:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C lekkie zachmurzenie

Dzień Pamięci Ofiar Totalitaryzmu w Lisich Jamach

Kiedy: 2018-09-14 , godzina: 12:00 | Gdzie: "Lisie Jamy" - Miętne

W Powiecie, Dzień Pamięci Ofiar Totalitaryzmu Lisich Jamach - zdjęcie, fotografia

W piątek 14 września 2018 o godz. 12.00 odbędą się obchody Dnia Pamięci Ofiar Totalitaryzmu. To uroczystość ku czci i pamięci pomordowanych w miejscu kaźni w tzw. Lisich Jamach w lasach nadleśnictwa Kotwica, w miejscowości Miętne.

W latach 1942-1944 dokonano tam mordu na kilku tysiącach ludności polskiej, żydowskiej, romskiej oraz jeńcach radzieckich.

Tegoroczne obchody organizatorzy traktują nie tylko jako wyraz hołdu dla pomordowanych podczas okupacji mieszkańców Garwolina i okolic, ale także dla wszystkich strażników niepodległości i obrońców pokoju, którzy na przestrzeni wieków na ziemi garwolińskiej przyczynili się swoją walką i życiem do odzyskania przez Polskę niepodległości 100 lat temu. Wspomniane będą także ofiary totalitaryzmu sowieckiego z racji zbliżającej się rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w dniu 17 września.

Uroczystość uświetni udział Kompanii Honorowej 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz oprawa muzyczna Orkiestry Wojskowej z Siedlec. Szczegółowy program uroczystości znajduje się na plakacie.

Organizatorem uroczystości jest wójt gminy Garwolin.

 

(inf. pras. opr. kk)

Dzień Pamięci Ofiar Totalitaryzmu w Lisich Jamach komentarze opinie

  • gość 2018-09-12 15:06:54

    A apel smoleński będzie ?

  • gość 2018-09-13 12:27:18

    A pomnik nadal w rozsypce ???

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl