:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Etno-design na poważnie i wesoło nie tylko dla seniorów

Kiedy: 2017-11-20 , godzina: 17:00 | Gdzie: Powiatowe Centrum Kultury i Promocji, Dworek Miętne, ul. Główna 55

W Powiecie, design poważnie wesoło tylko seniorów - zdjęcie, fotografia

Dlaczego warto sięgać do korzeń i tradycji ? Jakie znaczenie ma przetwarzanie i rękodzieło, w jaki sposób projektanci inspirują się starymi rzeczami i interpretują je na nowo? Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza 20 listopada (poniedziałek) osoby dorosłe na bezpłatne warsztaty do miętnieńskiego dworku.

Chcemy włączyć osoby dorosłe, a w szczególności seniorów do aktywnego poznawania „małej ojczyzny”. W trakcie warsztatów pt.„Etno-design na poważnie i wesoło” wspólnie zastanowimy się nad definicją etno-designu. Dlaczego warto sięgać do korzeń i tradycji ? Jakie znaczenie ma przetwarzanie i rękodzieło, w jaki sposób projektanci inspirują się starymi rzeczami i interpretują je na nowo? Poznamy prace młodych twórców. Będzie również czas na zrobienie własnej pamiątki z wykorzystaniem materiałów dostępnych na co dzień


Warsztaty poprowadzone będą przez etnologów ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego, organizację pozarządowa realizującą projekty badawcze, dokumentacyjne, edukacyjne i popularyzatorskie. Zajmuje się badaniem i popularyzowaniem kultury tradycyjnej i współczesnej.

Warsztaty dedykowane są osobom dorosłym, a w szczególności seniorom. Zajęcia są bezpłatne. Warsztaty trwają 90 min. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

Warsztaty etnograficzne organizowane są w ramach projektu „Garwoliński Sejmik Krajoznawczy” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie “Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.

KIEDY: 20 LISTOPADA 2017 poniedziałek GODZ. 17.00
GDZIE: POWIATOWE CENTRUM KULTURY I PROMOCJI,
DWOREK MIĘTNE, UL. GŁÓWNA 55

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: TEL. 503 695 124


Etno-design na poważnie i wesoło nie tylko dla seniorów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl