:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C bezchmurnie

Dworek Poezji z Bożeną Węgrzynek

W niedzielę 19 lutego, o godzinie 16.00, Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza do Miętnego na spotkanie autorskie z poetką mieszkającą na terenie powiatu garwolińskiego – Bożeną Węgrzynek. W wydarzeniu zorganizowanym w ramach projektu „Dworek Poezji” autorka zaprezentuje wybrane przez siebie wiersze z jej najnowszego tomiku poezji „To tylko wiersze”.

 

Późną jesienią 2012 roku zaczęła pisać dla swoich bliskich wspomnienia oraz wiersze. – Pewnie przypadek sprawił, że podczas spaceru spotkałam Poezję – mówi autorka. Pisze najczęściej w klasycznych gatunkach poetyckich. Rok temu wydała swój pierwszy tomik zatytułowany „Kalendarium liryczne”. W zbiorze ponad 60 wierszy zabrała czytelnika w podróż w czasie czterech pór roku po powiecie garwolińskim, a w szczególności na tereny nadwiślańskie. – Lubię przyglądać się i podziwiać przyrodę. Tematyka moich wierszy w kolejnym tomiku jest różnorodna. Inspirowały mnie przeżycia moje, innych osób, literatura, muzyka oraz podróże. Znajdziecie więc strofy, które podyktowała mi fantazja, nastroje, marzenia, przemyślenia oraz rozmowy z samą sobą – dodaje poetka.

Bożena Węgrzynek – autorka tomików "Kalendarium liryczne" i "To tylko wiersze", jest mieszkanka Wilgi w powiecie garwolińskim od ponad trzydziestu lat. Lubi czytać Staffa.

– Wiersze Bożenki są skromne, wyciszone i kameralne. Łatwo w nich zauważyć dążenie do myślowej precyzji. Każdy z nich opowiada jakby oddzielną historię, w każdym znaleźć można inne uczucia, od zachwytu i rozczarowania po cierpienie i radość. Jestem przekonana, że nie tylko miłośnikom poezji, ale wszystkim tym, którzy cenią sobie dobrą lekturę, wiersze z najnowszego tomiku przypadną do gustu. Bo na tym właśnie polega urok poezji – każdy interpretuje ją po swojemu. Dlatego zachęcam do zapoznania się z jej wierszami. Naprawdę warto! – przekonuje dyrektor PCKiP Beata Pasternak, która serdecznie zaprasza do Miętnego na spotkanie autorskie.

 

W niedzielę 19 lutego w Miętnem, podczas wieczorku, będzie można nabyć tomik z dedykacją autorki.

Spotkanie poetyckie uświetni występ Bożeny Sitek pianistki, muzykologa, aktorki, prezenterki radiowej i telewizyjnej oraz Magdaleny Przybysz – gitarzystki oraz flecistki w orkiestrze dętej w Trąbkach, studentki pedagogiki.

Patronat Honorowy nad spotkaniem sprawuje starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: Dworek Poezji z Bożeną Węgrzynek

 

(Inf. pras., oprac. ur) 2017-02-07 09:55:25


 

 


Dworek Poezji z Bożeną Węgrzynek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl