:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Ikonopisarstwo z prof. Michałem Boguckim w GCAK w Sulbinach

Kiedy: 2017-12-16 , godzina: 15:00 | Gdzie: GCAK w Sulbinach ul. Wspólna 46, Sulbiny

W Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach trwa cykl warsztatów z pisania ikon. Warsztaty prowadzi uczeń profesora Jerzego Nowosielskiego – Michał Bogucki, ikonopisarz, dyrektor Muzeum Ikony.

Cykl warsztatów z pisania ikon w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach rozpoczął się w ostatni weekend listopada.

Uczestnicy warsztatów spotykają się raz w miesiącu – w piątki i soboty. Cykl potrwa do czerwca. Warsztaty ikonopisarstwa prowadzi uczeń profesora Jerzego Nowosielskiego – Michał Bogucki, ikonopisarz, dyrektor Muzeum Ikony. Profesor jest również autorem wielu artykułów na temat ikony, tekstów do Albumu „Obraz nie ręką ludzką malowany”, "Ikony Jerzego Nowosielskiego i Archetypy” oraz artykułu „ O sztuce sakralnej w powojennej Polsce” w encyklopedii „Polskaja kultura w zierkale wiekow”.

Warsztaty ikonograficzne skierowane są do wszystkich zainteresowanych. Zajęcia są odpłatne – 150 zł. Materiały we własnym zakresie. Istnieje możliwość zakupienia niezbędnych rzeczy u profesora.

Malarstwo prowadzone jest techniką temperą jajeczną. Wykonane prace są własnością autorów. Zainteresowani mogą dołączyć do grupy w każdym momencie. Najbliższe spotkanie planowane jest na piątek 15 grudnia (godziny 15.00-19.00) i sobotę 16 grudnia (godziny 9.00-15.00).

Zapisy pod nr 536 835 535.

 

oprac. ur

Ikonopisarstwo z prof. Michałem Boguckim w GCAK w Sulbinach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl