:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C mgła

Garwolin – Biskup Piotr Sawczuk odwiedził Jedynkę

W poniedziałek w murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie gościł biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk. Dostojnika kościelnego powitano w Jedynce chlebem i solą.

W poniedziałek 9 marca Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Garwolinie odwiedził ksiądz biskup Piotr Sawczuk. Dostojnika kościelnego chlebem i solą powitała dyrektor placówki Beata Liszko. W wyjątkowym spotkaniu wzięli udział także burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, radna miasta Garwolina Marzena Świeczak, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ksiądz prałat Ryszard Andruszczak oraz nauczyciele i uczniowie szkoły.

 

Po powitaniu przybyłych gości dyrektor szkoły przypomniała, że starożytna maksyma chrześcijańska mówi, że „gdzie Piotr, biskup, tam Kościół” (Ubi Petrus, ibi Ecclesia). Beata Liszko dodała, że przybycie księdza biskupa do garwolińskiej parafii, a w szczególności do Szkoły Podstawowej nr 1, faktycznie przypomina rzeczywistość pierwotnego Kościoła, kiedy św. Paweł Apostoł wędrował do swoich wiernych ze słowem pouczenia, tak jak to zrobił ksiądz biskup. – Obecność i posługa księdza biskupa wśród nas przyczyni się do umocnienia naszej wiary, miłości do bliźniego, przez to do Boga. Pomoże nam spojrzeć ufnie i radośnie na otaczający nas świat, na naszą przyszłość – mówiła dyrektor Jedynki. Następnie, Beata Liszko zaprosiła wszystkich do obejrzenia krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów szkoły.

 

Tego dnia biskup Sawczuk odwiedził również m.in. Starostwo Powiatowe w Garwolinie.

 

Mat. Pras., oprac. ur

  

 

 

 


Garwolin – Biskup Piotr Sawczuk odwiedził Jedynkę komentarze opinie

  • gość 2018-04-12 13:38:25

    Burmistrz ostatnio bardzo promuje pewną panią radną. Wszędzie się z nią pokazuje podczas wizyty biskupa. :-)

  • Ziomal - niezalogowany 2018-04-12 21:54:15

    Byl tez tego dnia w Krajowym Osrodku Psychiatrii Sadowej dla Nieletnich. Odbylo sie biezmowanie pacjentow tam przebywajacych.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl