:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Garwolin – Papierosy i krajanka tytoniowa bez akcyzy

Sprawy kryminalne , Garwolin Papierosy krajanka tytoniowa akcyzy - zdjęcie, fotografia

W minionym tygodniu w Garwolinie, podczas przeszukania samochodu Hyundai Tucson z przyczepką samochodową, ujawniono 125 paczek papierosów i dwa worki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Działania w Garwolinie był prowadzone w środę 4 lipca.

 

– Funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją oraz Wydziału Kryminalnego KPP w Garwolinie, w trakcie przeszukania samochodu Hyundai Tucson wraz z przyczepką samochodową, zabezpieczyli 125 paczek papierosów i dwa worki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej Ministerstwa Finansów RP. Łączna wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosła ponad 5 tysięcy złotych – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

 

Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie.

 

Jak to liczą?

– Do łącznej wartości uszczuplenia wlicza się cło, VAT oraz akcyzę. Do tego służy program w postaci kalkulatora do wyliczania należności przy nielegalnym wprowadzeniu m.in. wyrobów tytoniowych na teren Unii Europejskiej, który został utworzony na podstawie przepisów prawa przez Krajową Administrację Skarbową – sposób wyliczenia powyższej kwoty tłumaczy asp. szt. Marek Kapusta z KPP w Garwolinie.

Aktualizacja: 10.07.2018, 18:05

ur

Fot. poglądowe: arch. KPP


Garwolin – Papierosy i krajanka tytoniowa bez akcyzy komentarze opinie

  • zalogowany - niezalogowany 2018-07-09 16:01:11

    Ja prdl... ileż razy można?! Może kalkulator Panu Markowi trzeba kupić? Paczka lewych fajek 40zł? Krajanki w dwóch "workach z zapięciem strunowym" nie liczę, bo skoro zapięcie strunowe, to razem pewnie nawet 0,5kg jej nie było. Zajeżdża PRL-em takie kręcenie statystyk na potrzeby propagandy sukcesu.

  • zalogowany - niezalogowany 2018-07-10 08:35:06

    http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-podlaskie-papierosy-za-ponad-6-mln-zl-zamiast-ladunku-wegla-,nId,2604626 Tak się przelicza ogólną wartość (13zł paczka - chociaż też lekko zawyżyli), a Pan Kapusta same podatki wyliczył na 40zł od paczki. I to jest dopiero przechwyt 435.000 paczek, a nie 125 sztuk... tyle, to jeden palacz w 3 miechy ogarnie i to pewnie był właśnie gościa taki prywatny zapas. Redakcjo - kolejny raz prosimy - nie śpij, pytaj, kontroluj. Chyba, że jesteście portalem informacyjnym KPP, to w takim razie nie było tematu.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl