:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C bezchmurnie

Garwolin dla Niepodległej - świętujmy razem!

Uroczystości Miejskie, Garwolin Niepodległej świętujmy razem! - zdjęcie, fotografia

Garwolin włączył się w obchody 100-lecia niepodległości. „GARWOLIN DLA NIEPODLEGŁEJ” to program, którego celem jest zaangażowanie jak największej liczby środowisk w aktywne świętowanie, skoordynowanie i wspólne promowanie działań na terenie miasta upamiętniających ten wyjątkowy jubileusz.

Uchwałą z 25 maja 2017 r. Sejm RP VIII kadencji zdecydował o ustanowieniu roku 2018 rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości prezydent RP Andrzej Duda zaapelował o wspólne przygotowanie i świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 2018 roku.

Garwolin również włączył się w obchody 100-lecia niepodległości. „GARWOLIN DLA NIEPODLEGŁEJ” to program, którego celem jest zaangażowanie jak największej liczby środowisk w aktywne świętowanie, skoordynowanie i wspólne promowanie działań na terenie miasta upamiętniających ten wyjątkowy jubileusz.

– Naszym celem jest włączenie jak największej liczby mieszkańców w aktywne, radosne świętowanie stulecia polskiej niepodległości – mówi burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski. – Dlatego nie chcemy ograniczać się tylko do oficjalnych obchodów. Chcemy, żeby obchody miały miejsce nie tylko w okolicach listopada, ale żeby działy się w przestrzeni miejskiej przez cały rok. W tym roku świętujemy 100-lecie niepodległości, 200-lecie Diecezji Siedleckiej, 600-lecie parafii garwolińskiej, 100-lecie liceum na Długiej, 60-lecie Szkoły Podstawowej nr 2. Dla nas ważną datą jest 8 września – rocznica bombardowania Garwolina, więc jestem przekonany, że wydarzeń będzie na terenie miasta dużo – dodaje włodarz.

 

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Pod adresem www.garwolin.pl/garwolindlaniepodleglej będzie utworzone kalendarium wydarzeń organizowanych na terenie miasta przez Centrum Sportu i Kultury, Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną, szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe. Tutaj też będzie można obejrzeć relacje z wydarzeń, które już się odbyły.

Z tej okazji zostało utworzone logo „GARWOLIN DLA NIEPODLEGŁEJ” z herbem miasta, które będzie eksponowane w materiałach promocyjnych, plakatach, bannerach, publikacjach, a także podczas uroczystości i wydarzeń organizowanych w ramach jubileuszu.

Zostaw swój ślad

– Na wzór księgi z życzeniami Polaków dla Amerykanów, jaka powstała w 1926 roku z okazji 150. rocznicy niepodległości USA, chcemy zebrać podpisy jak największej liczby mieszkańców Garwolina. Ta wyjątkowa kronika, w której każdy będzie mógł się wpisać, będzie wyłożona podczas uroczystości patriotycznych i świąt lokalnych, będzie „wędrowała” po placówkach oświatowych, organizacjach pozarządowych. Inaugurację zbierania podpisów rozpoczniemy podczas pikniku rodzinnego na skwerze im. „Solidarności” 2 maja w Święto Flagi. Po zakończeniu uroczystości jubileuszowych w listopadzie 2018 r. kronika zostanie włączona w zbiory regionalne Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie – informują przedstawiciele garwolińskiego magistratu.

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania

Urząd Miasta w Garwolinie zaprasza wszystkie środowiska działające na terenie miasta do włączenia się w świętowanie jubileuszu. – Chcemy, by te obchody były w naszym mieście szczególne. Chcemy, by była to okazja do przypominania historii i naszych wspólnych wartości. To nie tylko rocznica historyczna, to także okazja do rozmowy o patriotyzmie, wartościach i o tym, co powinno nas łączyć – podkreślają przedstawiciele urzędu, którzy zachęcają do pobrania logo i umieszczania go w swoich materiałach promocyjnych. (Aby pobrać logo, kliknij tutaj)

 

Inf. Pras., oprac. ur


Garwolin dla Niepodległej - świętujmy razem! komentarze opinie

  • gość 2018-04-12 20:17:24

    Przeciez ci co teraz organizuje taka uroczystos jeszcze nie dawno nosili czerwone sztandary z młotem i sierpem i wychwalali zwiazek sowiecki, wystarczy przejzec stare zdjecia

  • Gość - niezalogowany 2018-04-13 15:04:41

    Zawsze i wszędzie swinia przy korycie będzie nieważny sztandar godło czy partia. Byle przy zlobie.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl