:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Dzień bezpiecznej jazdy z Budimexem

Inne Ciekawostki, Dzień bezpiecznej jazdy Budimexem - zdjęcie, fotografia

Policjanci z garwolińskiej drogówki uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez firmę „BUDIMEX SA” pn. „Dzień bezpiecznej jazdy”. Mundurowi zachęcali do przejażdżki na symulatorze zderzeń, dachowania i przymierzenia alkogogli.

Wczoraj na terenie Zespołu Szkół w Miętnem odbyło się szkolenie zorganizowane przez firmę „BUDIMEX SA” budującą trasę szybkiego ruchu na terenie powiatu garwolińskiego  pn. „Dzień bezpiecznej jazdy”. Uczestniczący w nim policjanci przekazywali informacje oraz zachęcali do jazdy symulatorem zderzeń, dachowania oraz korzystania z innych urządzeń.

Uczestnicy szkolenia mogli sprawdzić, jak zachowuje się ciało człowieka zapiętego w pasy bezpieczeństwa podczas zderzenia z przeszkodą przy prędkości około 50 km/h. Dodatkowo, w foteliku bądź na kolanach ochotnika, bez zapiętych pasów „podróżował”  pluszowy miś, który za każdym razem siłą uderzenia wypadał z fotelika.

O tym, jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej najchętniej „przekonywali” się głównie mężczyźni zakładając alkogogle. Te specyficzne okulary, poprzez zniekształcenia obrazu przedstawiały stan nietrzeźwości kierującego samochodem.

 

Działania miały charakter szkoleniowo-profilaktyczny oraz promowały bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, a także zachęcały do noszenia odblasków.

 

KPP Garwolin, oprac. ur

 


Dzień bezpiecznej jazdy z Budimexem komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-05-17 21:19:36

    O jakim bezpieczeństwie budimex mówi zamiast pokazywać niech lepiej nakażą ludziom od kierowania ruchem nie wypuszczać wywrotek bez zaciągniętej blandeki a nie jada i sypia po szybach piachem i kamieniami

  • gość 2018-05-18 08:55:21

    Co mają do tego ludzie od kierowania ruchem. Od tego jest Policja. Parę mandatów i po problemie.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl