:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Garwolińskie przewodniczki pielgrzymowały do sanktuarium w Gidlach

 

W miniony weekend przewodniczki z Ogniska św. Matki Teresy z Kalkuty z środowiska garwolińsko-pilawskiego Skautów Europy pielgrzymowały do sanktuarium Matki Bożej w Gidlach.

 


Przewodniczki – najstarsza, czerwona gałąź skautingu to dziewczyny, które pełnią służbę w jednostkach 2. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego.
– Symbolem czerwonej gałęzi jest Droga, dlatego każdego roku podejmujemy trud pielgrzymowania do jednego z polskich sanktuariów maryjnych aby uczyć się od Maryi odpowiadać „tak” na wezwanie do służby. Razem z nami wędrują harcerki z całej Polski a także goście z zagranicy. Jest to dla nas czas modlitwy, radosnego przebywania razem i wzrastania – informuje hufcowa 2. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego dh Magdalena Żochowska HR.

 

Trasa pielgrzymki wiodła przez urokliwe polskie pola i lasy, nad którymi dominowały granatowo-niebieskie kolory mundurów z czerwonymi chustami a nad rozśpiewanymi skautkami powiewały sztandary. Śpiew i modlitwa niosła się w dal. „Wszystko ma swój czas” – hasło tegorocznej pielgrzymki przypomniało, że aby dobrze pełnić swoją służbę, swoje powołanie ważne jest zachowanie właściwych proporcji w życiu. Ruch Skautów Europy dba o rozwój swoich harcerzy w każdej sferze życia i duchowej i fizycznej.
2. Hufiec Garwolińsko-Pilawski składa się z trzech Gromad Wilczków, dwóch Drużyn Harcerek, Ogniska Młodych Przewodniczek i Ogniska Szefowych.

 

– W rozpoczynającym się roku harcerskim polecałyśmy nasze jednostki i powierzone nam dziewczyny opiece Matki Bożej. Jesteśmy przekonane, że tylko z Jej pomocą podołamy zadaniom które są przed nami w tym roku. Ostatnie słowa Namiestniczki czerwonej gałęzi do przewodniczek: „Wystarczy Ci mojej łaski” utwierdzają nas w tym przekonaniu – dodaje hufcowa.


Z potwierdzonych oficjalnie informacji wynika, że tegoroczna pielgrzymka była liczniejsza od poprzednich, co wpisuje się ogólnopolską tendencję wzrostu w Ruchu Skautowym w Polsce.
Skauci Europy zapraszają do kontaktu przez profil Fb

(inf.prasowa, oprac. MB) 2017-09-21 08:25:01
 

Garwolińskie przewodniczki pielgrzymowały do sanktuarium w Gidlach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl