:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Ekonomik z „Laurem Mistrza Nowoczesnej Edukacji”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU znalazł się w gronie placówek, które zdobyły „Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji”. O czym świadczy prestiżowe wyróżnienie?

W maju 2017r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU zgłosił swój akces w I ogólnopolskim konkursie o „Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji”. Celem zainicjowanego przedsięwzięcia było wyróżnienie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.

Konkurs zakładał aktywny udział Kuratoriów Oświaty, które do połowy czerwca miały wytypować po dwadzieścia placówek ze swojego województwa, które w sposób szczególny zasługują na nominację do tytułu Mistrza Nowoczesnej Edukacji. W wyniku dalszych eliminacji, Komisja Konkursowa nagrodziła  64 placówki (po 4 z każdego województwa). Praca konkursowa polegała na przygotowaniu prezentacji w formacie programu Power Point, składającej się z 8 slajdów, gdzie każdy ze slajdów odnosił się do konkretnej kategorii oceny konkursowej. W trzyetapowym konkursie ostatecznych zwycięzców wskazała kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej. Honorowy patronat nad realizowaną inicjatywą sprawowała Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

24 listopada odbyła się uroczysta Gala Konkursu w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Ekonomik został zaproszony na galę jako szkoła nominowana do nagrody w kategorii technikum i szkoły zawodowe. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyło II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce. Laury wręczono w kilku kategoriach (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja lub licea, technika i szkoły zawodowe). Nominowano w sumie 83 szkoły i placówki edukacyjne z całej Polski.

W foyer można było zapoznać się z ofertą wydawnictw, jak również zasięgnąć porad członków fundacji i stowarzyszeń dotyczących zagrożeń związanych z dorastaniem młodzieży oraz zapoznać się z ofertą drukarek 3D. Zanim ogłoszono wyniki, wszyscy zaproszeni uczestniczyli w bogatym programie składającym się z następujących punktów: nowe przestrzenie i wymiary edukacji (czy technologie informacyjno-komunikacyjne zrewolucjonizują szkołę?); szybki internet w każdej szkole (OSE); internet w szkole – problemy bezpieczeństwa, odpowiedzialność i obowiązki dyrekcji i nauczycieli; nowoczesne technologie i media dla specjalnych potrzeb edukacyjnych; nowe wyzwania dla edukacji – profilaktyka wychowawcza w cyberprzemocy; edukacyjny Nobel oraz generacja Z – przyszłość czy przeznaczenie? Programu gali zwieńczył koncert gitarowy i finał Konkursu Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji.

– Na miejscu okazało się, że zostaliśmy nie tylko mianowani ale otrzymaliśmy główną nagrodę, która świadczy o prestiżu szkoły, czyli LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji – informują przedstawiciele ZSP nr 1 CKU w Garwolinie. Nagrodę odebrała m.in. dyrektor placówki Hanna Wilczek.

 

Tekst: Iwona Jończyk, oprac. ur

 

Ekonomik z „Laurem Mistrza Nowoczesnej Edukacji” komentarze opinie

  • gość 2017-12-08 21:06:28

    Dlaczego ten Ekonomiczny "EDUKATOR" JESZCZE KARY NIE ZAPŁACIŁ?Gdzie jest pan burmistrz ,gdzie Rada MIASTA? POTRAFIA TYLKO PODNOSIĆ PODATKI A TU 300 TYS LEZY PRAWIE NA ULICY.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl