:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C zamglenie

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek bibliotekarze z całego powiatu spotkali się w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie ze starostą. Uroczystość prowadziła dyrektor MPBP Iwona Poreda.

W uroczystości udział wzięli też wicestarosta Urszula Zadrożna, przewodniczący Rady Powiatu Piotr Osmólski, sekretarz powiatu Jerzy Piesio, burmistrz Tadeusz Mikulski, przewodniczący Rady Miasta Marek Jonczak,  sekretarz miasta Cezary Tudek, kierownik Wydziału Oświatowo-Społecznego UM Jadwiga Mańkowska, dyrektor CSiK Jarosław Kargol, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Urszula Brych, pracownicy urzędu miasta.

O ważnej roli bibliotekarzy, o zmieniającym się charakterze bibliotek i różnorodności ich zadań i działań powiedział starosta Marek Chciałowski:
– Sercem biblioteki jest bibliotekarz bo to on przyciąga ludzi, to on im doradza, to on z nimi rozmawia, to on ich wysłucha, to on często jest przyjacielem naszej lokalnej społeczności. Bibliotekarz to nie tylko pracownik, który przekazuje książki, to również pracownik prowadzący działalność kulturalną, patriotyczną, a dzisiejsze 27 bibliotek publicznych powiatu garwolińskiego oprócz wypożyczalni pełni rolę centrum życia kulturalnego, obywatelskiego i społecznego naszych małych ojczyzn.– dodał włodarz.

Spotkanie było też okazją do wręczenia nagród dwóm wyróżniającym się placówkom.
Nagrodę otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym za wysokie wskaźniki czytelnictwa, szczególne osiągnięcia w pozyskiwaniu funduszy pozabudżetowych oraz znaczący wkład w szerzenie kultury.
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechowie została zauważona za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz modernizacji i poprawy warunków lokalowych oraz aktywny udział w powiatowych konkursach czytelniczych.

Na zakończenie bibliotekarze spotkali się z Szymonem Hołownią - pisarzem, prezenterem telewizyjnym, dziennikarzem, który przedstawił swoje poglądy na tematy religijne i filozoficzne. Autor podpisywał też swoje książki.

(garwolin-starostwo.pl, oprac. MB)
 


Dzień Bibliotekarza i Bibliotek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl