:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Gminy Trojanów i Sobolew z dofinansowaniem na drogi

Gminy Trojanów i Sobolew otrzymały dofinansowanie na modernizacje dróg. Środki pochodzą z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Umowy zostały podpisane w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przez wojewodę Zdzisława Sipierę i przedstawicieli samorządów. W spotkaniu wzięli także udział marszałek Senatu Maria Koc, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, dyrektor biura wojewody Alicja Walecka, zastępca dyrektora Biura Rozwoju i Inwestycji Katarzyna Harmata oraz kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Marek Renik.

– Po raz kolejny pragnę podkreślić, jak istotna dla mazowieckich inwestycji jest kwestia współpracy administracji rządowej i samorządowej. Dzięki niej inwestycje w obszarze infrastruktury na Mazowszu zdecydowanie poprawiają się. A wraz z tym standard życia mieszkańców – powiedział wojewoda Zdzisław Sipiera.

Gmina Trojanów przeznaczy dofinansowanie w kwocie 431 674 zł na przebudowę drogi gminnej o długości 1,69 km, pomiędzy miejscowościami Wola Korycka Górna i Korytnica. Całkowity koszty inwestycji wyniesie 769.027,24 zł.

Gmina Sobolew, za otrzymane środki w kwocie 784 593 zł, przebuduje ulicę Wiosenną w Sobolewie na długości 0,64 km.

(trojanow.pl, mazowieckie.pl, oprac. MB)


Gminy Trojanów i Sobolew z dofinansowaniem na drogi komentarze opinie

  • gość 2018-10-12 10:27:58

    Tylko wybór pisowych kandydatów zapewni pomoc rządu dla różnych inwestycji w naszych gminach. Pamiętajcie o tym idąc na wybory.

  • gość 2018-10-12 13:39:39

    A wybór nie pisowych kandydatów doprowadzi do zapaści w finansowaniu gmin??? Dotacje rządowe i unijne nie mają koloru partyjnego tylko są dla ludzi. Prosimy nie siać fermentu.

  • gość 2018-10-12 15:18:04

    Proszę sobie sprawdzić kto rządzi w Trojanowie i Sobolewie. Chyba nie czerwoni. Nikt mnie nie przekona że te dotacje zupełnie przypadkowo trafiły do tamtych gmin a nie na przykład do Garwolina.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl