:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Dzień Pamięci Ofiar Totalitaryzmu w Lisich Jamach

Wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk oraz Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach zapraszają do wspólnego uczczenia Dnia Pamięci Ofiar Totalitaryzmu. Uroczystości odbędą się w czwartek 14 września na terenie kaźni "Lisie Jamy".

 

Uroczystości związane z Dniem Pamięci Ofiar Totalitaryzmu odbędą się w czwartek 14 września w "Lisich Jamach". Na godzinę 11.45 zaplanowano rozpoczęcie uroczystości i powitanie gości.

W południe rozpocznie się msza święta w intencji poległych na terenie kaźni "Lisie Jamy". O godzinie 13.00 odbędzie się apel ku czci poległych. Następnie, delegacje złożą wieńce.

Uroczystości uświetni program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Michałówce.



(ur) 2017-09-12 14:32:04


Dzień Pamięci Ofiar Totalitaryzmu w Lisich Jamach komentarze opinie

  • egon - niezalogowany 2017-09-14 08:39:11

    Niech krytykanci wójta czy stowarzyszeń sami zorganizują .Przecież tak im zależy na pamięci . Właśnie widać jak . Można wiele zarzucać jak choćby to że się wycofali , JAKBY IM ZALEŻAŁO to by trwali . Jednak krytykanci robią dokładnie to samo a nawet nic nie robią . Proste ,kto chce ten będzie jak i ci którym zależy .

  • Renia - niezalogowany 2017-09-13 17:19:46

    Popieram "AGATE" Wiadomo ze to Stowarzyszenia działały by było wojsko, orkiestra woiskowa, przedstawiciele Rabina Polski,wojewody,Marszałka mazowieckiego. Rodziny pomordowanych z całej Polski skoły(nie podległe starostwu).Niestety zabrakło tez Akowskiego sztandaru pomimo ze tam spoczywają tez Akowcy.Nie było również włodarzy starostwa.Teraz pewne robia swiętko dla siebie i miejscowych celebrytów, czyżby juz zaczęła sie kampania wyborcza czy nieudacznictwo?

  • SALAMANDRA - niezalogowany 2017-09-13 11:36:07

    DOSC "UBOGA" TEGOROCZNA UROCZYSTOSC NA"LISICH JAMACH"WÓJTA NAWET NIE STAĆ NA PLAKATY INFORMUJĄCE,ŻENADA! BY NIE POWIEDZIEĆ "DZIADOSTWO"bEZ STOWARZYSZEN PANIE WÓJCIE GMINY GAROLIN ZWIŃ PAN SWOJE SZTANDARY NIE RÓB PAN OBCIACHU NA TAK WIELKIM MIEJSCU MORDU PRZEZ NAJEŻCE NIEMIECKIEGO,NA PLAKACH ,ŻYDACH CZY JEŃCACH RADZIECKICH.

  • uzurpator - niezalogowany 2017-09-13 08:42:32

    [quote name="utd"]Co za stowarzyszenia - w stowarzyszeniu powinno być 15 osób. Niby wielkie stowarzyszenia a na ich imprezie raptem po 1-2 osoby! To gdzie jest reszta - sami soliści działają? Czy z nimi nikt nie może??! Takie pokolenie dziadów-samolubów. On i tylko on a jak się nie podoba to błoto, szambo i inne obelgi.[/quote]Stowarzyszenie Jurka Winka jest zupełnie inne, jak myślisz? To zdrowa i porządna organizacja działającą w szczytnym celu. A to że wójt gminy przypiął sobie jej zasługi to już inna sprawa. Zresztą wójt lubi podpinać się pod sukcesy innych. Sam bez polotu. Rzeczywiście jego autorstwa jest wybór wykonawcy do remontu szkoły w Rudzie, co się wlekło to latami. Czemu się tym nie chwali, tylko uzurpuje sobie prawo do cudzych osiagnięć. Jest to mi nie w SMAK.

  • utd - niezalogowany 2017-09-13 06:36:42

    Co za stowarzyszenia - w stowarzyszeniu powinno być 15 osób. Niby wielkie stowarzyszenia a na ich imprezie raptem po 1-2 osoby! To gdzie jest reszta - sami soliści działają? Czy z nimi nikt nie może??! Takie pokolenie dziadów-samolubów. On i tylko on a jak się nie podoba to błoto, szambo i inne obelgi.

  • Realista - niezalogowany 2017-09-13 05:45:11

    Znowu mieszanie pojęć. To nie jest apel poległych. Może być apel pomordowanych.

  • Git - niezalogowany 2017-09-12 21:02:45

    [quote name="AGATA"]TYLKO ZE POMNIKA NIE MA ZOSTAŁ ROZEBRANY, DZIS PRZEJEŻDŻAŁAM TAM TEDY STAN OPŁAKANY.STOWARZYSZENIA SIE WYCOFAŁY,PONIEWAZ W ROKU POPRZEDNIMMNIKT NAWET NIE POWIEDZIAŁ DZIEKUJE TYM STOWARZYSZENIOM, ZASŁUGI SOBIE PRZYWŁASZCZYLI NIEROBY Z PIS I WŁODARZE, KTÓRZY DO PRZYSŁOWIOWYCH MEDALI JUZ "KLATY"WYPINALI.TERAZ BEZ STOWARZYSZEN TO JUZ WIADOMO KASZANA.WŁODARZE TO MOGA ALE KROWY DOIC A NIE ORGANIZOWAĆ UROCZYSTOŚCI CO WIDAC GDZIE TO ROBIĄ , BO LICZA NA GŁOSY W NADCHODZĄCYCH WYBORACH. I TU MOZE BYC ROZCZAROWANIE[/quote]A co to za stowarzyszenie tak się upominają o podziękowania te Winka i Mączki. Śmichu warte.

  • obserwator - niezalogowany 2017-09-12 18:12:13

    Czy będzie apel smoleński ? Bo jeżeli tak to be ze mnie. Nie mieszajmy rocznic.

  • KONSTANCJA - niezalogowany 2017-09-12 17:58:27

    [quote name="AGATA"]TYLKO ZE POMNIKA NIE MA ZOSTAŁ ROZEBRANY, DZIS PRZEJEŻDŻAŁAM TAM TEDY STAN OPŁAKANY.STOWARZYSZENIA SIE WYCOFAŁY,PONIEWAZ W ROKU POPRZEDNIMMNIKT NAWET NIE POWIEDZIAŁ DZIEKUJE TYM STOWARZYSZENIOM, ZASŁUGI SOBIE PRZYWŁASZCZYLI NIEROBY Z PIS I WŁODARZE, KTÓRZY DO PRZYSŁOWIOWYCH MEDALI JUZ "KLATY"WYPINALI.TERAZ BEZ STOWARZYSZEN TO JUZ WIADOMO KASZANA.WŁODARZE TO MOGA ALE KROWY DOIC A NIE ORGANIZOWAĆ UROCZYSTOŚCI CO WIDAC GDZIE TO ROBIĄ , BO LICZA NA GŁOSY W NADCHODZĄCYCH WYBORACH. I TU MOZE BYC ROZCZAROWANIE[/quote]POPIERAM CIĘ AGATO!!!!! MASZ ŚWIĘTĄ RACJĘ. TO STOWARZYSZENIE KOLEGI JERZEGO WINKA BYŁO POMYSŁODAWCĄ I ORGANIZATOREM TEJ UBIEGŁOROCZNEJ UROCZYSTOŚCI, A WÓJT SOBIE PRZYPIĄŁ ZASŁUGI