:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Hetman mistrzem Powiatowej Ligi LZS

Hetman Sulbiny został mistrzem POLARGOS Powiatowej Ligi LZS. W drugiej lidze zwyciężyło Jastrzębie Borowie.

 

Hetman Sulbiny był zdecydowanie najlepszą drużyną ligi. W 18 meczach zdobył 48 punktów, na które złożyło się 15 zwycięstw i 3 remisy. Drugie miejsce zajęła Victoria Rębków, a trzecie Piorun Lipówki.

Tuż za podium znaleźli się beniaminkowie - Orzeł II Unin i Stromberg Głosków. Na szóstej lokacie zmagania zakończył GKS Gocław. Miejsca barażowe zajęły: Dragon Miętne i Ave Krzywda. Obie ekipy wygrały swoje mecze i w przyszłym sezonie nadal będą grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z I ligą żegnają się za to: Tornado Wola Rębkowska  i GKS Osieck.

 

Najlepszym bramkarzem I ligi został Sławomir Osiak z Hetmana Sulbiny, który puścił tylko 16 bramek w 18 meczach. Radosław Sowa (Victoria Rębków) i Radosław Kot (GKS Gocław), którzy znaleźli się na drugim i trzecim miejscu puścili po 39 bramek.

 

Koronę króla strzelców założył Włodzimierz Kędziorek z Hetmana Sulbiny, który zdobył 32 bramki. Drugie miejsce zajął Tomasz Jędrzejewski z Victorii Rębków – 21 goli, a trzecie Piotr Dróżdż z Pioruna Lipówki – 19 trafień. Na uwagę zasługuje fakt, że Piotr swoje bramki zdobył tylko w rundzie wiosennej (na jesieni grał jeszcze w Burzy Pilawa).

 

Puchar Fair Play otrzymał Hetman Sulbiny. Drugie miejsce zajął GKS Gocław, a trzecie Ave Krzywda. Tytuł największych brutali ligi  wywalczyła drużyna Dragona Miętne. Rekordzistą w ilości żółtych kartek został Grzegorz Szulc ze Stromberga Głosków, który był upominany pięciokrotnie (w tym jedna czerwona za dwie żółte). Na wyróżnienie in minus zasłużył również Grzegorz Sadło z Pioruna Lipówki, który otrzymał 2 czerwone kartki  (w tym jedna za dwie żółte) oraz 1 żółtą.

 

Jastrzębie Borowie najlepsze w II lidze

Tytuł mistrza II ligi wywalczyło Jastrzębie Borowie, które w 16 meczach zdobyło 39 punktów. Drugie miejsce, które również wiąże się z bezpośrednim awansem zajął KS Wola Starogrodzka. Dwie kolejne ekipy - Wilk Wilkowyja i Husarz Sławiny o przepustkę powalczyły w barażach. Obie przegrały swoje mecze i w przyszłym sezonie nadal będą występowały w II lidze.

Klasyfikację na najlepszego bramkarza II ligi wygrał zdecydowanie Karol Serzysko z Jastrzębia Borowie, który puścił tylko 14 bramek w 16 meczach. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Daniel Kałaska (KS Wola Starogrodzka) i Przemysław Kaczmarczyk (Atom Chęciny) - odpowiednio 28 i 32 puszczone gole.

 

Królem strzelców został Daniel Mazek z KS Wola Starogrodzka, który zdobył 26 bramek. Drugie miejsce zajął Artur Pacek z Wilka Wilkowyja – 19 trafień, a trzecie Kacper Prusiński  z Jastrzębia Borowie – 12 goli.

 

Puchar Fair Play otrzymała drużyna KS Wola Starogrodzka. Drugie miejsce zajął Husarz Sławiny, a trzecie Jastrzębie Borowie. Tytuł największych brutali ligi  przypadł drużynie Atomu Chęciny. Rekordzistą w ilości kartek został Aleksander Siwek z Laguny, który był upominany pięciokrotnie (4 żółte i 1 czerwona).

 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w niedzielę w Sulbinach. Dekoracji dokonali: Nina Rak – w imieniu Piotra Raka - prezesa POLARGOS, Marek Chciałowski – starosta powiatu garwolińskiego, Kazimierz Sionek – przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie. Rolę gospodarza pełnił wójt gminy Garwolin.  Marcin Kołodziejczyk.

 

(ŁS) 2017-06-28 19:10:05


Hetman mistrzem Powiatowej Ligi LZS komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl