:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

II Festiwal Piosenki Młodzieżowej „Borowie 2014"

Przez cały dzień 13 listopada ściany borowieckiej dyskoteki rozbrzmiewały dźwiękami granymi i śpiewanymi przez uczestników II Festiwalu Piosenki Młodzieżowej Borowie 2014. Kto zachwycił jury i zdobył miejsca na podium?

 

Festiwal zorganizował Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Borowia na czele z jego dyrektorem Zbigniewem Karwowskim, wychowawcami, opiekunami i pracownikami. To niezwykłe wydarzenie, którego pomysłodawcą i dobrym duchem był wychowawca Łukasz Mikulski, zgromadziło ponad 120 wykonawców z 13 szkół z terenu powiatu garwolińskiego oraz ośrodków wychowawczych i zakładów poprawczych z terenu województwa mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego.

 

Potrafią bawić się bez alkoholu i narkotyków

Poziom artystyczny młodych wykonawców, którzy prezentowali znane utwory, ale też i kompozycje własnego autorstwa (zarówno tekst, jak i muzyka) oceniało jury w składzie: dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie i dyrygent Chóru Miasta Garwolina Radosław Mitura, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Katarzyna Iwaniec oraz Kinga Ciołkowska ze Stowarzyszenia „Wspólnota Powiatowa” w Garwolinie. Zgromadzona na festiwalu młodzież, oprócz zmagań konkursowych i pokazywania swoich talentów wokalnych i instrumentalnych, po raz kolejny udowodniła, że potrafi wspaniale bawić się bez alkoholu i narkotyków oraz umie integrować się na dyskotece, która odbyła się bezpośrednio po festiwalu. Poprzez rozwiązywanie krzyżówki festiwalowej młodzież mogła zapoznać się z historią i atrakcjami gminy Borowie i powiatu garwolińskiego. Ten cel miał także występ zespołu ludowego Lalinianki, który bardzo gorąco został przyjęty przez zgromadzoną na przeglądzie młodzież.

{jb_greenbox}Spośród 48 zaprezentowanych na przeglądzie utworów jury konkursowe nagrodziło następujące wykonania:
I miejsce: zespół wokalno-instrumentalny TDS feat TDP feat DJ Olek z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Laskowcu
II miejsce:
zespół wokalno-instrumentalny Fanatycy z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie
III miejsce: zespół wokalno-instrumentalny z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku
Wyróżnienie Dyrektora MOW Borowie: Zuzanna Kowalczyk z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie
Wyróżnienia: Chór Orchidea z Publicznego Gimnazjum w Borowiu i Chór Kaprys Publicznego Gimnazjum w Starym Pilczynie
Nagroda Publiczności: zespół wokalno-instrumentalny Fanatycy z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie.{/jb_greenbox}

Nagrodzeni otrzymali na zakończenie festiwalu pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe wręczane przez starostę garwolińskiego Marka Chciałowskiego, wójta gminy Borowie Wiesława Gąskę, dyrektora MOW Borowie Zbigniewa Karwowskiego oraz pomysłodawcę festiwalu Łukasza Mikulskiego. – Ten wyjątkowy przegląd powoli staje się imprezą cykliczną i mamy nadzieję, że w przyszłym roku Borowie ponownie stanie się miejscem młodzieżowego festiwalu. Zwłaszcza, że tegoroczne spotkanie zgromadziło dwa razy więcej uczestników niż w roku ubiegłym – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Patronat nad festiwalem objęli: starosta Marek Chciałowski, przewodnicząca rady powiatu garwolińskiego Urszula Zadrożna, wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Borowiu ks. Dariusz Parafiniuk.

Festiwal ten odbył się dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz dobrodziejów i sponsorów wśród których byli: dyrektor MOW Borowie Zbigniew Karwowski, gmina Borowie na czele z wójtem Wiesławem Gąską, Bank Spółdzielczy w Garwolinie, Henryk Sitek, ks. Dariusz Parafiniuk, Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Vita-Sport - sklep sportowy Garwolin, Hurtownia warzyw i owoców Jarmir Garwolin, firma Ochnik Garwolin, firma Lamex Lipówki, Zakłady Mięsne JBB w Łysych, OSM Garwolin, Stowarzyszenie „Wspólnota Powiatowa” w Garwolinie, Hurtownia Janpol Garwolin, Piekarnia i Cukiernia Żabczyńscy Łaskarzew, Hurtownia Napojów Zdrój Wola Rębkowska.

 

(MOW Borowie, oprac. ur) 2014-11-14 14:20:35


II Festiwal Piosenki Młodzieżowej „Borowie 2014" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl