:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C lekkie zachmurzenie

Flis Roku Rzeki Wisły zawitał do Wargocina Wróbli

W obchody Roku Rzeki Wisły czynnie włączyło się Bractwo Flisackie pw. Św. Barbary w Ulanowie, które zorganizowało flis na trasie Ulanów-Gdańsk 2017. 10 lipca flisacy zawitali do Wargocina-Wróbli.

 


Spływ odbywa się tradycyjną tratwą o długości prawie 70 metrów, zbudowaną przez retmanów i flisaków tradycyjnymi narzędziami. Załogę tratwy stanowi grupa 5 osób z cechmistrzem Kamilem Chmielowskim i koordynatorem flisu Tomaszem Skibą. Gości do punktu cumowania, swoją łodzią  wprowadził Zbigniew Gazda, mieszkaniec wsi Wróble, który zna Wisłę bardzo dobrze. Na brzegu powitani zostali przez Zastępcę Wójta Gminy Ryszarda Brodziaka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Maciejowice Pawła Jaworskiego.
W tym dniu, mimo natężonych praco polowych nad Wisłę przybyło bardzo dużo mieszkańców całej gminy Maciejowice. Uczestnicząc w spotkaniu można było poznać tradycje,zwyczaje, obrzędy, stroje i posłuchać gwary i pieśni flisaków.
W trakcie spotkania nie zabrakło ogniska i możliwości spływu historycznymi galarami ulanowskimi.
Gospodarzami spotkania byli sołtys Tomasz Kuśmierczyk i dyrektor GOK w Maciejowicach Krystian Milewski.

(maciejowice.pl, oprac. MB) 2017-07-13 09:29:04

Flis Roku Rzeki Wisły zawitał do Wargocina Wróbli komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl