:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C zamglenie

Dzień Strażaka w PSP Garwolin. Funkcjonariusze z awansami i odznaczeniami

Dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbył się Dzień Strażaka. Spotkanie było doskonałą okazją do wyrażenia słów uznania dla ofiarnej, strażackiej służby oraz wręczenia odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe.

 

Uroczystość Dnia Strażaka w KP PSP w Garwolinie nie odbyła się wzorem lat ubiegłych przed budynkiem komendy, ale w strażackim garażu. Tutaj, po złożeniu meldunku, wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, gości uroczystości powitał komendant powiatowy PSP w Garwolinie bryg. Krzysztof Tuszowski.

 

W strażackim święcie udział wzięli m.in.: poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak, była wieloletnia poseł Stanisława Prządka, radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Żochowski, starosta garwoliński Marek Chciałowski, przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski, sekretarz powiatu Jerzy Piesio, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu z burmistrzem Garwolina Tadeuszem Mikulskim na czele, przedstawiciel mazowieckiego komendanta wojewódzkiego w Warszawie st. bryg. Grzegorz Janik, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Tadeusz Czamara, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Janusz Krawczyk, komendant powiatowy policji w Garwolinie mł. insp. Iwona Czarnocka, zastępca wojskowego komendanta uzupełnień w Garwolinie mjr Krzysztof Kwiatkowski, prezes zarządu OP ZOSP kapelan powiatowy strażaków ks. Kazimierz Momont, poprzedni komendant powiatowy PSP w Garwolinie st. Bryg. Dariusz Sadkowski,

Komendant Tuszowski z okazji Dnia Strażaka złożył wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym komendy najlepsze życzenia oraz podziękował za gotowość ochotników.

{jb_greenbox}Lista osób odznaczonych i awansowanych na wyższe stopnie służbowe:
Funkcjonariusze KP PSP w Garwolinie, którym nadano wyższe stopnie służbowe:

Minister Spraw Wewnętrznych nadał z dniem 4 maja 2017 roku:
st. kpt. Krzysztofowi Kacprowiczowi stopień młodszego brygadiera
st. kpt. Rafałowi Prządce stopień młodszego brygadiera
kpt. Tomaszowi Biernackiemu stopień starszego kapitana
kpt. Wojciechowi Krupie stopień starszego kapitana

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadał z dniem 4 maja 2017 roku:
st. asp. Krzysztofowi Babikowi stopień aspiranta sztabowego
asp. Arkadiuszowi Ślińskiemu stopień starszego aspiranta
mł. asp. Marcinowi Wojdzie stopień aspiranta

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadał
z dniem 4 maja 2017 r.:
ogn. Jackowi Borucie stopień starszego ogniomistrza
ogn. Wojciechowi Głowackiemu stopień starszego ogniomistrza
mł. ogn. Marcinowi Łysiakowi stopień ogniomistrza
st. sekc. Jarosławowi Jakubaszkowi stopień młodszego ogniomistrza
st. sekc. Mirosławowi Nowickiemu stopień młodszego ogniomistrza
st. sekc. Arturowi Winiarkowi stopień młodszego ogniomistrza
sekc. Pawłowi Basakowi stopień starszego sekcyjnego

Odznaczenia:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę
asp. Arkadiusza Ślińskiego.{/jb_greenbox}

W imieniu odznaczonych i awansowanych strażaków głos zabrał mł. bryg. Krzysztof Kacprowicz, który podziękował za docenienie strażackiej służby i zapewnił, że będzie to wszystkich motywowało do dalszej pracy.

 

Wasza służba daje poczucie bezpieczeństwa i gwarantuje to bezpieczeństwo

– Wasza służba daje obywatelom nie tylko całego powiatu, ale i kraju poczucie bezpieczeństwa i gwarantuje to bezpieczeństwo. To jest największa wartość i misja, którą wy świetnie realizujecie – mówiła była poseł Stanisława Prządka. Dziś, słowa uznania dla ofiarnej i pełnej zaangażowania służby strażaków wyrazili również oraz odznaczeń i awansów gratulowali m.in.: poseł Grzegorz Woźniak, starosta Marek Chciałowski, przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski, przedstawiciel mazowieckiego komendanta wojewódzkiego w Warszawie st. bryg. Grzegorz Janik oraz prezes OP ZOSP Waldemar Sabak. Poseł Woźniak wspomniał o potrzebie i planach budowy w Garwolinie nowej komendy oraz o pierwszych rozmowach w tej sprawie.

 

Podczas Dnia Strażaka w PSP Garwolin nie zabrakło wspólnej modlitwy, dyplomów i upominków oraz strażackiej grochówki.

 

(ur) 2017-05-19 16:41:07


Dzień Strażaka w PSP Garwolin. Funkcjonariusze z awansami i odznaczeniami komentarze opinie

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2017-05-22 18:53:47

    Pani poseł Stanisława Prządka - kobieta z klasą, pełny szacunek, bardzo wiele zrobiła dla społeczności naszego powiatu. Młodzi posłowie mogą tylko się uczyć.. :)

  • Stanisław - niezalogowany 2017-05-19 16:12:16

    Rzadko się zdarza, żeby byłego posła prosić na uroczystości powiatowe i w gminach oraz tak serdecznie go witać. Pani poseł Stanisława Prządka wiele zrobiła dla Powiatu Garwolińskiego i będziemy to długo pamiętać. A Pan poseł Woźniak powinien się jeszcze wiele uczyć od pani Prządkowej bo ona przyćmiewa go na każdej uroczystości. Kulturę trzeba mieć w genach. Dużo zdrowia Pani Poseł.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl