:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Ekologiczna rekultywacja wysypiska w Słupie Pierwszym

Zamknięte rok temu składowisko odpadów w Słupie Pierwszym jest w trakcie rekultywacji. Wszystkie zabiegi będą wykonane w sposób bezpieczny dla środowiska oraz z godnie z zakładanym planem zagospodarowania. Środki na wykonanie zadania zostały dofinansowane z Unii Europejskiej.

 

Gminne Składowisko Odpadów Stałych w miejscowości Słup Pierwszy od 28 lutego 2013 roku jest zamknięte i znajduje się w trakcie rekultywacji, a na jego terenie został nałożony zakaz wywozu odpadów pod groźbą kary administracyjnej. Całkowita wartość projektu rekultywacji, który zostanie zrealizowany do dnia 31 grudnia 2014 roku, wynosi 1 062 061,83 zł, z czego 85 % kosztów kwalifikowanych stanowi dofinansowanie pochodzące z UE w kwocie 902 752,56 zł.

 

Wniosek o dofinansowanie na drugim miejscu listy rankingowej

Wniosek o dofinansowanie projektu został złożony do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych 30 sierpnia 2013 roku. Przeszedł pomyślnie wszystkie etapy oceny i 4 lutego 2014 roku, na mocy Uchwały Zarządu Województwa Mazowieckiego, znalazł się na liście rankingowej projektów skierowanych do dofinansowania, zajmując wysokie drugie miejsce wśród wszystkich złożonych w ramach konkursu projektów z terenu województwa mazowieckiego.

 

Rekultywacja składowiska odpadów

Głównym celem projektu jest zapewnienie docelowego użytkowania obszaru składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Słup Pierwszy w sposób bezpieczny dla środowiska poprzez zamknięcie oraz rekultywację składowiska odpadów. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez wykonanie technicznych i biologicznych zabiegów rekultywacyjnych zgodnie z opracowanym projektem. Zabiegi zapewnią docelowe użytkowanie obszaru składowiska oraz ich otoczenia w sposób bezpieczny dla środowiska i zgodnie z zakładanym planem zagospodarowania terenu.


Zamiast wysypiska ścieżka edukacyjna dla uczniów z powiatu

Zrekultywowane wysypisko będzie doskonałą formą edukacji ekologicznej w postaci utworzenia ścieżki edukacyjnej dla wszystkich uczniów z całego powiatu garwolińskiego, a teren zlikwidowanego składowiska zostanie objęty monitoringiem oddziaływania na środowisko przez okres 30 lat.

 

{jb_greenbox}Gmina Borowie otrzymała środki finansowe pochodzące z budżetu Unii Europejskiej na realizację projektu pod nazwą: „Zamknięcie oraz rekultywacja składowiska odpadów inne niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Słup Pierwszy gm. Borowie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007 – 2013, Priorytet IV – „Środowisko, zapobieganie zagrożeniom i energetyka”, dla Działania 4.2 – „Ochrona powierzchni ziemi”.{/jb_greenbox}

 

UG Borowie

(oprac. EB) 2014-02-19 11:52:18

Fot. sxc.hu, UG Borowie
Ekologiczna rekultywacja wysypiska w Słupie Pierwszym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl