Festiwal Tradycji Powiśla Maciejowickiego


Portal eGarwolin.pl
28/08/2019

W Powiecie #Maciejowice Maciejowice Gmina
  • 15WRZ

    Kiedy: , godzina: 13:00
    Gdzie: Maciejowice

W niedzielę 15 września 2019 roku w Maciejowicach odbędzie się Festiwal Tradycji Powiśla Maciejowickiego, współfinansowany ze środków NCK w ramach programu EtnoPolska. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie dorobku kulturalnego Powiśla maciejowickiego.

Wydarzenie ma na celu zaangażowanie jak najszerszego kręgu społeczeństwa w kultywowanie tradycji ludowej silnie zakorzenionej na Powiślu maciejowickim, zwiększenie dostępu do kultury mieszkańcom gminy Maciejowice i sąsiednich miejscowości.

Podczas Festiwalu wystąpią wykonawcy i kapele ludowe, Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle", odbędzie się zabawa taneczna "na dechach". W trakcie festiwalu zaprezentuje się zespół "Obereczek" ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce Świerżowskiej. Wystawiony będzie spektakl "Wesele Nadwiślańskie", którego celem jest pokazanie obrzędu tradycyjnego wesela na staropolskiej wsi.

W trakcie Festiwalu będzie można zobaczyć wystawę "Dawna Wieś na Powiślu" przygotowaną przez Stowarzyszenie Rozwoju Powiśla oraz wystawę prezentującą 26 lat Konkursu Kapel i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich. Odbędzie się również Konkurs "Dyktando Gwarą", w którym udział będą mogli wziąć wszyscy uczestnicy wydarzenia.

Do udziału w wydarzeniu zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach. Kliknij tutaj i dołącz do wydarzenia na Facebooku.

 

Inf. i grafika: GOK Maciejowice, oprac. ur

 
Festiwal Tradycji Powiśla Maciejowickiego - komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


zaloguj się
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w W Powiecie


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu