:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Dzień Górzna 2016 za nami

W niedzielę 26 czerwca, na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Górznie, odbył się kolejny Dzień Górzna. Podczas świętowania nie brakowało atrakcji dla małych i dużych. W tym roku publiczność bawiły zespoły Maxel, Cygańskie Gitary i Silver.

 

Na kolejny Dzień Górzna mieszkańców miejscowości, całej gminy i nie tylko tradycyjnie już zaprosiło Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Górzno im. Aleksandry i Bronisława Rojek oraz Restauracja Galaktyka. Mimo, że początkowo organizatorów i świętujących próbował odstraszyć wyjątkowy skwar, a później silna burza i brak prądu, to program tegorocznego Dnia Górzna udało się zrealizować w pełni.

W upalne, niedzielne popołudnie oficjalnego otwarcia Dnia Górzna dokonali wójt gminy Waldemar Sabak, przewodniczący rady gminy Krzysztof Skwarek i prezes Stowarzyszenia Ewa Czamara. Chwilę później, w corocznym Biegu o Puchar Wójta Gminy Górzno, zmierzyli się miłośnicy rywalizacji sportowej. W tym roku w biegu wystartowało łącznie 27 osób. Ogromne uznanie wśród publiczności i organizatorów wydarzenia zdobył Mateusz Gałkowski, uczeń szkoły podstawowej, który ukończył bieg na odcinku 2600m, przeznaczonym dla osób dorosłych. Dzieci pokonywały trasę 1000m.

{jb_greenbox}Wyniki Biegu o Puchar Wójta Gminy Górzno 2016:
Szkoła podstawowa – dziewczęta:
1. Karolina Kucharska – Unin
2. Ewelina Kucharska – Unin
3. Helena Rudnik – Górzno
4. Alicja Gałkowska – Górzno
5. Ela Owczarczyk – Górzno
6. Natalia Gałkowska – Górzno

Szkoła podstawowa – chłopcy:
1. Mateusz Krzyśpiak – Górzno
2. Marcin Tobiasz – Górzno
3. Albert Bajera – Górzno
4. Paweł Paprota – Górzno
5. Kacper Garbula – Górzno
6. Jakub Paziewski – Górzno
7. Mateusz Gałkowski – trasa dla dorosłych – Górzno

Gimnazjum – dziewczęta:
1. Natalia Przybysz – Unin
2. Sylwia białach – Górzno

Gimnazjum – chłopcy:
1. Tomasz Gora – Sulbiny
2. Krystian Lis – Górzno
3. Piotr Owczarczyk – Górzno
4. Michał Parzyszek – Górzno
5. Wojciech Owczarczyk – Górzno

Dorośli – kobiety:
1. Karolina Latuszek – Taluba

Dorośli – mężczyźni:
1. Łukasz Świesiulski
2. Sylwester Wojda
3. Mariusz Małek
4. Mariusz Zadrożny
5. Marcin Przybysz
6. Sławomir Gałkowski.{/jb_greenbox}

Tej niedzieli najmłodszych uczestników świętowania bawili aktorzy Teatru Fantazja, którzy przygotowali zabawy, do których włączali się chętnie nawet dorośli. Po burzy nagrodzono zwycięzców biegu. Gdy scena została nieco osuszona wkroczyła na nią grupa Maxel. Zespół, znany fanom muzyki disco polo z takich hitów jak: „Lekcja miłości”, „Mocniej, mocniej” i „Poczuć chcę”, bardzo szybko nawiązał dobry kontakt z publicznością i chętnie rozdawał płyty. Następnie, na scenie pojawił się zespół ludowy z Górzna, który bawił publiczność ludowymi przyśpiewkami. Tej niedzieli świętujących w Górznie zabawiał także DJ Ryba.

 

Wieczorem, pod czujnym okiem proboszcza parafii Górzno ks. Jerzego Kalinki, nastąpiło losowanie nagród w trwającej od początku imprezy loterii fantowej. Szczęściarze wygrali m.in.: vouchery, sokowirówkę, odkurzacz, tablet i rower. Tej niedzieli w Górznie gościli radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Żochowski oraz starosta garwoliński Marek Chciałowski, którzy gratulowali organizacji wydarzenia i rozwoju gminy.

Podczas Dnia Górzna nie zabrakło zabawy przy rytmach muzyki cygańskiej. Na scenie wystąpiła Lena z zespołem Cygańskie Gitary. Do późnych godzin nocnych publiczność bawił lokalny zespół Silver.

Wśród dodatkowych atrakcji Dnia Górzna nie zabrakło m.in.: jeżdżących zwierzaków dla dzieci, miasteczka dla dzieci, a w nim zjeżdżalni, eurobungy, trampoliny i basenu z piłeczkami. Na osoby, które chciały sprawdzić swój stan zdrowia, czekały bezpłatne badania.

 

Patronami honorowymi wydarzenia byli wójt gminy Górzno Waldemar Sabak i przewodniczący rady gminy Krzysztof Skwarek.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował m.in. portal eGarwolin.pl.(ur) 2016-06-27 19:07:35

Fot. 1-2: WZ, 3-162: ur


Dzień Górzna 2016 za nami komentarze opinie

  • Michal - niezalogowany 2016-06-28 13:50:58

    Fajna imprezka. Podobało mi się.:)

  • Ola p - niezalogowany 2016-06-27 17:25:23

    Czy będzie relacja ze świętą wilgi?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl