:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Grudniowe szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Inne Powiat, Grudniowe szkolenia mikroprzedsiębiorców - zdjęcie, fotografia

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) organizują ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK". W każdy wtorek grudnia urzędy skarbowe będą szkolić mikroprzedsiębiorców z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT. Przedsiębiorcy będą mogli się przeszkolić w dowolnym urzędzie, także w Garwolinie.

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,5 mln mikroprzedsiębiorców (firmy do 10 osób, rozliczające podatek VAT) dołączy do grona podatników VAT, którzy mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłania jej w wersji elektronicznej, jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Obejmuje on zestaw informacji o zakupach i sprzedaży za dany okres, a dane do jego utworzenia są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa.
Obowiązek wysyłania elektronicznego JPK_VAT będzie dotyczyć nowej grupy podatników, którzy mogą zetknąć się z tym zagadnieniem po raz pierwszy. Dlatego w grudniu będzie kontynuowany rozpoczęty w listopadzie cykl szkoleń na temat JPK.

 

Szkolenia w grudniu

Urząd Skarbowy w Garwolinie informuje, że w 3 kolejne wtorki grudnia 2017 r. (05.12, 12.12, 19.12) o godz. 12.00 placówka organizuje szkolenia dla mikroprzedsiębiorców będących podatnikami VAT, dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

– Ze szczególną uwagą omówimy czym jest JPK_VAT, kto składa, kiedy i jak złożyć oraz będziemy odpowiadać na Państwa pytania – zapewnia Krystyna Pieńkosz z Urzędu Skarbowego w Garwolinie.
 

Uwaga: przedsiębiorcy mogą uczestniczyć w szkoleniach w dowolnych urzędach, również w tych, w których nie rozliczają się na co dzień.

Szczegółowe informacje:

Szkolenia w Urzędzie Skarbowym w Garwolinie prowadzone będą we wtorki od godz. 12.00 w siedzibie Urzędu przy ul. Senatorskiej 30, w sali narad (wejście C).

 

Więcej informacji o JPK można znaleźć na stronie Portalu Podatkowego MF

 

Informacja prasowa, oprac. ur

 

Grudniowe szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl