP w Pilawie. W kategorii gimnazjum największą wiedzą wykazała się Alicja Szostak z PG w Pilawie. Miejsce 2. wywalczyła Paulina Kowalska z PG w Pilawie, a 3. Eliza Ragus z PG w Pilawie.

Z okazji obchodów Roku Sienkiewiczowskiego uczniowie pilawskiej Szkoły Podstawowej, która nosi imię Henryka Sienkiewicza, przygotowali przedstawienie „Sienkiewicz na wesoło”. Młodzi aktorzy z kl. VI c PSP w Pilawie pracowali pod kierunkiem Marleny Korab. Scenografię przygotowała Magda Bylinka.

 

Tanecznie, muzycznie, laserowo!

Popołudnie w Pilawie obfitowało w liczne atrakcje. Na scenie w energetycznych pokazach tańca wystąpiły osiągające sukcesy w skali Polski, Europy i świata cheerleaderki z Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „NO NAME”. Przed zgromadzoną w Pilawie publicznością w zachwycających pokazach wystąpiły również młode gimnastyczki. Po występie prezes klubu Zofia Kisiel podziękowała wszystkim osobom i firmom wspierającym działalność klubu. Następnie, scenę opanowała formacja Joker. Piotr Koczocik, który na scenie był wspierany przez tancerki wykonał hity, przy których bawi się cała Polska. W Pilawie, witany brawami, okrzykami i piskami fanów Joker zaśpiewał m.in.: „Aparatkę”, "Zazdrosną" i „Zołzę”. W trakcie koncertu artysta rozdawał płyty. W stronę publiczności poleciał także pluszak. Po bisach Joker chętnie podpisywał płyty i rozmawiał z fankami.

Solidną dawkę pozytywnej energii zaserwował publiczności Hand”s Up Show, w którym udział wzięło aż 9 artystów! Tancerki, wokalistki i muzycy. Ci, którzy zdecydowali się zostać na miejskim stadionie i zamiast meczu wybrali koncert nie zawiedli się. Zespół z Krakowa przypomniał największe hity lat 80., a tancerki zaskakiwały licznymi zmianami kreacji i wizerunku. Nie mniejszą energią emanowała kielecka formacja Tacy Sami, która wykonała największe przeboje legendarnej grupy Lady Pank. Charyzmatyczny wokalista, show z flagami, do którego muzycy zaprosili fanki z publiczności oraz znane wszystkim hity sprawiły, że pod sceną pojawił się tłum świętujących Dni Pilawy.

Gwiazdą wieczoru był zespół Effect. Założyciel i główny lider zespołu Marek Biedrzycki wykonał takie przeboje jak: „Uciekam od żony”, „Uwaga” czy „Tacy jak my”. Wokaliście na scenie towarzyszyli tancerze. Publiczność zgromadzona w Pilawie, oprócz świetnej zabawy, z pewnością zapamięta pomyłkę artysty, który przez jakiś czas myślał, że występuje w... Piławie.

Tegoroczne Dni Pilawy uświetnił spektakularny pokaz laserowy. Imprezę zakończył DJ Tomi, który grał dla bawiącej się publiczności do północy.


Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował m.in. portal eGarwolin.

(ur, fot. ur, KK) 2016-06-13 18:40:16

Aktualizacja: 2016-06-14 20:28:01


Dni Pilawy 2016 za nami! komentarze opinie

  • dziewczyna - niezalogowany 2016-06-13 19:44:15

    Było super :D

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl