:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C bezchmurnie

Gdzie Polacy spędzają Sylwestra?

Gdzie Polacy spędzają Sylwestra?

Przed nami Sylwester 2017/2018. Z reguły większość z nas ma utarty schemat sposobu jego spędzania, który wskazuje na pewne tendencje dominujące w naszym kraju. Choć dla większości z nas jest to noc wyjątkowa i tak też mamy ochotę ją spędzić, dla każdego słowo „wyjątkowość” oznacza co innego.

Jeśli wierzyć badaniom, polska młodzież, gdy już ma na tyle lat, ze rodzice zezwalają jej na zabawę do białego rana, najchętniej wybiera domowe, tematyczne, czyli przebierane na określony temat przewodni, imprezy, włącznie z pidżama party. Tak też wciąż chętnie bawią się studenci, choć tu coraz częściej pojawiają się wyjścia do lokali.

No właśnie – lokale. Ci, którzy uwielbiają wielkie wyjścia z reguły przygotowują się do Sylwestra na długo wcześniej, szukając  jak najwyśmienitszej, najoryginalniejszej oferty lokalowej. Z reguły wychodzą na takiego Sylwestra jakąś większą lub mniejszą grupą, licząc się z tym, że wokół bawić się będą pary zupełnie im nieznane. I to im odpowiada. Duże przyjęcie zazwyczaj z muzyką graną na żywo, oraz rewia mody i urody. Panie i panowie inwestują spore pieniądze, by tej nocy prezentować się najpiękniej jak się da. W końcu jak bal, to bal.

Mimo że naprawdę wielu Polaków decyduje się na takie, co tu kryć, kosztowne wielkie wyjścia, o czym świadczyć może, że lokale je organizujące sprzedają swoje „talerzyki” aż do ostatniego na wiele tygodni przed Sylwestrem, badania CBOS dowodzą, że jednak aż ponad połowa Polaków wybiera tej nocy pobyt w… domu, w gronie rodziny. Bo tacy jesteśmy rodzinni? To też, ale wielu z nas nie po prostu nie przepada za tłumem, ani za hucznymi zabawami. Nie oznacza to oczywiście, że siedzą przed telewizorami w pidżamach pod kocem, choć i takich rodaków nie brak. Często przygotowują wyjątkową kolację, by w gronie najbliższych, gdy zegar wybije północ, wypić z małżonkiem lampkę szampana.

Warto tu wspomnieć o jeszcze jednym zjawisku. Wiele miast, niekoniecznie dużych, dzięki zaangażowaniu samorządów, organizuje tego dnia Sylwestra pod chmurką połączonego z tak nielubianym przez właścicieli zwierząt pokazem sztucznych ogni. Taka forma przeżycia nocy, a w zasadzie północy, w otoczeniu swoich sąsiadów na miejskim placu, również ma wielu amatorów.

Warto skorzystać ze sprawdzonych ofert, jak ta, którą oferuje sklep Autoczęści Expert.

I na koniec forma, która każdego roku zdobywa coraz więcej zwolenników: wyjazd. Jak się okazuje – obowiązkowo w góry. I przeważnie do Zakopanego, które w tym czasie przeżywa istne oblężenie. Sylwester na Krupówkach kocha wielu Polaków, ale też wielu z nich taki wypad wiąże z tym, co w tym miejscu jest możliwe: czyli narciarstwem. Wybierając się w Tatry lub inne nasze rodzime pasma górskie, musimy jednak koniecznie zadbać o sprawność naszych aut. Już niejeden przekonał się, że jazda na takich wysokościach, często wąskimi, krętymi drogami i – co niezwykle istotne – po ośnieżonych, oblodzonych drogach, nie należy do łatwych. Dlatego polecamy wcześniej porządny przegląd auta z uwzględnieniem wymiany wszelkich szwankujących, zużytych części.

Więcej o obchodach Sylwestra czytaj na Wikipedia

Gdzie Polacy spędzają Sylwestra? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl