:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Działajmy razem! Spotkanie dla organizacji w Miętnem

Inne Powiat, Działajmy razem! Spotkanie organizacji Miętnem - zdjęcie, fotografia

„Działajmy razem!” pod takim hasłem Federacja Mazowia wraz z Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zapraszają wszystkie organizacje pozarządowe z powiatu garwolińskiego na kolejne spotkanie, które odbędzie się 26 września 2018 roku o godz. 17.30 w dworku Miętnem przy ul. Głównej 55.

Cykl szkoleń, warsztatów i seminariów tematycznych? Wspólny wniosek o grant na rozwój organizacji z powiatu garwolińskiego? Piknik NGO promujący działania wśród mieszkańców i mieszkanek? Może formalne porozumienie? A może zachęta dla lokalnych władz, by powołały Radę Działalności Pożytku Publicznego?

W czerwcu odbyło się pierwsze tego typu spotkaniu pod hasłem „Poznajmy się!” , które miało na celu wzajemną integrację, wymianę doświadczeń i wiedzy o możliwych źródłach finansowania działań. – Była to burza pomysłów nad wspólnymi projektami, ale także przestrzeń do rozmowy o trudnościach, z którymi mierzą się organizacje w powiecie garwolińskim – informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak. – Jedno spotkanie to jednak za mało. Idziemy dalej. By coś pożytecznego wypracować potrzeba więcej czasu i zaangażowania. Zaplanowaliśmy kolejne spotkania. Najbliższe już 26 września w dworku w Miętnem o godz. 17.30, na które serdecznie zapraszam – dodaje.

– Wspólnie zastanowimy się, czy i w jaki sposób lokalne ngo mogą ze sobą współpracować. Może uda się zaplanować już jakieś działania. Spotkanie poprowadzą Anna Czyżewska i Katarzyna Leśko, które już poznały organizacje z naszego powiatu – zachęcają organizatorzy.

Może znajdą się osoby z powiatu garwolińskiego, które zechcą wziąć udział w XIV Mazowieckim Forum Inicjatyw Pozarządowych w Centrum Kreatywności w Warszawie 1 października? Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj Więcej o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

W październiku odbędzie się również w Miętnem spotkanie, na którym porozmawiamy o tym, jak pisać wnioski i skąd czerpać środki. Szczegóły i informacje o wszystkich wydarzeniach będą dostępne na www.dworekmietne.pl. W przypadku pytań organizatorzy proszą o kontakt: a.lau@mazowia.org.pl


Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego / Mazowsze serce Polski. Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Organizacje pozarządowe to wszystkie podmioty, które nie są organami lub jednostkami podległymi administracji publicznej (rządowej i samorządowej) oraz których działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku. Organizacjami pozarządowymi są nie tylko podmioty, które mają osobowość prawną, ale także jednostki, które tej osobowości nie mają (np. stowarzyszenia zwykłe, koła gospodyń wiejskich).

Federacja Mazowia to działająca nieprzerwanie od 2002 roku ogólnowojewódzka federacja organizacji pozarządowych. W ostatnich latach Federacja Mazowia realizowała szereg projektów, których głównym celem było wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Mazowszu poprzez wzmacnianie potencjału organizacji pozarządowych i/lub zwiększanie zaangażowania mieszkańców w działalność obywatelską i społeczną.

 

PCKiP, oprac. ur


Działajmy razem! Spotkanie dla organizacji w Miętnem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl