:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Ekostworki zawładnęły gminą Garwolin

Dziewięć placówek oświatowych z terenu gminy Garwolin wzięło udział w ekologicznym konkursie plastycznym. Spośród 49 nadesłanych prac wybrano najlepsze Ekostworki. Dla zwycięskich placówek ufundowano nagrody główne na łączną kwotę prawie 9 tys. zł.

 

W marcu gmina Garwolin ogłosiła konkurs plastyczny, do którego przystąpiło 9 placówek oświatowych z terenu gminy. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: 3-4 latków i 5-6 latków. Celem konkursu była aktywizacja dzieci i podniesienie świadomości ekologicznej oraz budowa postaw proekologiczych. Przedmiotem konkursu było przygotowanie w grupach 4-osobowych pracy plastycznej przestrzennej na temat ochrony środowiska. Tematyka prac obejmowała zakresem ochronę środowiska, pomysł na czystą Ziemię, segregowanie odpadów oraz zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata. W zakresie edukacji ekologicznej działania skierowane zostały między innymi na uświadamianie, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe, a wszystko co jest potrzebne człowiekowi do życia, czerpie on ze środowiska. Wykonanie prac zostało poprzedzone prelekcjami i pogadankami przeprowadzonymi przez nauczycieli w poszczególnych grupach z zakresu szeroko rozumianej edukacji ekologicznej.

 

Spośród 49 prac wybrali najlepsze

W pierwszym etapie Szkolna Komisja Konkursowa powołana przez dyrektora poszczególnej placówki wytypowała w każdej grupie wiekowej do 5 najlepszych prac do etapu gminnego, uwzględniając kryteria określone w regulaminie. Komisje oceniły prace na podstawie kryteriów: trafność doboru tematu, jakość wykonania, stopień trudności, oryginalność, pomysłowość i walory estetyczne. W drugim etapie Gminna Komisja Konkursowa w czwartek 9 czerwca dokonała oceny zgodnie z ustalonymi kryteriami i przyznała punkty oraz kolejne miejsca: I, II i III. W składzie Gminnej Komisji Konkursowej były następujące osoby: Iwona Pluta – przewodnicząca komisji, Beata Piotrowska, Kinga Smak, Aneta Niedźwiedzka, Magdalena Chrzanowska, Aneta Pawliszewska-Piętka, Marcin Kołodziejczyk. Dostarczono aż 49 prac. Komisja Konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Każdy z oceniających mógł przyznać od 0 do 10 punktów za: zgodność pracy z regulaminem konkursu; pomysłowość i inwencję twórczą uczestników konkursu; samodzielność i estetykę wykonanej pracy oraz przekaz treści ekologicznych. Wszyscy docenili kreatywność najmłodszych mieszkańców naszej gminy, którzy wykorzystali do przygotowania prac najróżniejsze materiały: papier, plastikowe nakrętki, kubeczki, rolki po papierze toaletowym, tekturę, opakowania po napojach, chemii domowej a nawet liście i korę drzew. Techniki również zachwycały pomysłowością. Doceniano przede wszystkim oryginalność pomysłów i samodzielne wykonanie prac przez przedszkolaków. Komisja konkursowa oceniła wszystkie prace i wybrała zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych.

 

{jb_greenbox}Zwycięzcami zostały zespoły, które zgromadziły największą liczbę punktów w danej kategorii wiekowej:
miejsce I w grupie 3-4 latków
zajęły dzieci z Zespołu Szkół im. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej: Maja Pełka, Monika Miszta, Michał Lis, Kajetan Szczegot.
miejsce I w grupie 5-6 latków zajęły dzieci z Publicznego Przedszkola w Sulbinach: Alicja Teperek, Amelia Krupa, Natalia Kęder, Julian Kwas.
Każde z wymienionych wyżej dzieci otrzyma zestaw składający się z: plecaka i programu komputerowego.
Spośród placówek biorących udział w konkursie czołowe miejsca zajęły:
miejsce I
Publiczne Przedszkole w Sulbinach (nagroda aparat fotograficzny o wartości 3 tys. 500 zł)
miejsce II Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Michałówce (nagroda aparat fotograficzny o wartości 3 tys. zł)
miejsce III Zespół Szkół im. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej (nagroda laptop o wartości 2 tys. 377 zł).{/jb_greenbox}

 

Już od dzisiaj Ekostworki oglądać można w Urzędzie Gminy Garwolin w sali 201 na II piętrze. W najbliższych dniach odbędzie się podsumowanie konkursu – uroczysta Gala, w czasie której zostaną wręczone nagrody rzeczowe. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu, a jest ich 434, otrzymają zestaw składający się z: plasteliny 24 kolory i farb 12 kolorów. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, z którego gmina otrzymała 15 tys. zł na realizację konkursu.

 

(garwolin-gmina.pl, oprac. dw) 2016-06-10 09:58:22

Ekostworki zawładnęły gminą Garwolin komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl