:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Energia za mocna dla Wilgi

Piłka nożna, Energia mocna Wilgi - zdjęcie, fotografia

Piłkarze z Garwolina doznali drugiej porażki na własnym stadionie. Wilga przegrała z Energią Kozienice 1:2.

W pierwszej połowie gospodarze byli tylko tłem dla drużyny Grzegorza Seremaka. Kozieniczanie stworzyli sobie kilka znakomitych okazji, z których dwie zamienili na bramki. Wynik otworzyli w 31. minucie. Po dośrodkowaniu Eugeniusza Kołodziejczyka do siatki trafił Bartłomiej Janiszewski. Dziesięć minut później prowadzenie Energii podwyższył Patryk Osiak, który wykończył składną akcję całego zespołu.

Garwolinianie praktycznie nie zagrozili bramce rywali. Warty odnotowania jest jedynie strzał z dystansu Sergiusza Wiechowskiego.

Dziesięć minut po przerwie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Rzut karny podyktowany za faul na Karolu Zawadce, na gola zamienił Sebastian Papiernik. Miejscowi chcieli doprowadzić do wyrównania, ale ich ataki były zbyt chaotyczne. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Energii.

– Przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o remis, nie byłby to jednak sprawiedliwy wynik. Rywale byli od nas dużo lepsi. W pierwszej połowie całkowicie nas zdominowali. Dobrze, że skończyło się to tylko na dwóch bramkach – przyznaje Sergiusz Wiechowski.

W sobotę garwolinianie zmierzą się w Wólce Kozodawskiej ze Spartą Jazgarzew. Wcześniej, bo już w środę Wilga zagra na wyjeździe z MKS-em II Piaseczno, w ramach rozgrywek okręgowego Pucharu Polski.

Wilga Garwolin – Energia Kozienice 1:2 (0:2)

Bramki: S.Papiernik 55` (k) - Janiszewski 31`, Osiak 41`

Wilga: Fic-Kwiatkowski, Karol Zawadka, Jóźwicki (70` Macioszek), Migas (46` Rękawek), Kisiel, Wiechowski, Głowala, Ochnik, S.Papiernik, Gola .