:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Garwolin – Praga – Transylwania. Wiktoria Piorun z międzynarodowym sukcesem

Jej Boskie Buenos jest naprawdę boskie! Mogli się o tym przekonać nie tylko uczestnicy tegorocznej powiatowej Eurowizji, ale także jury Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów w Pradze, którzy docenili talent 13-latki z Garwolina. Wiktoria Piorun w stolicy Czech zdobyła II miejsce i zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal w Transylwanii. Czy na festiwalowej scenie w Rumunii również wyśpiewa podium?

Wiktoria Piorun to 13-letnia mieszkanka Garwolina. Nastolatka jest uczennicą 8. klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie. Swoje talenty muzyczne i wokalne doskonali w Szkole Muzycznej I i II st. w Garwolinie w klasie saksofonu pod kierunkiem Alicji Wolynczyk, podczas zajęć z chóru z Martą Zdrajkowską i w BestVocalStudio w klasie śpiewu Aurelii Luśni.

Utalentowana 13-latka zdobyła Grand Prix tegorocznej Powiatowej Eurowizji (zobacz video i zdjęcia) oraz odniosła sukces na Majowej Nutce w Częstochowie. Wiktoria została zaproszona na IX Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów w Pradze, który trwał od 8 do 12 lipca. Podczas dni konkursowych festiwalu (10-11 lipca) Wiktoria wykonała dwie piosenki. We wtorek zaśpiewała „Boskie Buenos”, a w środę „Jeszcze się tam żagiel bieli”. Oba utwory zachwyciły jury, które przyznało 13-latce wysokie, II miejsce w kategorii Pop – Jazz (11-13 lat).

 

Zaśpiewać jak najlepiej

Czy utalentowana wokalistka czuła tremę przed występami? – Przed występem stresowałam się, ale już po wyjściu na scenę, gdy zobaczyłam, jak to wygląda, to już mniej. Pomyślałam że już tu jestem i co będzie to będzie. Liczył się wtedy występ i to, żeby zaśpiewać jak najlepiej – mówi Wiktoria, która do Pragi pojechała z mamą Anną i dziadkiem Andrzejem. Podczas festiwalowego pobytu w Czechach znalazł się czas na zwiedzanie. – Praktycznie codziennie zwiedzaliśmy Pragę. Najbardziej podobał mi się Most Karola – przyznaje 13-latka, która dziś z rodziną wróciła do Polski.

– Śpiewanie jest moją pasją i chyba czasem mi to wychodzi. W przyszłości chciałabym zająć się śpiewaniem aktorskim, ponieważ lubię takie piosenki i wydaje mi się, że umiem to przedstawić – dodaje nastolatka.

 

Wystąpi w Transylwanii

Wiktoria w Pradze zdobyła nie tylko II miejsce oraz otrzymała medal i dyplom, ale także nagrodę specjalną – zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal w Transylwanii, który odbędzie się w październiku tego roku. Czy na festiwalowej scenie w Rumunii Wiktoria również wyśpiewa podium? Na pewno ma na to ogromne szanse!

Życzymy powodzenia!

 

ur

Fot. arch. pryw. Wiktorii

Garwolin – Praga – Transylwania. Wiktoria Piorun z międzynarodowym sukcesem komentarze opinie

 • gość 2018-07-12 20:39:05

  mocno kibicuje :)

 • GośćL.L - niezalogowany 2018-07-12 21:52:23

  Gratuluję sukcesów już osiągniętych i trzymam kciuki za kolejne występy

 • Gość - niezalogowany 2018-07-14 06:53:36

  Gratulacje Wiki

 • fandyskopola - niezalogowany 2018-07-15 10:17:01

  co to za muza? w Garwolinie tylko diskopolo i nic więcej.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl