:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C mgła

Górzno - Gminny Koncert Kolęd po raz pierwszy w nowej hali (Video)

Po raz kolejny w Górznie odbył się Gminny Koncert Kolęd, który od lat gromadzi w jednym miejscu dzieci i dorosłych. W tym roku, po raz pierwszy wydarzenie odbyło się w nowej hali sportowej, która pomieściła licznie przybyłych mieszkańców gminy i nie tylko.

Występujących, publiczność oraz zaproszonych gości powitała dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie Maria Szczęśniak. W wyjątkowym koncercie udział wzięli między innymi poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Górznie ks. prałat Jerzy Kalinka, ks. kan. Eugeniusz Rola, wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, przewodniczący rady Krzysztof Skwarek, wiceprzewodniczący rady Robert Ochnio, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddział Górzno Łucja Szewczyk, dyrektorzy szkół, biblioteki, Urzędu Gminy i mieszkańcy gminy.


 

Wspólne kolędowanie zbliża ludzi

– Chyba wszyscy ze mną się zgodzą, że polskie kolędy są najpiękniejsze, zarówno pod względem treści, jak i melodii. W porównaniu z innymi narodami mamy też ich najwięcej. Kolędy stanowią cenny skarb w dziedzictwie kulturowym. Ich śpiewanie to jeden z najpiękniejszych zwyczajów świąt Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje więzi, daje poczucie bliskości. Daje uczucie łączności, miłości. Gdy wielu naszych przodków z różnych przyczyn musiało opuścić nasz rodzinny kraj, zabierali ze sobą właśnie pieśń kolędową, która podnosiła ich na duchu, żywiła nadzieję na lepsze jutro. My dzisiaj mamy obowiązek dbać o ten skarb narodowy i organizując po raz kolejny koncert kolęd i pastorałek, pragniemy zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania, podtrzymywać polską tradycję i uwrażliwić na piękno i wymowę polskich kolęd – mówiła Maria Szczęśniak, zapraszający wszystkich na duchową, muzyczną ucztę.

Podczas koncertu wystąpiły chóry ze wszystkich szkół z terenu gminy, w tym chór PSP im. Marii Konopnickiej w Łąkach, chór PSP im. Marii Kownackiej w Samorządkach, chór PSP im. Władysława Jóźwickiego w Górznie, chór PSP w Uninie oraz chór parafialny, orkiestra strażacka OSP w Górznie pod batutą kapelmistrza Ryszarda Szewczyka i po raz pierwszy panie z Koła Gospodyń „Górznianeczki”. W nowej hali sportowej w Górznie rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz świąteczne przeboje znane z radia, telewizji i internetu. Nie zabrakło takich utworów jak „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem” i „Zaśnieżone miasta”.
 

To wszystko naprawdę robiło wrażenie

Występującym gorąco podziękowała dyrektor szkoły w Górznie Maria Szczęśniak. Pod wrażeniem występów byli również ks. Jerzy Kalinka i poseł Grzegorz Woźniak. Parlamentarzysta przypomniał, że rok temu, podczas koncertu w szkolnej sali gimnastycznej, wójt Sabak obiecywał, że kolejne, kolędowe spotkanie odbędzie się w hali i słowa dotrzymał. – Sala piękna, akustyka bardzo dobra, profesjonalne wprowadzenie zespołów – to wszystko naprawdę robiło wrażenie i pełne trybuny – mówił Grzegorz Woźniak, który zaznaczył, że każdy mógłby zostać tego wieczoru przed telewizorem w ciepłym domu, a jednak mieszkańcy licznie przybyli, aby posłuchać członków swoich rodzin, którzy wystąpili w koncercie. Poseł pogratulował organizatorom, wójtowi i mieszkańcom tak wspaniałego wydarzenia.

Wójt Waldemar Sabak podziękował za kultywowanie pięknej tradycji wspólnego, koncertowego kolędowania i wyraził słowa uznania dla wykonawców – od tych najmłodszych do najstarszych i dla publiczności, która tak licznie zapełniła halę sportową oraz złożył najlepsze życzenia na nowy rok. Do gratulacji i życzeń dołączył proboszcz parafii ks. Jerzy Kalinka.


 

ur


Górzno - Gminny Koncert Kolęd po raz pierwszy w nowej hali (Video) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się