:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C lekkie zachmurzenie

Garwolin: Jarek po wypadku zapadł w śpiączkę. Pomóżmy mu się obudzić!

W marcu, w wypadku, do którego doszło przy stacji Shell w Garwolinie, Jarek Gałązka doznał rozległych urazów głowy: stłuczenie mózgu, złamania kości twarzoczaszki – obydwu oczodołów, żuchwy, szczęki, kości jarzmowej i czołowej, ale żył! To już był cud. Dwie godziny po wypadku wykonano trepanację czaszki, która uratowała m u życie. Jarek pozostaje w stanie śpiączki farmakologicznej. Żona 30-latka prosi o pomoc w wybudzeniu męża.

 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło po godzinie 13.00 w niedzielę 26 marca przy stacji Shell w Garwolinie. Jarek był pasażerem osobowego samochodu kia, w który uderzyło volvo skręcające w lewo. Wówczas do szpitala oprócz 30-letniego mężczyzny trafiła także młoda pasażerka volvo. Obrażenia Jarka były bardzo poważne.

 

Miłość. Ona zwycięża wszystko

Jarek jest moim m ężem, najwspanialszym jakiego mogłam dostać. Nie piszę tego dlatego że stało się to co się stało. Piszę to, bo tak o sobie myślimy od zawsze – jesteśmy dla siebie darem. Najwspanialszym jaki mogliśmy otrzymać od Boga. Co nam się przydarzyło? Spotkało nas nieszczęście, zbieg okoliczności, niefortunnych zdarzeń pośród których Jarek się znalazł. 26 marca mój m ąż uległ wypadkowi komunikacyjnemu . Lekarze, którzy przyjmowali Jarka powiedzieli ”On nie przeżyje”. Wiesz, nie uwierzyłam im… Ani przez chwilę… Dlaczego? Bo go kocham… I wiem, że mnie nie zostawi samej – za bardzo się o mnie troszczy. Ja nie mam nadziei, ja mam pewność że Jarek się obudzi i zbudujemy ten wymarzony dom w którym zamieszkamy z naszymi przyszłymi dziećmi. Skąd ta pewność? Jest tylko jedno słowo. Miłość. Ona zwycięża wszystko – przekonuje Ewa Gałązka, żona mężczyzny. Oboje są mieszkańcami Garwolina.A by znów mógł wybiec na boisko i zagrać w piłkę

Jarek doznał rozległych urazów głowy: stłuczenie mózgu, złamania kości twarzoczaszki – obydwu oczodołów, żuchwy, szczęki, kości jarzmowej i czołowej ale żył! To już był cud… 2 godziny po wypadku wykonano trepanację czaszki, która uratowała m u życie. Jednak j ego stan nadal jest bardzo poważny, ciągle istnieje zagrożenie życia , pojawiła się padaczka. Niestety nie wybudził się ze śpiączki farmakologicznej i do dnia dzisiejszego nadal śpi. I tutaj pojawia się kolejny cud – Jarek odzyskuje swój, niczym niewspomagany oddech! Co robimy? Rehabilitujemy g o, stosujemy neurostymulację, oglądamy razem mecze ukochanego Arsenalu, słuchamy ulubionej muzyki, stwarzamy namiastkę domu, staramy się aby czuł się kochany i bezpieczny… Co możemy i chcemy zrobić? Teraz Jarek przebywa cały czas na Oddziale Intensywnej Terapii. Niestety jesteśmy tam ograniczeni czasowo do rehabilitacji i odwiedzin do 2 godzin dziennie co dla osoby w śpiączce jest stanowczo niewystarczające. Dlatego też chcę Jarkowi zapewnić pobyt w specjalistycznej Klinice, która profesjonalnie zajmie się j ego rehabilitacją i wybudzeniem. Ja się obudzi to chcę zabrać g o do domu. On czeka na to z niecierpliwością. Skąd to wiem? Bo mam z n im kontakt. Wiem że mnie słyszy i rozumie – uśmiecha się, wzrusza, płacze, ściska rękę. Co zrobimy? Pomożemy Jarkowi się obudzić i wrócić do pełnej sprawności, aby znów mógł wybiec na boisko i zagrać w piłkę – mówi Ewa.

 

Co Ty możesz zrobić?

– Możesz wesprzeć nas finansowo, ponieważ teraz bardzo potrzebujemy pomocy. Powrót Jarka do n as będzie długi i kosztowny dlatego z góry bardzo dziękuję za każdy gest miłosierdzia okazany w naszą stronę. Wiesz? Dobro powraca! I to w zwielokrotnionej ilości. Jarek od zawsze to powtarza…. Ja już się o tym przekonałam… – zapewnia Ewa.

{jb_greenbox} Pomóc Jarkowi można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “947 pomoc dla Jarosława Gałązki

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Jaroslaw:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Bank Zachodni WBK
Title: „947 Help for Jaroslaw Galazka”

Aby przekazać 1% podatku dla Jarka:
należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “947 pomoc dla Jarosława Gałązki”
Jarkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY –
kliknij tutaj. {/jb_greenbox}(ur) 2017-05-19 08:12:45

Fot. arch. prywatne Ewy i JarkaGarwolin: Jarek po wypadku zapadł w śpiączkę. Pomóżmy mu się obudzić! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl