:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
11/09/2018 19:21

W minioną niedzielę rolnicy z powiatu garwolińskiego w Łaskarzewie dziękowali za pomyślne zbiory plonów. Podczas świętowania dożynek nie zabrakło tradycyjnego korowodu z pięknymi wieńcami, dzielenia się chlebem oraz nagród w konkursach i podziękowań dla wyróżniających się rolników i medali dla najlepszych dostawców mleka.

Dożynkowe uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża w Łaskarzewie, którą celebrował ks. dziekan Edmund Szarek. Wierni zgromadzeni na nabożeństwie dziękowali za tegoroczne dary ziemi i prosili o błogosławieństwo dla rodzin, wiosek i miast powiatu garwolińskiego na kolejny rok. Podczas mszy poświęcono także okazałe wieńce dożynkowe i pachnące bochny chleba.

Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości w barwnym korowodzie przeszli do Łaskarzewskich Alejek, gdzie delegacje dożynkowe poszczególnych gmin wraz z ich wójtami i burmistrzami witała prowadząca tegoroczne święto plonów Małgorzata Antolak – dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Starostwa Powiatowego w Garwolinie.

Następnie na scenie z koncertem wystąpiła Strażacka Orkiestra Dęta przy ZGM ZOSP RP w Łaskarzewie. Po koncercie, zaproszonych gości, delegacje z powiatu oraz mieszkańców Łaskarzewa powitali burmistrz miasta Lidia Sopel-Sereja i starosta garwoliński Marek Chciałowski. Po przemówieniach włodarzy, podczas ceremoniału dożynkowego piękny bochen chleba, gospodarzom dożynek, burmistrz Łaskarzewa i staroście powiatu, przekazali starostowie dożynek Milena Wachnicka i Krzysztof Żabczyński. Włodarze zapewnili, że będą ten chleb dzielić mądrze i sprawiedliwie. W trakcie dzielenia się chlebem publiczność mogła wysłuchać koncertu Koła Gospodyń „Serbianki”.

 

Najpiękniejsze wieńce i zagrody wiejskie

Dożynki powiatowe były doskonałą okazją do rozstrzygnięcia konkursów i wręczenia podziękowań oraz nagród. W konkursie na„Najpiękniejszy wieniec dożynkowy powiatu” zwyciężył wieniec gminy Żelechów. Drugie miejsce zajął wieniec gminy Trojanów, a trzecie – gminy Borowie. Na twórców najpiękniejszych wieńców czekały nagrody pieniężne.

W konkursie „Piękna Zagroda Wiejska” wpłynęło 17 zgłoszeń z 7 gmin powiatu garwolińskiego. Zwycięzcami rywalizacji zostali Ewa i Dariusz Wachniccy z gm. Górzno. Miejsce drugie zajęli Justyna i Mirosław Rękawek z gm. Garwolin, a trzecie Magdalena i Krzysztof Jankowscy z gm. Borowie. Wyróżnienia przyznano Agnieszce i Andrzejowi Sadurskim z gm. Maciejowice oraz Iwonie i Pawłowi Korycki z gm. Łaskarzew.

 

Zasłużeni dla Rolnictwa docenieni

Podczas dożynek starosta garwoliński Marek Chciałowski wręczył odznaczenia honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa Powiatu Garwolińskiego”. Pamiątkowe ryngrafy otrzymały osoby, które w znaczący sposób swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju rolnictwa. W gronie wyróżnionych znaleźli się: wiceprezes zarządu OSM Garwolin Hanna Dębowska, wieloletni pracownik administracji rządowej i samorządowej, a ostatnio (do 31 lipca 2018r.) dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powioatowym w Garwolinie Anna Żurawek, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Łaskarzewie Jan Dąbrówka, hodowca trzody chlewnej, doradca i konsultant żywieniowy produktów paszowych Tomasz Borowski, kierownik powiatowego zespołu w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Maria Stefanowska, rolnik i hodowca trzody chlewnej, prezes Mazowieckiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej oraz sekretarz Głównego Związku Hodowców Trzody „Polsus” i radny powiatowy Adam Zboina, przewodniczący Rady Nadzorczej OSM Garwolin i producent mleka Zbigniew Sitnik, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Garwolinie Ryszard Głaszczka oraz wieloletnia kierownik Placówki Terenowej KRUS w Garwolinie, działaczka Mazowieckiej Izby Rolniczej Teresa Orowiecka.

Tego dnia nagrodzono także uczestników konkursu "Pracuj bezpiecznie". Medale i wyróżnienia od OSM Garwolin i SM Ryki otrzymali najlepsi producenci mleka. W tym gronie znaleźli się między innymi:

Najlepsi dostawcy mleka do OSM Garwolin (największa ilość i najwyższa jakość mleka w dostawach): Tomasz Błachnio (Łaskarzew), Marcin Szewczak (Stoczek Łukowski), Instytut Falenty (Raszyn), Instytut Jarzębiec (Lesznowola), Grzegorz Gula (Wola Mysłowska), Zbigniew Sitnik (Maciejowice), Rafał Adamiec (Siennica), Marcin Zawadka (Latowicz), Tomasz Nieprzecki (Latowicz), Łukasz Sabak (Latowicz), Monika Jaworska (Kołbiel), Monika Szczygielska (Miastków Kościelny), Stanisław Czerwiński (Latowicz), Łukasz Sychowicz (Siennica), Marek Ducki (Wola Mysłowska), Damian Witkowski (Wola Mysłowska), Sylwester Bienias (Maciejowice), Marek Nocek (Latowicz), Adam Olechowski (Łaskarzew) i Tadeusz Filipowicz (Trojanów).

W kategorii „najwyższa wydajność stada krów mlecznych”: Jan Bąk (Mińsk Mazowiecki, Konrad Duszczyk (Siennica) i Marcin Zawadka (Latowicz).

Najlepsi dostawcy mleka do SM Ryki: Andrzej Bober, Krzysztof Mańkowski, Bogdan Lech, Leszek Wesołowski, Dariusz Szmigiel, Stefan Gugała, Agnieszka Bakiera, Andrzej Rumianek (wszyscy gm. Trojanów), Sylwester Salwa (gm. Żelechów), Daniel Śliński (gm. Miastków Kościelny), Krzysztof Michalec (gm. Górzno), Paweł Adamiak (pow. siedlecki), Radosław Nowak (pow. miński).

 

Z okazji powiatowego święta plonów głos w Łaskarzewie zabrali m.in.: wieloletnia posłanka Stanisława Prządka, marszałek województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, radni sejmiku mazowieckiego Marian Piłka oraz Krzysztof Żochowski, który odczytał list od premiera Mateusza Morawickiego, Michał Jaworski, który odczytał list od wicemarszałek Senatu Marii Koc, Jerzy Piesio w imieniu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, Dariusz Owczarczyk w imieniu eurodeputowanego Jarosława Kalinowskiego oraz Marek Ziędalski w imieniu prezesa ARiMR.

 

Dożynki powiatowe w Łaskarzewie uświetnił koncert najpiękniejszych piosenek Ireny Jarockiej "Motylem jestem" oraz koncerty zespołów RePlay, Trzy Korony, Joker, Power Boy i Dj Seyo.

Podczas imprezy nie zabrakło wesołego miasteczka, wystaw płodów rolnych, kiermaszów, wystaw sztuki ludowej i stoisk gastronomicznych.

 

ur

Reklama

Dożynki powiatowe w Łaskarzewie 2018 (video i listy wyróżnionych) komentarze opinie

 • hmm... - niezalogowany 2018-09-11 23:17:20

  A dlaczego nie ma żadnej informacji o późniejszych występach jakie miały miejsce ok. godziny. 23? Taka zadyma była, ławki fruwały a tu cisza przecież to też atrakcją wieczoru była dla niektórych !!! Prosimy o wieści z przebiegu "gali MMA"!

 • Gość - niezalogowany 2018-09-12 10:11:45

  Sędziowie jeszcze nie podjęli decyzji kto wygrał.

 • Oj tak oj tak - niezalogowany 2018-09-12 12:24:17

  Prezes firmy ochroniarskiej dostał ta latająca ławka po czole, ale chyba faktycznie jeszcze nie ustalono kto wygrał. Niby ochroniarze w większości uciekli a ci co zostali to dostali to brak werdyktu o wygranej. Powinna być lepiej zabezpieczna taki impreza masowa

 • Gość - niezalogowany 2018-09-12 14:31:22

  12 ochroniarzy to jednak trochę za mało na taką imprezę. Straż miała wszystko w dupie a policja chyba tym bardziej.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-12 14:44:58

  Impreza byla zabezpieczona na takim poziomie na jakim wymagala tego ilosc zgloszonych osob potencjalnie bioracych udzial. Dodatkowo obiecana byla obstawa policji , ktora nie miala miejsca. Nie wspominajac juz o strazy ktora wystepowac miala w roli pomocy dla utrzymania porzadku, nawet nie ruszyla palcem , mimo iz byla swiadkiem calego zajscia. Ochrona zrobila co mogla niestety sila ludzka nie byla wystarczajaca na herosa wspomagajacego sie narkotykami i alkoholem. Dzieki Bogu ze nie bylo ofiar smiertalnych. Sama bylam swiadkiem zdarzenia i gdyby to zdarzylo sie komus mi znajomemu nie zostawilabym tego bez echa. Tragedia.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-12 17:42:39

  żeby ochrona ich mogła powstrzymać to musiałaby im zrobić krzywdę bo co niektórzy to chyba nie czuli bolu a pozniej by odpowiadali przed sądem jak za normalnego człowieka.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-13 00:27:26

  Ochrona niewiele mogła, to niewiele zrobiła. Ryzyko związane z tą profesją polega na tym że można oberwać nisko latającą ławką.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-13 08:09:06

  Typowe serbskie bezmózgi.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-13 09:43:54

  "ochrona zrobiła co mogła" jeśli uznamy że chlopaczki bez licencji i szkolenia na obstawianie imprez masowych to jest ochroniarz to można uznać że to była ochrona. Jednak sama koszulka z napisem "OCHRONA" to trochę mało. Szkolenie na pozwolenie obstawiania masowek trwa 80 godzin a w tej firmie to jest tak :ty stoisz tu a ty tam macie gaz i palke. O czym w ogóle mowa

 • Gość - niezalogowany 2018-09-13 09:46:28

  A w ogóle skoro nie wiele mogą to po co tam brać ta ochronę żeby tylko schlali się jak goście i kasę wzięli?

 • gość 2018-09-13 16:32:24

  Cytat z kuriergarwolinski.pl "Opiszcie jeszcze o zakończeniu dozynek w łaskarzewie tam ochrona znana firma z Garwolina dostała wciry. Tacy mocni"

 • Gość - niezalogowany 2018-09-13 19:08:22

  Serio? Wy jacyś poj*bani jesteście ? Macie pretensje do ochrony że ta chołota z serbii wszczyna awantury? Nigdzie nie ma takiego problemu jak tam , wszędzie ludzie mogą się zachowywać tylko nie w Łaskarzewie. A jak było na dożynkach na Krzywdzie, kto leciał z łapami do ludzi ? Oczywiście chołota z Łaskarzewa

 • Gość - niezalogowany 2018-09-17 12:22:57

  Serio? A po co tam ta ochrona? Chyba żeby właśnie ta chołote tłamsic a nie chować się po krzakach. No co ty M.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam działkę budowlaną

Sprzedam 3 działki budowlane o łącznej powierzchni 26 arów. Znajdują się one w Rębkowie w kierunku na Ewelin. Więcej informacji udzielę..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Witam. Mam do sprzedania działkę budowlaną 655m w Pilawie koło Garwolina. Działka położona jest 300m od stacji PKP na nowo powstającym osiedlu. Do..


Zobacz ogłoszenie

GOLF 3 - bolid - sportowy -

cena do negocjacji - zadzwoń sprawdź - dogadamy się 1,8 Etylina + GAZ rok produkcji : 1992 ważne OC do 29.05 i przegląd do 09.07 OC już od 150..


Zobacz ogłoszenie

Dam prace Fryzjerowi

Salon Fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace (pełne świadczenia). Informacji udziele telefonicznie i na spotkaniu pod..


Zobacz ogłoszenie

Likwidacja hodowli - gołębie

Sprzedam około 90 szt. gołębi pocztowych roczniki 2018, 2017, 2016 i kilka starszych, gołębnik o wymiarach 3,5m x 9m, zegar, akcesoria (klatki),..


Zobacz ogłoszenie

OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Zobacz ogłoszenie

Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy CWIEKARZA -

Praca polega na maszynowym montażu obuwia; możliwość zapewnienia przez pracodawcę zakwaterowania. Dobre wynagrodzenie uzależnione od umiejętności..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"