:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Inne Powiat, Garwolin awansów medal Święto Policji - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 21/07/2018 12:41

W piątek 20 lipca, na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, odbył się uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów Święta Policji. Tego dnia nie zabrakło podziękowań, gratulacji osiągnięć oraz wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Obchody poprzedzone zostały mszą św. w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.

Uroczystość Powiatowego Dnia Policji rozpoczęła się od mszy świętej odprawionej w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, Po zakończeniu mszy policjanci oraz zaproszeni goście przeszli przed budynek komendy, gdzie rozpoczęła się oficjalna część obchodów. Tę część poprowadził oficer prasowy KPP w Garwolinie asp. szt. Marek Kapusta, który przywitał zaproszonych gości. W uroczystości wzięli udział m.in.: starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Żochowski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, burmistrz miasta Łaskarzew Lidia Sopel-Sereja, wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, wójt gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz, wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń, wójt gminy Trojanów Stanisław Kostyra, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Sobolew Andrzej Koszutski, powiatowy kapelan policjantów ks. Jerzy Kalinka, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. bryg. Krzysztof Tuszowski Tuszowski i zastępca komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień mjr Krzysztof Kwiatkowski.

 

Podziękowania, życzenia i słowa uznania

Komendant powiatowy policji w Garwolinie mł. insp. Iwona Czarnocka podkreśliła specyfikę służby policyjnej, która jest trudna i zarazem pełna wyzwań. Policjanci wykazują  się profesjonalizmem i zaangażowaniem w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu garwolińskiego, jednocześnie kształtując pozytywny wizerunek policji.

Komendant podkreśliła, że garwolińska policja efektywnie współpracuje z organami administracji rządowej, samorządowej, innymi organizacjami i instytucjami. Jest partnerem i współorganizatorem wielu inicjatyw lokalnych, które pokazują naszą jednostkę jako formację otwartą, dynamiczną, nowoczesną i przyjazną społeczeństwu. Komendant Czarnocka podziękowała wręczając pamiątkowe dyplomy przedstawicielom samorządu lokalnego za przychylny stosunek do policji, za nieustającą pomoc i wspieranie działań komendy. Podziękowania również skierowała do pracowników cywilnych i rodzin funkcjonariuszy.

Podczas uroczystości zostały także odczytane życzenia dla policjantek, policjantów, pracowników Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie od wicemarszałek Senatu Marii Koc, posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka oraz przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów  w Radomiu Dariusza Brzezickiego. Tego dnia słowa uznania dla pełnej zaangażowania służby policjantów wyrazili m.in. starosta garwoliński Marek Chciałowski, radny wojewódzki Krzysztof Żochowski oraz samorządowcy, w imieniu których głos zabrał wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń. Kwiaty na ręce komendant Czarnockiej wręczył wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.

 

71 awansów i medal

Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji na wyższy stopień służbowy awansowano 71 policjantów, pełniących służbę na terenie miasta Garwolina oraz gmin powiatu garwolińskiego. Akty mianowania wręczał komendant powiatowy policji w  Garwolinie mł. insp. Iwona Czarnocka w towarzystwie starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego oraz I zastępcy komendanta powiatowego policji w Garwolinie mł. insp. Krzysztofa Kędziorka.

 

Awansowani na wyższe stopnie policyjne:

nadkomisarz

kom. Rękawek Maciej

 

aspirat sztabowy

st. asp. Andrzej Szwajkosz

st. asp. Paweł Jopek

st. asp. Robert Gorący

st. asp. Marcin Ornat

st. asp. Jacek Bogusz

st. asp. Dariusz Piechota

st. asp. Sebastian Tomaszewski

st. asp. Paweł Soszka

st. asp. Paweł Świtaj

st. asp. Jarosław Korda

st. asp. Witold Wnuk

st. asp. Mariusz Kępka

st. asp. Zbigniew Pieńkowski

 

starszy aspirant

asp. Piotr Makulec

asp. Jacek Papiernik

asp. Robert Kędziorek

asp. Witold Kowalski

 

aspirant

mł. asp. Damian Kaczmarczyk

mł. asp. Zdzisław Kowalczyk

mł. asp. Teodor Błachnio

mł. asp. Mariusz Szeląg

mł. asp. Paweł Olkowicz

mł. asp. Jarosław Dziak

mł. asp. Karol Cieślak

mł. asp. Stanisław Kopa

 

młodszy aspirant

sierż. szt. Leszek Lis

sierż. szt. Marcin Miszkurka

sierż. szt. Mariusz Jaworski

sierż. szt. Klaudia Luśnia-Borkowska

sierż. szt. Dariusz Borkowski

sierż. szt. Andrzej Mróz

 

sierżant sztabowy

st. sierż. Łukasz Wachnicki

st. sierż. Przemysław Redzik

st. sierż. Karolina Parzyszek

st. sierż. Olga Michalak

st. sierż. Anna Żaczek

st. sierż. Joanna Lenk-Błażejczyk

st. sierż. Dariusz Wiśnioch

st. sierż. Łukasz Tratkiewicz

st. sierż. Rafał Kowalski

st. sierż. Grzegorz Kuchnio

st. sierż. Grzegorz Filipek

 

starszy sierżant

sierż. Łukasz Łapko

sierż. Paweł Wysocki

sierż. Sebastian Chabrowski

sierż. Rafał Walenda

sierż. Cezary Kwaśniak

sierż. Karol Kondej

sierż. Grzegorz Tobiasz

sierż. Kamil Soszka

sierż. Dariusz Domaszczyński

 

sierżant

st. post. Hubert Szostak

st. post. Krzysztof Szczypek

st. post. Krzysztof Majewski

st. post. Jakub Szostak

st. post. Marek Błachnio

st. post. Radosław Macheta

st. post. Maciej Bojanowski

st. post. Edyta Filipek

st. post. Michał Kujawski

st. post. Marek Makulec

st. post. Karolina Lipiec

 

starszy posterunkowy

post. Łukasz Kuźlik

post. Adam Drozd

post. Michał Olkowski

post. Jarosław Buczek

post. Łukasz Górski

post. Michał Kowalski

post. Rafał Gurzkowski

post. Eryk Miętkowski

 

Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Policji wyróżnił Roberta Skowrońskiego – inspektora Zespołu Finansów i Zaopatrzenia KPP w Garwolinie.

 

Uroczysty apel zakończyło odprowadzenie sztandaru KPP w Garwolinie. O oprawę uroczystości zadbała Orkiestra Dęta z Trąbek pod batutą Grzegorza Zakrzewskiego.

 

KPP/ ur

Fot. ur

Reklama

Garwolin – 71 awansów i medal na Święto Policji komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-21 15:00:08


  Super!!!


 • Emil - niezalogowany 2018-07-22 12:03:58


  Gratulacje


 • Gość - niezalogowany 2018-07-22 16:18:36


  Gratuluję awansów, praca w Policji to nie łatwy kawałek chleba, dla Was tym bardziej te awanse mają szczególne znaczenie, dla zwykłego szarego zjadacza chleba nie bardzo jasne są te stopnie, ale wiadomo jeśli dostaje się to raz wyższy to znak że wypełnia się swoje obowiązki rzetelnie, chociaż należę do szarej ludności Garwolina i nie raz to dostałem mandat od Panów w białych czapkach za wykroczenia drogowe,to szczerze wszystkim gratuluję życzę sukcesów w karierze. Bez Was na prawdę było by ciężko. Pozdrawiam.


 • Gość - niezalogowany 2018-07-23 10:01:17


  To nie są zbyt dobre czasy dla policji ani dla zwykłych obywateli gdy policjant jest zmuszany do krojenia mandatów jak w pracy na akord to hore podejście komendantyw i ich przełożonych i tych poj...ch polityków policjant powinien pilnować porządku i zajmować się przestępczością a nie sciganiem drobnych pijaczkuw do tego jest policja i do tego została stworzona nie do chorych pomysłów polityków i innych na wyższych szczeblach.


 • Milicjant - niezalogowany 2018-07-23 14:09:27


  Pezepracowalen w tej firmie 28 lat, i nigdy nie były dobre czasy na służbę w niej kiedyś względu polityczne później względy poglądowe i etyczne no bo jak mieć w rodzinie czy kolegę milicjanta.- wstyd. Dziś nie są dobre bo pieniądze żadne przywileje żadne a poszanowanie wrzód społeczeństwa zerowe. Kiedyś przynajmniej były jakieś przywileje pieniądze noc coś zawsze były minusem tej formacji, ale ktoś.kiedys kto.wybieral się do Policji szedł tam służyć z powołania, i Jeszce jedno kiedyś jedno się zgadzało kiedy milicja dekretem przeszła w Policję w 1990 roku i zaczęła działa o UoP...ludzie szanowaly Policjanta i.czuli do niego respekt, a dlaczego ano dlatego że jak taki zaczął fikac do funkcjusza do jechał na dołek dostał parę razy palą po piętach wychodził na drugi.dzien klanial się.w. pas i przepraszal że alkohol uderzył.do głowy, i więcej się to nigdy nie powtórzyło i żadnych mandatów żadnych sankcji prawnych, dziś obywatel zniewazy naruszy funkcjusza baaaa potraci to nie zatrzymując się do kontroli pijany w trupa, to w sądzie powie Policjant nie miał kamizelki nie widziałem go miałem prawo to nie.zauwazyc , a sąd uniewinni kierowcę a Policjant dostanie postępowanie za nie dopełnienie obowiązków...taka jest rzeczywistość dlatego osobiście gratuluję awansowanym bo w tych czasach dostać awans to nie wylapac dyscyplinarny przez jakiś rok może dwa zależy od stopnia. A to ogromny sukces wśród dziejszego społecznstwa, i.przelozonych którzy z byle bzdury zabieraja premie awanse bojąc się o własny tyłek robiąc za bzdurę postępowanie policjantowi...bo przyszedł Zdzichu i oskarżył policjanta że ten ręce w kieszeni trzymał. Ot i pajda gotowa. Pozdrawiam i życzę sukcesów.


 • gość 2018-07-23 16:35:16


  Ja powiem inaczej .Za wypełnianie obowiązkow dostają wynagrodzenie i wystarczy . Premie dostają bo dostają a powinna być za wybitne osiągnięcia . Jakoś za brak wybitnych osiągnieć też premia jest . Czyli premiuje się bylejakość . Obecne awanse to nic innego jak obejście problemu . Tak obejście bo z ich protestów nici , nikt normalny się nie ugnie to tak się obchodzi problem aby kasa się zgadzała . To nie jest wymagający zawód . Dużo trudniej jest na budowie w fabryce itp . Tam nikt nie protestuje a zarabiają mniej za trudniejszą pracę . Policjant był i jest zawodem nie wymagającym kwalifikacji a tym bardziej wiedzy .


 • Gość - niezalogowany 2018-07-23 23:48:46


  Ale wstyd jeden pan w marynarce z prewencji a na głowie czapka z ruchu drogowego, drugi pan z kryminalnego a mundur z prewencji, a mundurówka co rok przyznawana, i po co?


 • Gość - niezalogowany 2018-07-24 09:49:22


  Policjant po jakis 5 latach zarabia ok 3000 tyś zł z dodatkami, a jak wg Ciebie nie wymaga wiedzy no to zapraszam, na budowie jak upuscisz pustaka, i pęknie to Ci nikt słowa nie powie, na ulicy jak podnosisz lezaka (pijaka) to każdy Ci na ręce patrzy, jak jemu się coś stanie od momentu Twojej interwencji nie daj Boże zejdzie bo napił się 3 litry dynksu i pikawa mu nie wyrobiła, to masz postępowanie z roboty lecisz, toczy się postępowanie, Polcjant odpowiada karnie, dyscyplinarnie, i finansowo A Ty jak źle umieszasz wiadro że struktura to nikt Cię z roboty nie wyrzuci co najwyżej majster utnie Ci z tygodniowki. Zatem zapraszam na tydzień służb w Warszawie w Śródmieściu to zobaczymy czy tak kolorowo jest jak mówisz.


 • gość 2018-07-25 07:30:42


  Tak , jak pijak zejdzie .... nie musi być pijak . Niejaki Ireneusz F pijakiem nie był i jakoś nikomu włos z głowy nie spadł . Zdecydowanie za dużo te 3 tyś . Wystarczy 2100 brutto i likwidacja wszystkich przywilejów . Jaka odpowiedzialność ? zamiecie się pod dywan i po problemie . Tam od 20 lat niektórzy bez pojęcia błędnie działają i nikt nie zwraca uwagi na to .


 • gość 2018-07-25 07:34:12


  Jest tu awansowany jeden delikwent który powinien być zdegradowany a nie awansowany moim zdaniem . Nawet pięciu bym wybrał . Mało komendant wie , oj mało .


 • Gość - niezalogowany 2018-07-25 14:42:05


  To ja jestem laik i wiem że Pan z prewencji w białej czapce to pracuje na na łódce wodnej, i Ci policjanci też mają biała czapkę, z resztą gościa znam i jest bardzo porządnym Polocjantem, mało takich już zostało którzy są starej daty. Po drugie nie mnie bronić policję Ale trochę slyszslalem właśnie o specyfice tej roboty i tam naprawdę nie jest kolorowo pieniądze żadne a jest ciężko. I moim zdaniem jeśli ktoś wybiera policję to godzi się na służbę jest z powołania i Tyle. Wiadomo że po 20 Latach w tej firmie jak w każdej wchodzi rutyna. Jestem jest lepszy drugi gorszy...to w każdym fachu. A ci do Pana w białej czapce ten Pan akurat ma chyba sporo służby Ale swoje obowiązki wykonuje naprawdę bardzo dokładnie.


 • gość 2018-07-26 17:09:21

  Obserwuję ludzi idących do policji .Są to ludzie rożni ale jedną cechę mają wspólną . Niechęć do pracy zwłaszcza wymagającej i ciężkiej . Myślę że wielu policja uratowała życie bo albo skończyli by pod sklepem albo z głodu padli bo do pracy np fizycznej w życiu by nie poszli.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Operator Mieszalni/ Ważący

Od 35 lat jesteśmy liderem wśród polskich marek pod względem popularności oraz sprzedaży na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. Dzięki..


Pracownik Produkcji

Od 35 lat jesteśmy liderem wśród polskich marek pod względem popularności oraz sprzedaży na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. Dzięki..


OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"