:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Dominacja Delfina w Rykach

Trzydziestu dwóch zawodników UKS-u Delfin Garwolin wzięło udział w VI Powiatowych Zawodach Pływackich w Rykach, które odbyły się 12 maja. Podopieczni Wojciecha Mianowskiego, Waldemara Makowskiego i Katarzyny Baran zdobyli aż 35 medali.

Zawody rozpoczęły się od rywalizacji najmłodszych zawodników. Pływacy, którzy trenują pod okiem Wojciecha Mianowskiego dopiero od 3,5 miesiąca, udowodnili, że drzemie w nich wielki potencjał. Znakomicie poradzili sobie ze stresem związanym z udziałem w pierwszych zawodach w życiu, a najlepszym tego potwierdzeniem są medale: Karoliny Domańskiej (I – 25m dowolny), Nikoli Dziewanowskiej (II – 25m dowolny), Alicji Tomczuk (II – 25m klasyk) oraz Kacpra Gosa (III – 25m dowolny).

Następnie do rywalizacji przystąpili podopieczni Katarzyny Baran, wśród których najlepiej spisała się Barbara Siwek, która zdobyła złoty medal na 25m dowolnym i srebrny na 25m grzbietowym.

Później przyszedł czas na zawodników trenera Waldemara Makowskiego, którzy również pokazali się z bardzo dobrej strony, a w szczególności: Julia Karczmarczyk (I – 50m grzbiet, III – 50m dowolny), Jagoda Jonak (I – 50m klasyk), Maja Skupińska (III – 50m dowolny i 50m grzbiet), Stanisław Siwek (I – 50m grzbiet, II – 50m dowolny), Michał Skrzyniarz (I – 50m klasyk, III – 50m dowolny) i Michał Kargol (II – 50m grzbiet).

W następnej kolejności o medale powalczyli podopieczni Wojciecha Mianowskiego, tyle, że starsi. Pływacy UKS-u Delfin zdominowali rywalizację w swoich kategoriach. Na podium stawali: Alicja Więckowska (I – 50m dowolny i 50m grzbiet), Emilia Frąckiewicz (II – 50m dowolny i 50m klasyk), Olga Kruszelnicka (III – 50m klasyk), Jakub Sitnik (I - 50m grzbiet i II – 50m dowolny), Adam Kenig (I – 50m dowolny i 50m klasyk), Mateusz Szczypek (II – 50m dowolny i 50m klasyk) i Patryk Kot  (III – 50m dowolny i 50m klasyk).

Na sam koniec zawodów odbyła się rywalizacja w kategorii Open na 100 m dowolnym (I – Alicja Więckowska oraz I – Mateusz Szczypek i II – Jakub Sitnik) oraz 100m zmiennym (I – Emilia Frąckiewicz oraz I – Adam Kenig i II – Stanisław Siwek).

(ŁS)

Dominacja Delfina w Rykach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl