:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C bezchmurnie

Gminny Dzień Dziecka w Żelechowie

11 czerwca na stadionie Klubu Sportowego Sęp w Żelechowie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Na scenie wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy.

 


Imprezę rozpoczęły prezentacje umiejętności wokalnych i tanecznych Krasnoludków, Kropelek i Skrzatów z Publicznego Przedszkola w Żelechowie. Po nich wystąpili uczniowie szkół podstawowych z Woli Żelechowskiej, Starego Kębłowa, Starego Goniwilka i Żelechowa. Następnie solo zaśpiewały Maria Lesisz i Nikola Lechnio z SP w Żelechowie. Debiut sceniczny miała także grupa „Śpiewające perełki” działająca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury pod opieką Anny Kapczyńskiej.
Podczas uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu realizowanego przez Zespół Szkół w Stefanowie, pod patronatem burmistrza Żelechowa pt. „Reklamuję Gminę Żelechów” a Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze zmierzyły się w Gminnych Zawodach Pożarniczych.
Wieczorem na scenie wystąpiły utalentowane solistki: Alicja Kamola z Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie, Gabriela Lesisz z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żelechowie, Natalia Dębińska z Gimnazjum im. Jana Pawła II, Wioleta Proczek z Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Patrycja Potocka z Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie. Zwieńczeniem Gminnego Dnia Dziecka była zabawa taneczna z zespołem Heven.
Dodatkowe konkursy, gry i zabawy zorganizowali też: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie. Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oferowali dzieciom malowanie twarzy i włosów. Wieloma atrakcjami był wypełniony namiot żelechowskich harcerzy i zuchów, którzy przeprowadzili kwestę na rzecz Mai Borkowskiej, potrzebującej protezy nogi i ciągłej rehabilitacji.
Imprezę ubarwili klauni i szczudlarze, którzy malowali buzie, puszczali bańki mydlane i prowadzili animacje.
Dużą popularnością cieszył się park rozrywki. Na najmłodszych czekał basen z piłeczkami, plac zabaw, „małpi gaj”, dmuchana zjeżdżalnia i przejazdy kucykami, na starszych – ściana wspinaczkowa, eurobungee, kula zorb i żyroskop.
Obsługę gastronomiczną zapewnił Klub Sportowy „Sęp” oraz Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej w Żelechowie. Przy budynku Klubu można było posilić się smaczną kiełbaską, kupić napój oraz skosztować ciasta. Na maluchów czekały słodycze, popcorn, wata cukrowa, gofry i lody. Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych prowadziło także kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony został na działalność Stowarzyszenia.
Gminny Dzień Dziecka został zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Żelechowie.

(zelechow.pl, oprac. MB) 2017-06-14 07:56:25

Gminny Dzień Dziecka w Żelechowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl