:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

III Triathlon Garwoliński już w sobotę!

Już w tę sobotę odbędzie się III Triathlon Garwoliński. Impreza dedykowana jest wszystkim amatorom pływania, jazdy na rowerze i biegania. Triathlon Garwoliński zostanie rozegrany na dystansie Sprint, czyli 750 m pływania, 20 km roweru i 5 km biegu.

 

Celem triathlonu jest: upowszechnienie triathlonu jako wszechstronnej formy ruchu, propagowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców gminy Garwolin, a także promocja miasta Garwolin. Imprezę organizuje Centrum Sportu i Kultury, Park Wodny „Mamut”, Klub Kolarski „Horyzont” i Stowarzyszenia Truchtacz.pl. Triathlon Garwoliński odbędzie się 2 lipca 2016 r. Start, meta i strefa zmian będą się znajdować w Parku Wodnym “Mamut” w Rębkowie koło Garwolina, ul. Rekreacyjna 1.

 

Dystans i trasa

Triathlon Garwoliński zostanie rozegrany na dystansie Sprint, czyli 750 m pływania, 20 km roweru i 5 km biegu.
Pływanie na dystansie 750 m (1 pętla). Spodziewana temperatura wody ok. 22°C. Głębokość zbiornika do 15 m. Start z brzegu. Pomiar trasy GPS. Zawodnicy są zobowiązani płynąć w czepku dostarczonym przez Organizatora. Użycie pianek będzie dozwolone niezależnie od temperatury wody.
Rower na dystansie 20 km z draftingiem (1 pętla). Trasa płaska z dwoma przejazdami przez wiadukt nad torami kolejowymi. Pomiar trasy GPS. Ruch drogowy otwarty. Na skrzyżowaniach i innych punktach kolizyjnych zabezpieczenie ze strony policji i Ochotniczej Straży Pożarnej. Należy przestrzegać zasad ruchu drogowego, podczas trasy trzymać się prawej strony jezdni. Organizator zaleca użycie rowerów z kierownicami typu “baranek”, z przystawkami niewystającymi poza obrys kierownicy. Wszystkie wystające do przodu części (rogi kierownicy, przystawki czasowe itp.) muszą być zabezpieczone na wypadek kolizji. Zawodnik może mieć kontakt z rowerem wyłącznie w zapiętym kasku spełniającym normy CE. Podczas konkurencji kolarskiej obowiązuje bezwzględny zakaz używania słuchawek.
Bieg na dystansie 5 km (1 pętla). Oznaczenia długości trasy co 1 km. Pomiar trasy GPS.
Strefa zmian oraz toalety zlokalizowane będą przy plaży ośrodka „Mamut”.
Limit czasu ukończenia zawodów – 2 godziny.

 

Program imprezy:
8.00 – 9.15 wydawanie pakietów startowych
8.00 – 9.30 wprowadzanie rowerów do strefy zmian
9.30 oficjalne otwarcie zawodów
9.35 obowiązkowa odprawa techniczna
10.00 start z plaży
11.10 – 13.00 wydawanie rowerów ze strefy zmian
11.40 zamknięcie trasy kolarskiej
12.00 zamknięcie trasy biegowej
12.15 ceremonia wręczenia nagród

 

(dw) 2016-06-30 12:49:35


III Triathlon Garwoliński już w sobotę! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl