:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C mgła

III Piknik Rycerski w Sulbinach (video)

Szczęk mieczy i zbroi, efektowny pokaz umiejętności jeździeckich i łucznictwa konnego, siekanie mieczem kapusty w locie oraz strzały z hakownicy i armaty wiwatowej – to tylko niektóre z licznych atrakcji III Sulbińskiego Pikniku Rycerskiego, który odbył się w niedzielę 10 września w Sulbinach.

 

Gmina Garwolin, Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach oraz Bractwo Trzy Miecze i Ochotnicza Straż Pożarna w Sulbinach po raz trzeci zaprosili wszystkich miłośników świetnej zabawy na Sulbiński Piknik Rycerski. Pełna atrakcji wyprawa w wieki średnie odbyła się w niedzielę 10 września na terenie przy OSP w Sulbinach. Uczestników wydarzenia powitała dyrektor GCAK Kinga Smak.

 

Piknik rozpoczął się o godzinie 15.00 prezentacją bractwa i uczestników pokazów. Tego popołudnia na uczestników wydarzenia czekała ciekawa inscenizacja i pokaz łucznictwa konnego. Wieczorem w Sulbinach rozbrzmiały strzały z hakownicy i armaty wiwatowej.

 

To jednak nie wszystkie atrakcje III Sulbińskiego Pikniku Rycerskiego. W godzinach od 15.00 do 20.00 na uczestników imprezy czekały: walki pokazowe z użyciem mieczy, toporów, buzdyganów, siekanie latającej kapusty, przeciąganie liny z rycerzami i inne atrakcje, warsztaty łucznicze, w czasie których każdy będzie poczuć się niczym Robin Hood, pokaz czerpania papieru, warsztaty archeologiczne dla najmłodszych, w trakcie których uczestnicy odkrywali bezcenne skarby sprzed wieków, budowanie zamków, gdzie najmłodsi własnymi siłami wznosili średniowieczną fortecę ze specjalnych GIGA klocków oraz pokazy garncarstwa. Tradycyjnie, na smakoszy czekał pieczony prosiak.

Tego dnia nie zabrakło dodatkowych atrakcji dla dzieci takich jak malowanie twarzy i bezpłatnych, skręcanych balonów. Do dyspozycji najmłodszych był także plac zabaw.


Wieczorem publiczność bawił zespół Activ.

 

Portal eGarwolin objął III Sulbiński Piknik Rycerski swoim patronatem medialnym.

 

(ur, fot. GCAK, KK, video: KK) 2017-09-11 20:18:01

III Piknik Rycerski w Sulbinach (video) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl