:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Garwolin: Szkoła Podstawowa nr 5 ma 40 lat! Potrójne świętowanie w "Piątce"

 

Dziś, społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie świętowała 40-lecie istnienia. Uroczystość jubileuszowa została połączona z miejskimi obchodami Dnia Edukacji Narodowej i wmurowaniem aktu erekcyjnego na terenie budowy nowoczesnej hali sportowej, która powstaje przy "Piątce".

 

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Następnie na terenie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 dokonano wmurowania aktu erekcyjnego i poświęcenia budowanego obiektu.

 

Dalsza część uroczystości, związanej z 40-leciem istnienia placówki i miejskimi obchodami Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej. W jubileuszu uczestniczyli liczni goście, w tym m.in.: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, wieloletnia, była poseł Stanisława Prządka, starosta garwoliński Marek Chciałowski, przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, radni miasta z przewodniczącym Markiem Jonczakiem na czele, wiceburmistrz Maria Perek, sekretarz miasta Cezary Tudek, skarbnik magistratu Katarzyna Nozdryn-Płotnicka, dziekan kolegiaty p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. Ryszard Andruszczak, proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie ks. Stanisław Małek, przedstawiciel siedleckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie, dyrektorzy szkół i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest miasto Garwolin, obecni i dawni nauczyciele placówki, poprzedni dyrektorzy "Piątki" oraz uczniowie. W uroczystości brali udział również goszczący w PSP nr 2 członkowie projektu Erasmus+, którzy przyjechali do Garwolina z Portugalii, Rumunii i Chorwacji. Dziś nie mogło zabraknąć także Piątusia – maskotki szkoły.

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej były doskonałą okazją do wyróżnienia i nagrodzenia nauczycieli.

 

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej były doskonałą okazją do wyróżnienia i nagrodzenia nauczycieli.

W tym roku Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali:
Szkoła Podstawowa Nr 2 Al. Legionów 21:
Grażyna Błaszczykowska, Anna Jaworska, Maria Mikulska, Bożena Talarek, Maria Zawadka, Urszula Zięcina.
Szkoła Podstawowa Nr 5 ul. Janusza Korczaka 10:
Anna Chrustowska, Małgorzata Jończyk, Jolanta Maria Kondej, Emilia Makaruk, Elżbieta Michalik, Anna Katarzyna Piorun.

Nagrody burmistrza 2017
Dyrektorzy szkół i przedszkoli:
Magdalena Białecka – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 „Bajka”,
Łucja Wieczorek – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 2 „Akademia Pana Kleksa”,
Halina Warczyńska – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 6 „Mały Europejczyk”,
Anna Lodowska – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 8 „Plastuś”,
Beata Liszko – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej,
Danuta Durys – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych,
Jacek Zowczak – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Janusza Korczaka.
Nauczyciele szkół i przedszkoli
Barbara Kędziorek – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej,
Maria Zawadka i Marzena Świeczak – nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych,
Krystyna Antolak – zastępca dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Janusza Korczaka,
Magdalena Piłka – zastępca dyrektora Publicznego Przedszkola Nr 2 „Akademia Pana Kleksa",
Marzena Szubińska, Karolina Morton, Magdalena Jamrozik, Martyna Łysiak i Anna Kozicka – nauczyciele Publicznego Przedszkola Nr 2 „Akademia Pana Kleksa”,
Beata Żaczek – zastępca dyrektora Publicznego Przedszkola Nr 6 „Mały Europejczyk”,
Karolina Jończyk, Katarzyna Kozłowska, Joanna Jamrozik, Edyta Cieślak i Ewa Radziejewska-Minajew – nauczyciele Publicznego Przedszkola Nr 6 „Mały Europejczyk”.
Ponadto, nauczyciele garwolińskiej "Piątki" otrzymali dziś nagrody dyrektora.

 

Uroczystość poprowadzili dyrektor placówki Jacek Zowczak oraz wicedyrektor szkoły Krystyna Antolak.

Jubileusz szkoły uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty gimastyczno-taneczne, wokalne i aktorskie. Młodzi artyści przypomnieli zgromadzonym sylwetkę Janusza Korczaka – patrona szkoły oraz podziękowali nauczycielom za ich pracę i życzliwość.

Pełna relacja z uroczystości niebawem. Zapraszamy do obejrzenia bogatej fotorelacji z potrójnego świętowania.

 

(ur) 2017-10-12 17:20:21

 


Garwolin: Szkoła Podstawowa nr 5 ma 40 lat! Potrójne świętowanie w "Piątce" komentarze opinie

  • Zniesmaczony - niezalogowany 2017-10-12 20:59:48

    Tylko nie zacznijcie rozbierać części Garwolina powstałej za PZPR bo przecież też ktoś wydał pozwolenie a i o robotnikach nie wiadomo co i jak :-x [quote name="Wojtek63"]Foux pas przydarzyło się organizatorom 40 rocznicy powstania szkoły...zapomnieli o ,,budowniczych"" dzięki którym ten obiekt powstał. A powstał w czasach PRL-u zapewne z inicjatywy miejskich i powiatowych notabli Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR).Uroczystego otwarcia dokonał ówczesny Minister Oświaty i Wychowania - Jerzy Kuberski (zm. we wrześniu 2007). Oczywiście członek PZPR.Poświęcenia też chyba dokonał, bo nie przypominam sobie księdza na tej uroczystości. (być może jestem w błędzie)Tak więc Cześć i chwała Towarzyszom z PZPR !:-)[/quote]

  • Wojtek63 - niezalogowany 2017-10-12 18:27:50

    Foux pas przydarzyło się organizatorom 40 rocznicy powstania szkoły...zapomnieli o ,,budowniczych"" dzięki którym ten obiekt powstał. A powstał w czasach PRL-u zapewne z inicjatywy miejskich i powiatowych notabli Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR).Uroczystego otwarcia dokonał ówczesny Minister Oświaty i Wychowania - Jerzy Kuberski (zm. we wrześniu 2007). Oczywiście członek PZPR.Poświęcenia też chyba dokonał, bo nie przypominam sobie księdza na tej uroczystości. (być może jestem w błędzie)Tak więc Cześć i chwała Towarzyszom z PZPR !:-)

  • gutek - niezalogowany 2017-10-15 15:31:55

    [quote name="Zenona O."]Do organizatora imprezy pytanko: dlaczego niektóre klasy i sporą cześć uczniów tej zacnej szkoły nie mogła uczestniczyć w akademii z okazji dnia edukacji, tylko została "wypchnięta" do GOK-u na jakieś tam przedstawienia i jeszcze musiała wyskoczyć z kasiutki, by sobie zakupić bilecik!. Tak się nie robi, to tak się uczy młodego pokolenia poszanowania dla tradycji i postaw patriotycznych. Nieładnie dyrekcjo - organizatorze miejskiego dnia edukacji. Tyle lat na stolcu dyrektorskim i niekoniecznie dobrze zarządzacie tą materią.[/quote]Władzy nie pytaj, bo władza w szkole, podobnie jak w mieście i w powiecie jest nieomylna

  • Do Zenona O - niezalogowany 2017-10-15 08:47:30

    Podczas uroczystości w sali gimnastycznej może zmieścić się ok. 300 osób. W szkole uczy się ponad 700 uczniów. Zatem nie wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w tej ważnej uroczystości. Dla nich ten sam program był przedstawiony w piątek w dwóch grupach po ok. 200 osób. Także nauczyciele opiekunowie nie mogli uczestniczyć w czwartek w tym ważnym wydarzeniu.Jeśli hala sportowa zostanie oddana do użytku wszyscy uczniowie, nauczyciele i goście będą mogli uczestniczyć w ważnych uroczystościach szkolnych.Nie wiem jak Zenona O wyobraża sobie uroczystość z udziałem ok 900 osób w małej sali gimnastycznejPozdrawiam

  • Violetka z Rancha - niezalogowany 2017-10-14 20:43:07

    [quote name="Janina z Zieleniaka"]Jonczak na Burmistrza! Lansuje się chłopina jak może, nie odpuszcza Tadeusza na krok, tak jak robił to wcześniej Chciałowski: chodził krok w krok za starostą Wożniakiem. Jedyny szkopuł u Jonczaka - brak rodowodu garwolskiego![/quote]A ja osobiście jestem za dobrą zmianą w Garwolinie. Tadeusz już chyba nic nowego nie wniesie, a Jonczak ma wiele pomysłów na rozwój miasta. Tylko taki impulsywny jest zanadto. A co do Chciałowskiego, jak chodził za szefem, to sam został szefem wkrótce.

  • Celebryci lokalni - niezalogowany 2017-10-14 18:03:28

    [quote name="Ela"][quote name="Zenona O."]Do organizatora imprezy pytanko: dlaczego niektóre klasy i sporą cześć uczniów tej zacnej szkoły nie mogła uczestniczyć w akademii z okazji dnia edukacji, tylko została "wypchnięta" do GOK-u na jakieś tam przedstawienia i jeszcze musiała wyskoczyć z kasiutki, by sobie zakupić bilecik!. Tak się nie robi, to tak się uczy młodego pokolenia poszanowania dla tradycji i postaw patriotycznych. Nieładnie dyrekcjo - organizatorze miejskiego dnia edukacji. Tyle lat na stolcu dyrektorskim i niekoniecznie dobrze zarządzacie tą materią.[/quote]Gratuluję wyobrażni ! nie ma to jak wcisnac ok tysiąca osób na jedna salę gimnastyczna...już wiesz dlaczego część szkoły musiała organizować zajęcia w eterze? to ci podpowiem...żeby było dostojnie, spokojnie i bez zamieszania !a organizatorzy stanęli na wysokości zadania!!!!![/quote]organizatorzy winni sami z władzami świętować, po co im dzieci, żeby przeszkadzały, a nie daj Boże rozmawiały itp. Tylko organizatorzy niech sobie zapamiętają, że jak nie ma dzieci w szkole to i oni są niepotrzebni - nikomu i do niczego! Jasne, komentarz zbędny.

  • figa z makiem - niezalogowany 2017-10-14 14:30:02

    [quote name="Ela"][quote name="Zenona O."]Do organizatora imprezy pytanko: dlaczego niektóre klasy i sporą cześć uczniów tej zacnej szkoły nie mogła uczestniczyć w akademii z okazji dnia edukacji, tylko została "wypchnięta" do GOK-u na jakieś tam przedstawienia i jeszcze musiała wyskoczyć z kasiutki, by sobie zakupić bilecik!. Tak się nie robi, to tak się uczy młodego pokolenia poszanowania dla tradycji i postaw patriotycznych. Nieładnie dyrekcjo - organizatorze miejskiego dnia edukacji. Tyle lat na stolcu dyrektorskim i niekoniecznie dobrze zarządzacie tą materią.[/quote]Gratuluję wyobrażni ! nie ma to jak wcisnac ok tysiąca osób na jedna salę gimnastyczna...już wiesz dlaczego część szkoły musiała organizować zajęcia w eterze? to ci podpowiem...żeby było dostojnie, spokojnie i bez zamieszania !a organizatorzy stanęli na wysokości zadania!!!!![/quote]Soory, ale sal gimnastycznych jest w piątce - 2 i to jeszcze w dodatku jedna obok drugiej, przecież na tej mniejszej można było zrobić w tym samym czasie transmisję np. tak jak organizuje się telekonferencje. Nic nie usprawiedliwi waszej głupoty!!!! Fatalnie, po prostu be be, nieładnie mówiąc grzecznie :lol:

  • Ela - niezalogowany 2017-10-14 07:58:51

    [quote name="Zenona O."]Do organizatora imprezy pytanko: dlaczego niektóre klasy i sporą cześć uczniów tej zacnej szkoły nie mogła uczestniczyć w akademii z okazji dnia edukacji, tylko została "wypchnięta" do GOK-u na jakieś tam przedstawienia i jeszcze musiała wyskoczyć z kasiutki, by sobie zakupić bilecik!. Tak się nie robi, to tak się uczy młodego pokolenia poszanowania dla tradycji i postaw patriotycznych. Nieładnie dyrekcjo - organizatorze miejskiego dnia edukacji. Tyle lat na stolcu dyrektorskim i niekoniecznie dobrze zarządzacie tą materią.[/quote]Gratuluję wyobrażni ! nie ma to jak wcisnac ok tysiąca osób na jedna salę gimnastyczna...już wiesz dlaczego część szkoły musiała organizować zajęcia w eterze? to ci podpowiem...żeby było dostojnie, spokojnie i bez zamieszania !a organizatorzy stanęli na wysokości zadania!!!!!

  • Zenona O. - niezalogowany 2017-10-13 15:31:14

    Do organizatora imprezy pytanko: dlaczego niektóre klasy i sporą cześć uczniów tej zacnej szkoły nie mogła uczestniczyć w akademii z okazji dnia edukacji, tylko została "wypchnięta" do GOK-u na jakieś tam przedstawienia i jeszcze musiała wyskoczyć z kasiutki, by sobie zakupić bilecik!. Tak się nie robi, to tak się uczy młodego pokolenia poszanowania dla tradycji i postaw patriotycznych. Nieładnie dyrekcjo - organizatorze miejskiego dnia edukacji. Tyle lat na stolcu dyrektorskim i niekoniecznie dobrze zarządzacie tą materią.

  • Realista - niezalogowany 2017-10-13 15:22:55

    [quote name="Wojtek63"]Foux pas przydarzyło się organizatorom 40 rocznicy powstania szkoły...zapomnieli o ,,budowniczych"" dzięki którym ten obiekt powstał. A powstał w czasach PRL-u zapewne z inicjatywy miejskich i powiatowych notabli Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR).Uroczystego otwarcia dokonał ówczesny Minister Oświaty i Wychowania - Jerzy Kuberski (zm. we wrześniu 2007). Oczywiście członek PZPR.Poświęcenia też chyba dokonał, bo nie przypominam sobie księdza na tej uroczystości. (być może jestem w błędzie)Tak więc Cześć i chwała Towarzyszom z PZPR !:-)[/quote]Zgadza się. Szkoła powstała w ramach akcji Tysiąc szkól na tysiąclecie Polski. Wtedy powstało więcej szkół niż rządy postsolidarnościowe zdołały zamknąć. Komuna to jednak była dobra sprawa.

  • jas - niezalogowany 2017-10-13 13:12:46

    [quote name="Janina z Zieleniaka"]Jonczak na Burmistrza! Lansuje się chłopina jak może, nie odpuszcza Tadeusza na krok, tak jak robił to wcześniej Chciałowski: chodził krok w krok za starostą Wożniakiem. Jedyny szkopuł u Jonczaka - brak rodowodu garwolskiego![/quote]i sloma z butów...