:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Gdzie można spotkać aż tylu Świętych? W Żelechowie!

Św. Teresa z Avila powiedziała "Wspaniałym środkiem, aby cieszyć się Bogiem, jest przyjaźń z Jego przyjaciółmi." Bal Wszystkich Świętych pokazał jak wielu przyjaciół Bóg ma w Żelechowie.

Bo właśnie w Żelechowie Bal Wszystkich Świętych zgromadził blisko sto postaci przedstawiających świętych: Jana Pawła II, Św. Maryję, Św. Mikołaja, Św.  Franciszka, Ojca Pio, Św. Łucję,  Św. Filomenę, Św. Małą Arabkę, Św. Huberta, Św. Jana Bosko, Św. Matkę Teresę z Kalkuty,  Św. Teresę od Dzieciątka Jezus i wielu innych.

III Bal Świętych odbył się wieczorem 31 października, czyli w dniu poprzedzającym Święto Zmarłych. Wzięły w nim udział dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Uroczystość rozpoczęła się wspólną modlitwą podczas różańca i mszy świętej. Następnie korowód przebranych za świętych i osób towarzyszących przeszedł ulicami miasta do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się zabawa świętych.

Atrakcji było bardzo wiele. Tańce prowadzone przez s. Kasjanę i s. Dawidę z choreografią sprawiającą wiele radości. Konkurs na najpiękniejsze przebranie i nagroda główna: tablet ufundowany przez księdza proboszcza oraz upominki dla wszystkich uczestników balu. Poczęstunek przygotowany przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. To wszystko sprawiło, że wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze.

Dzieci i rodzice wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Przebrania były piękne, starannie wykonane i bardzo realistyczne. Dzieci dzięki przygotowaniom do balu, poszukując pomysłu na przebranie poznały wielu świętych. Trudno było spośród tak barwnych postaci wybrać najpiękniejsze przebranie dlatego
o zwycięstwie zdecydowało losowanie. Nagrodę główną wylosował Marcel - uczeń klasy piątej, który przebrał się za Ojca Pio. Wszystkie pozostałe dzieci otrzymały w nagrodę "aniołka" i słodycze.

Podziękowania
Serdeczne podziękowania dla: rodziców za inwencję twórczą, dzieci, które kreując postaci świętych przyniosły wszystkim wiele radości oraz organizatorów: Parafii pw Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Żelechowie, sióstr Opatrzności Bożej, burmistrz Żelechowa, KSM w Żelechowie i MGOK w Żelechowie.


Gdzie można spotkać aż tylu Świętych? W Żelechowie! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się