:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Górzno i Borowie: bezkonkurencyjni wójtowie i odnowione rady

To oni w tegorocznych wyborach samorządowych w powiecie garwolińskim byli spokojni o swoje fotele. Włodarze gm. Górzno i gm. Borowie Waldemar Sabak i Wiesław Gąska nie mieli rywali. Jak komentują wyniki wyborów? Jakie mają plany na nową kadencję? Z kim będą współpracowali przez najbliższe 4 lata?

 

Wójt gminy Górzno Waldemar Sabak w tegorocznych wyborach uzyskał 1906 głosów na „tak” i 182 na „nie”, co przełożyło się na 91,2 % poparcia wyborców (94,75% w roku 2010). – Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Jest to zasługa mieszkańców, którzy docenili to, co robiliśmy przez ostatnie 4 lata. Nie jest to tylko mój sukces, ale także wszystkich radnych i sołtysów. Całego kolektywu, który służy całej gminie. Dzięki temu udało się wiele. Pozostaje cieszyć się, że mieszkańcy to doceniają i gorąco im za tak duże poparcie dziękuję! – mówi Waldemar Sabak.

 

Górzno stawia na oświatę, sport, oczyszczalnie i drogi

Włodarz gminy Górzno przyznaje, że ma świadomość tego, że oczekiwania mieszkańców gminy stale rosną, dlatego w dalszym ciągu w gminie będą realizowane ważne inwestycje. – Już odchodząca rada podjęła pewne strategiczne decyzje i plany, wśród których pojawia się przed wszystkim bardzo duża inwestycja, jaką jest rozbudowa bazy oświatowo-sportowej. Myślę, że mimo tego, że będzie ona zlokalizowana w Górznie, to będzie służyła mieszkańcom całej gminy. Wśród kolejnych dużych inwestycji, które chcemy realizować przy wsparciu środków zewnętrznych, jest budowa nowej oczyszczalni ścieków w miejscowości Górzno Kolonia oraz kontynuacja budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Priorytetem nadal pozostaje poprawa infrastruktury drogowej. Tak więc w dalszym ciągu stawiamy na oświatę, sport, oczyszczalnie i drogi. Do tego dojdą inne, mniejsze inwestycje, w tym m.in. doposażanie jednostek ochotniczych straży pożarnych, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze – podkreśla wójt gminy Górzno.

 

– Większość radnych już zasiadała w radzie. Mam nadzieję, że nowi radni dopasują się i dla nich również najważniejszy będzie interes całej gminy, wszystkich mieszkańców. Wszyscy jesteśmy tu, aby służyć gminie i przyczyniać się do jej rozwoju i zadowolenia jej mieszkańców – dodaje Waldemar Sabak.

{jb_greenbox}W radzie gminy Górzno w kadencji 2014-2020 zasiądą z automatu (radni poprzedniej kadencji, nie posiadający w swoich okręgach kontrkandydatów): Piotr Miętus, Zbigniew Płatek, Tadeusz Janusz Gałkowski, Tadeusz Zając, Tomasz Lis, Tomasz Mirosław Trzpil, Tomasz, Krzysztof Chmielak, Sebastian Andrzej Stoń oraz radni, wybrani 16 listopada: Wiesław Władysław Mikulski, Wiesław Dybcio, Robert Adam Ochnio, Radosław Błażejczyk, Krzysztof Skwarek, Zbigniew Zuchniak oraz Marzena Stanisława Skrajna{/jb_greenbox}

 

Borowie będzie nadal pozyskiwać środki zewnętrzne

Wójt gminy Borowie Wiesław Gąska uzyskał poparcie 82% wyborców (1805 głosów na „tak” i 396 głosów na „nie”). – Jestem mocno zbudowany wynikiem i mile zaskoczony, że moje poparcie, w porównaniu do tego sprzed 4 lat (ok. 73%) wzrosło. Mam w radzie 12 radnych z 15 zgłoszonych. Wynik jest bardzo dobry. Oceniam to jako akceptację ze strony mieszkańców tego, co robiliśmy przez te 4 lata. Mieszkańcy to docenili. Dziękuję wyborcom, którzy głosowali na mnie i na wystawionych przeze mnie radnych. Dziękuje także tym, którzy na mnie nie głosowali. To jest motywacja do jeszcze lepszej pracy dla społeczności gminy Borowie – mówi wójt Wiesław Gąska.

Włodarz gmin y Borowie wśród inwestycji, planowanych na nową kadencję wylicza m.in.: dokończenie rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków, dalszą kanalizację gminy, poprawę stan u dróg oraz kapitalne remonty świetlic wiejskich i strażnic, które po modernizacji mają służyć całej społeczności gminy. Podobnie jak w latach ubiegłych, gmina Borowie pla nuje pozyskiwać środki zewnętrzne, w tym unijne i przy ich współudziale realizować zaplanowane zadania.

 

– To jest piąta rada z którą przyjdzie mi współpracować. Z poprzednimi czterema współpraca układała się bardzo dobrze i to bardzo doceniam. Chociaż nie byli to tylko moi radni, ale i z innych komite tów, to nie było problemów z przeforsowaniem najważniejszych inwestycji, m.in. dróg, kanalizacji, wodociągu, bo to były ważne zadania dla gminy. Mam nadzieję, że również z tą radą będziemy wspólnie dochodzić do konsensusu i szukać wyjść, żeby te najważniejsze inwestycje były realizowane. Liczymy na to, że te cele, które sobie założyliśmy uda się dla dobra mieszkańców realizować – dodaje wójt Wiesław Gąska.

{jb_greenbox}W radzie gminy Borowie zasiądą automatycznie (nie posiadający kontrkandydatów w swoich okręgach): Alicja Szaniawska i Sylwester Kaliński oraz wybrani 16 listopada: Tadeusz Banaszek, Elżbieta Rybicka, Albert Baran, Jakub Wiechetek, Tomasz Rogala, Maciej Baran, Krzysztof Osiak, Janusz Zawadka, Marzena Nowak, Krzysztof Kania, Stanisław Michna, Beata Pasternak oraz Maria Sabak.{/jb_greenbox}

 

(ur) 2014-11-24 15:12:31

Fot. archiwum eGarwolin.pl


Górzno i Borowie: bezkonkurencyjni wójtowie i odnowione rady komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl