:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Garwolin: Nową siedzibę starostwa budują dla interesantów

Budowa nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Garwolinie przy ul. Mazowieckiej idzie pełną parą. Wykonawca nie zważa na pogodę i realizuje zadanie, aby budynek był gotowy jak najszybciej. Tymczasem, starosta garwoliński Marek Chciałowski podkreśla, że obiekt powstaje dla interesantów, którzy od listopada 2017 roku będą mogli załatwić wszystkie urzędowe sprawy w jednym miejscu.

 

Podczas spotkania noworocznego w Miętnem starosta garwoliński Marek Chciałowski podkreślił, że jednym z priorytetów dla samorządu powiatu garwolińskiego jest sprawna obsługa interesantów

– Wiemy, że od tego zależy nie tylko życie naszych mieszkańców, ale również rozwój przedsiębiorczości. Przedsiębiorca nie ma czasu na to, żeby stać w kolejkach, żeby czekać, żeby godzinami załatwiać określone sprawy. Dlatego my zawsze mówimy, że praca w samorządzie to służba społeczeństwu. Trzeba oddać to, co najważniejsze: swoją wiedzę, swój czas, ale i również swoje serce. I tak będziemy podchodzić w dalszym ciągu do działań samorządowych – zapewnił starosta, który podkreślił, że samorząd powiatu postawił na budowę nowej siedziby starostwa, aby poprawić warunki obsługi interesantów.

 

Urząd musi stanowić jedno

Włodarz przyznał, że dotarły do niego informacje o tym, że decyzja o budowie jest określana jako porwanie się z motyką na słońce. Zaznaczył, że faktycznie ta decyzja wymagała odwagi. – Bo to trzeba mieć odwagę, żeby mając określone środki pieniężne, w takim czasie zacząć budowę – stwierdził Marek Chciałowski. Starosta przypomniał, że pomysł budowy nowej siedziby starostwa wyszedł od samorządowców. Przypomniał swoją wizytę w Maciejowicach w 2014 roku i najważniejszy temat poruszany podczas spotkania – temat obsługi interesantów i brak starostwa w jednym miejscu. – Padały pytania, dlaczego, z jakiej przyczyny nie jesteśmy razem i trzeba wędrować do różnych budynków, żeby załatwić sprawę. Wtedy zobaczyłem, że jednym z ważniejszych elementów jest bycie jednością. Urząd musi stanowić jedno – argumentował Marek Chciałowski. Po pomyśle przyszedł czas na decyzje, które były popierane przez Zarząd Powiatu i radnych oraz zakup działki od miasta Garwolin.

 

Budowa zakończy się w terminie

Umowa na budowę nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Garwolinie została podpisana 12 sierpnia 2015. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa Sp. z o.o. z Dębna, które zaproponowało w przetargu najniższą i najlepszą ofertę. Koszt budowy przekracza kwotę 23 mln zł. W budynku zostały już zakończone prace żelbetowe. Jest wykonywana konstrukcja dachowa. Obiekt jest już prawie cały oszklony. Pozostało wykończenie budynku. – Dziś, gdy przejeżdżamy ul. Mazowiecką widzimy już obiekt, który praktycznie jest w stanie surowym. Firma PRIB nie patrzy czasami na pogodę, nie patrzy, że zimno, tylko dalej przystępuje intensywnie do pracy po to, żeby jak najszybciej ten budynek stanął – mówił starosta, który przyznał że bardzo często słyszy głosy zadowolenia i podpowiedzi, co jego zdaniem świadczy o tym, że społeczeństwo żyje tą budową, ogląda, podziwia i utożsamia się z nią. Starosta dodał, że postępy prac wskazują na to, że budowa zakończy się w terminie i od listopada 2017 roku poprawi się obsługa interesantów.

 

Jak będzie wyglądało starostwo?

Według założeń projektu budynek starostwa jest bryłą opartą na układzie nieregularnej litery H. W dłuższych skrzydłach budynku mieszczą się pokoje biurowe i funkcje towarzyszące poszczególnym wydziałom, pomiędzy znajduje się wejście główne, przeszklony reprezentacyjny hol, który może pełnić również funkcje promocyjno-wystawiennicze.

Budynek pod względem funkcji dzieli się na dwie części: skrzydło od strony zachodniej zajmuje starostwo powiatowe, we wschodniej części znajdują się Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Zarząd Dróg oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Jednostki te mieszczą się w odrębnych pod względem dostępności i funkcjonalności częściach połączonych wewnętrznym systemem komunikacji, który obsługują 2 klatki schodowe dla pracowników i klatka ogólnodostępna, przy której zlokalizowano windy. Na ostatniej trzeciej kondygnacji zaprojektowano jednoprzestrzenną salę konferencyjną z zielonym tarasem wspólną dla wszystkich jednostek urzędu oraz zielone tarasy ogólnodostępne dla pracowników. Ilość sanitariatów na poszczególnych kondygnacjach dostosowano do ilości interesantów i pracowników urzędu.

Budynek będzie "przyjazny dla interesanta", szczególnie dla osób niepełnosprawnych, dla których zaprojektowano pochylnię zewnętrzną, miejsca parkingowe, wydzieloną toaletę na parterze oraz dogodne miejsce w Biurze Obsługi Interesanta.

 

 

(ur, fot. KK, arch. eG) 2017-01-12 15:11:45

Wizualizacja: Wojciech Gęsiak Studio ArchitektoniczneGarwolin: Nową siedzibę starostwa budują dla interesantów komentarze opinie

 • Misio. - niezalogowany 2017-01-16 08:46:19

  Panie Starosto, może Pan powie kiedy zapadła koncepcja budowy budynku, kiedy powstał projekt, kiedy uprawomocniło się pozwolenie na budowę, bo jak się to wszystko złoży w jedną całość, to wyjdzie, że nie było to za Pana kadencji nawet??? Może byli starostowie mają lepszą pamięć?

 • Mykola Demko - niezalogowany 2017-01-15 14:17:52

  Jak czytam ten artykuł, czuję jakbym "Trybunę ludu" wertował... :lol:

 • biełejrozy - niezalogowany 2017-01-14 12:53:24

  [quote name="obserwator"]... Ale "urzędnicy" są czyści . To nie ich wina. tylko interesantów bo się pchają. W całym kraju to tylko w Garwolinie są takie problemy piętrzone przez szefową WK. Może już czas zmienić tą panią......[/quote]Ja bym zmienił to całe kółko graniaste, które siedzi tam jakby za karę....

 • swojak - niezalogowany 2017-01-13 22:48:43

  Jedyna pociecha z tej budowy to taka, że już wkrótce nie zobaczysz tam pana MCh i jeszcze paru "urzędników"...A druga - że przyjdą takie czasy, że w ogóle nikt nie będzie musiał tam bywać, bo chyba jednak kiedyś ktoś w tym kraju zrobi autentyczny użytek z internetu i nowych technologii.Mam nadzieje, że jednak wtedy nie powstanie tam... plebania.

 • - - niezalogowany 2017-01-13 19:50:55

  [quote name="Interesant"]Ciekawe czy przy takiej ilości pracowników będą dostępne jakiekolwiek miejsca parkingowe dla interesantów....[/quote]parking podziemny...

 • + - niezalogowany 2017-01-13 19:48:57

  [quote name="machalica"]Od 9 lat mieszkam w Anglii dostałem dom od miasta prowadzę firmę żyję i pracuję i nigdy jeszcze nie byłem w urzędzie , więc pytam włodarzy komu potrzebne są te budynki kiedy wszystko można załatwić przez telefon oraz online .Czy może jest to kolejny zakład pracy dla ...[/quote]... u nich....

 • _ - niezalogowany 2017-01-13 19:23:19

  [quote name="niko44"]Jak urząd centralny, bizantyjski przepych.. dla kogo? przecież starostwo nie ma własnych dochodów z podatków? ciekawe czy drzwi będą przezroczyste do tych salonów. Czy jakość obsługi poprawi się? Trzeba będzie zatrudnić z 50 nowych osób listy już są. Jestem dumny z gawolina to będzie drugi z największych pracodawców w powiecie.[/quote]Przestan marudzic, pieniadze Skarbu Panstwa a Garwolin to zalazek miasta :sad:

 • ? - niezalogowany 2017-01-13 19:15:06

  [quote name="machalica"]Od 9 lat mieszkam w Anglii dostałem dom od miasta prowadzę firmę żyję i pracuję i nigdy jeszcze nie byłem w urzędzie , więc pytam włodarzy komu potrzebne są te budynki kiedy wszystko można załatwić przez telefon oraz online .Czy może jest to kolejny zakład pracy dla ...[/quote] oni lubia siedziec....

 • niko44 - niezalogowany 2017-01-13 11:50:32

  Jak urząd centralny, bizantyjski przepych.. dla kogo? przecież starostwo nie ma własnych dochodów z podatków? ciekawe czy drzwi będą przezroczyste do tych salonów. Czy jakość obsługi poprawi się? Trzeba będzie zatrudnić z 50 nowych osób listy już są. Jestem dumny z gawolina to będzie drugi z największych pracodawców w powiecie.

 • machalica - niezalogowany 2017-01-13 11:37:23

  Od 9 lat mieszkam w Anglii dostałem dom od miasta prowadzę firmę żyję i pracuję i nigdy jeszcze nie byłem w urzędzie , więc pytam włodarzy komu potrzebne są te budynki kiedy wszystko można załatwić przez telefon oraz online .Czy może jest to kolejny zakład pracy dla ...

 • Interesant - niezalogowany 2017-01-13 07:29:42

  Ciekawe czy przy takiej ilości pracowników będą dostępne jakiekolwiek miejsca parkingowe dla interesantów....

 • Fiu fiu - niezalogowany 2017-01-12 20:50:38

  Zielone TARASY OGÓLNODOSTĘPNE DLA PRACOWNIKÓW czy ogólnodostępne słowo PALARNIA DLA PRACOWNIK

 • obserwator - niezalogowany 2017-01-12 18:30:26

  Sprawna obsługa interesantów ? KPINA. Nikomu na tym nie zależy. W wydziale komunikacji były zapisy i prawie było już dobrze. Kolejki spowodowane były tylko olewackim podejściem "urzędników". Więc dla poprawy wizerunku zlikwidowano zapisy. Ludzie stają w nocy w kolejkę jak za PRL. Ale "urzędnicy" są czyści . To nie ich wina. tylko interesantów bo się pchają. W całym kraju to tylko w Garwolinie są takie problemy piętrzone przez szefową WK. Może już czas zmienić tą panią......

 • Ala - niezalogowany 2017-01-12 14:38:10

  Miejmy nadzieje ze to pospólstwo ZSL-PSL JUZ TAM NIE BEDZIE URZĘDOWAĆ .iCH MIEJSCE JEST NA WSI A NAJLEPIEJ W OBÓRCE

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl