:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Garwolin: Bieg AVON Kontra Przemoc za nami! Galeria zdjęć

W niedzielę 18 czerwca punktualnie o godzinie 12:00 w Garwolinie już po raz 8. wystartował bieg AVON Kontra Przemoc. Setki biegaczy po raz kolejny pokonało ulice Garwolina, wspierając w ten sposób wielką kampanię przeciwko przemocy domowej. Gorący doping, wsparcie gwiazd i życiowe rekordy – tak biega się tylko w Garwolinie!

 

Impreza już od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców Garwolina i zawodowych biegaczy. Nie inaczej było tym razem! W tegorocznej edycji AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie wystartowało aż blisko 800 biegaczy, w tym aż blisko 40 procent pań! Prócz biegu na 10 kilometrów ogromnym zainteresowaniem cieszył się również Bieg Rodzinny, w którym z dystansem 2 kilometrów zmierzyli się również najmłodsi.

AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie to część prowadzonej obecnie w ponad 50 krajach na świecie Kampanii AVON Kontra Przemoc. Działania w ramach tej społecznej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu oraz edukują w zakresie rozpoznania symptomów i możliwości niesienia pomocy osobom doświadczającym przemocy. Celem akcji jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec przemocy oraz wszelkich jej przejawów. Kampania uświadamia, że walka z tym zjawiskiem jest konieczna, a przemoc domowa nie może być tabu.

O tym, jak ważne są takie inicjatywy, najlepiej świadczą policyjne statystki. Zgodnie ze sprawozdaniami z ubiegłego roku, liczba zgłoszeń dotyczących przemocy w rodzinie w stosunku do roku 2015 spadła jedynie nieznacznie, a problem ten wciąż dotyka najczęściej kobiety, które stanowią aż ponad 70% ofiar (za www.statystyka.policja.pl).

Jak co roku, zysk ze sprzedaży produktów AVON z symbolem niebieskiej wstążki, wchodzących w skład pakietów startowych, zostanie przekazany na rzecz kampanii AVON Kontra Przemoc. W Polsce inicjatywa ta wspiera już od wielu Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

 

Aby zobaczyć wyniki biegu kliknij tutaj : Kenijczyk wygrał 8. edycję biegu „Avon kontra przemoc".

 

(Inf. pras. Oprac. ur) 2017-06-19 19:34:04

Fot. Tomasz Zaleski

Garwolin: Bieg AVON Kontra Przemoc za nami! Galeria zdjęć komentarze opinie

  • mieszkaniec - niezalogowany 2017-06-20 05:00:11

    Co ta dzieciarnia robiła na trasie biegu? Wstyd dla organizatorów.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl