:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Ile będzie zarabiała burmistrz Świeczak?
Portal eGarwolin.pl 28/11/2018 15:32

Radni miasta Garwolina właśnie podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla burmistrz miasta. Ile będzie zarabiała Marzena Świeczak?

Do porządku obrad II sesji Rady Miasta Garwolina wprowadzono dodatkowy punkt, dotyczący podjęcia uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia burmistrza miasta. Przed rozpoczęciem dyskusji w tym punkcie burmistrz Marzena Świeczak wyszła z sali konferencyjnej.

Po przerwie w obradach poświęconej na wypracowanie wspólnego stanowiska radni przedstawili propozycję wynagrodzenia dla burmistrz. W głosowaniu imiennym radni jednogłośnie zdecydowali, że burmistrz Marzena Świeczak będzie zarabiała 9 tys. 660 zł miesięcznie (brutto). W tej kwocie mieści się wynagrodzenie podstawowe (4tys. 800 zł) i dodatki - funkcyjny (2 tys. 100 zł) i specjalny (2 tys. 760 zł).

Tym samym nowa burmistrz będzie zarabiała mniej, niż jej wieloletni poprzednik. Tadeusz Mikulski przez ostatnią kadencję (od 2014 roku) zarabiał 10 tys. 989,60 zł miesięcznie. W tej kwocie mieścił się również dodatek za wieloletnią pracę.

ur

Zdjęcie: archiwum. eG

 

Reklama

Ile będzie zarabiała burmistrz Świeczak? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 16:40:40

    To jakiś absurd! Za co?

  • gość 2018-11-28 16:54:42

    i tak za duzo dla figurantki

  • Obywatel - niezalogowany 2018-11-28 17:22:24

    Taka to już niewdzięczna rola społeczna: Ile dobrego byś nie zrobił, chocbyś oddał ludziom ostatni guzik, to oni i tak jeszcze zapytają "a skąd on miał na ten guzik?"

    Powodzenia Pani Marzenko :)

  • gość 2018-11-28 17:35:00

    to wiadomo dlaczego tak chętnie poszła do urzędu karierę robić!

  • gość 2018-11-28 17:36:13

    Prawie tyle samo co prezydent Warszawy

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 18:09:00

    Ja uważam że zarobki ok przecież reprezentuje 17000 miasto a każdy by chciał żeby na ich rzecz pracować charytatywnie. Ciekawe czy ci co piszą chcieliby pracować za darmo he he

  • Kabaret Nowaki - niezalogowany 2018-11-28 19:18:58

    Spoko, w Maciejowicach maja podnieść dietę radnym i płacić stałe miesięczne wynagrodzenie z-cy Przewodniczącego Rady!!!!! 50%=750zł

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 19:47:28

    Skoro ogólnie wiadomo że wszyscy płacą na tym terenie najniższa krajowa to morze niech spróbuję tak jak reszta za takie pieniądze porzyc z lepszej gliny nikt jej nieulepil i niech wtedy się wykaże a nie z góry sute koryto i poco się potem starać skoro wszystko dostała na tacy.

  • gość 2018-11-28 20:05:43

    Skandal . 1000 ZŁ TO MAX anie grosza więcej .Fakt nie jest z lepszej gliny a dużo gorszej .

  • gość 2018-11-28 20:06:20

    Radni nie lepsi skoro tak wysoką pensję za pierdzenie w stołek dali

  • gość 2018-11-28 20:26:57

    Neo-Nówka - WIGILIA W POLSCE
    https://www.youtube.com/watch?v=Gjx5ZVZTpyQ

  • gość 2018-11-28 20:36:56

    To jakiś absurd! Za co?
    Za kobyle caco pajacu nalezy się jej jak psu zupa i 9tys miesiecznie to stanowczo za mało za taką robotę

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 20:55:05

    Poco posła do biu.... zarobisz na sobie wyszycy idą do miski

  • PKO - niezalogowany 2018-11-28 21:01:54

    9k to wojt w maciejowicach zarabia. w miescie powinno byc okolo 12k pod warunkiem ze wlodarz jest zaradny i postepowy a ostatnio w garwo byle ...jak

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 21:18:22

    To nie niech spróbuję u pruwaciarza po 10 godzin dziennie nawet jednej czwartej tego niezarobi przez miesiąc i dojdzie odpowiedzialność za spieprzenie byle czego z własnej kieszeni pokrywanie strat albo do widzenia.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 21:19:21

    Każdy dodatek większy niż pensja zwykłego bedoka.

  • Prezydent Gdańs - niezalogowany 2018-11-28 22:06:29

    wystartuj! wygraj! ciesz się z wynagrodzenia!

  • gość 2018-11-28 22:08:14

    Burmistrz to nie zwykły bedok. To szef firmy - miasta który zarządza budżetem 80 mln zł i reprezentuje 17 000 ludzi którzy go wybrali. Brutto 9600 zł daje około 6500 zł na rękę. Ja zarządzam 400 osobami i zarabiam 26 tys zł brutto. Nigdy bym się nie zgodził pracować za takie pieniądze. Taka odpowiedzialność i w dodatku te chamskie komentarze tych odważnych bohaterów, którzy potrafią obrażać i opluwać pod przykrywką internetu. Wstyd Panowie Radni!!

  • gość 2018-11-28 22:25:50

    Lekką rękę mają do wydawania naszych pieniędzy radni , ta pani oklejając całe miasto swoim wizerunkiem wiedziała w co gra. A dodatek specjalny to za co ? Praca w ciężkich warunkach?

  • gość 2018-11-28 22:29:49

    Jest z czego brać. W ostatnim miesiącu podobno zabrano wszystkim nauczycielom wspomagającym zatrudnionym w miejskich przedszkolach - uwaga, 25% wynagrodzenia za indywidualne nauczanie naszych dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności! Ci którzy nie mają dodatkowej pracy zostali z pensjami na poziomie poniżej najniższej krajowej (bo ta nie dotyczy nauczycieli).Skandal. Łatanie dziurawej kasy kosztem niedawnych koleżanek po fachu.Gratulacje.Chcemy więcej ptasich treli, będzie gdzie iść na zieloną trawkę.

  • gość 2018-11-28 22:37:00

    Jak kto uważa że mało niech dołoży ze swoich. Pensja to jest za pracę. Na razie nic nie zrobiła ale pensję zarobi. I tak jak na jej osiągnięcia to jest sporo.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 22:39:56

    Nowy wojt gminy Garwolin narzeka bo tylko kilka stówek więcej niż w uwczesnej pracy:D

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 23:05:23

    A ile Państwo krytykanci uważacie że powinien zarabiać burmistrz? Mniej niż Wy prawda? Wtedy byłoby super! Przecież każdy z Was mógł próbować startować. A jak słyszę tekst z błędami ortograficznymi że u prywaciarza to jest odpowiedzialność (jak rozumiem burmistrz jej nie ma) to mi ręce opadają. Mnie martwi z kolei jakieś durne obcinanie pensji nie wiadomo po co i dlaczego.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 23:38:08

    A ile radni za swoją funkcje dostają? Czy również jest dodatek funkcyjny dla przewodniczącego i jego zastępcy ?? :D no pochwalcie się ile

  • Gość - niezalogowany 2018-11-29 07:10:50

    Najwięcej w temacie zarobków mają do powiedzenia miejscowe nieuki i tępaki. 3 klasy podstawówki i smartfon z lombardu za 130 zeta, bez umiejętności korzystania z korekty pisowni. To jest główne środowisko "opiniotwórcze" garwolina.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-29 07:29:20

    Ale jaja tylko że z ludzi

  • Gość - niezalogowany 2018-11-29 07:40:22

    O ile dobrze pamiętam- kandydatek na fotel burmistrza bylo trzy! Czy napewno każda z nich byla gotowa na pracę za podstawową krajową? Wynagrodzenie burmistrza nigdy nie było tajemnicą,więc skąd te durne komentarze? A swoją drogą- czy nikogo nie interesuje wynagrodzenie pani wicestarosty?

  • Marcin P. - niezalogowany 2018-11-29 07:42:57

    Słuchajcie, w ogóle nie wiem po co to bicie piany, takie pieniądze przy tej funkcji, gdzie prawie życia prywatnego się niema to żadna rewelacja, a po za tym, w mniejszych miastach w powiecie mają lepiej, więc jak na stolicę powiatu to mizerne. Jak ktoś zazdrości to za 5lat znów wybory, niech przekona do Siebie wyborców i pobiera wypłatę. Tak zaczekać w ukryciu to potrafią tylko typowi nieudacznicy.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-29 09:38:43

    Wy wszyscy cwani dekle z firmami po tatusiu lub od lat w urzędach po rodzinie i tylko dupy lizecie jedna po drugiej idźcie do normalnej pracy i niech wam ktoś da zarobić 9000 tysia za uczciwa pracę obojętnie gdzie spróbujcie a potem pilujcie mordy skoro nigdy fizycznie żaden z was niepracowal powodzenia.

  • Pawlo - niezalogowany 2018-11-29 09:42:03

    Tak dokładnie nieudacznicy. Samo zaufanie od wyborców coś znaczy. Chce ktoś taką funkcję pełnić to proszę bardzo. Już za kilka lat wybory. Tylko jest to osoba reprezętujăca gminę czy miasto. Niestety trzeba jeszcze mieć wygląd i coś sobą reprezentować. A tej Pani to raczej nic nie brakuje. Ciekawy jestem czy ten co proponuje 1000 zł za posadę burmistra sam by chiał tyle za swoją pracę i poświęcony czas. Więc zanim coś napiszesz to pomyśl o sobie. Bo za 1000 zł może mniej można być na bezrobociu i nic nie robić. Taka oferta może ci odpowiada. Trochę godności dla innego człowieka.

  • Gość2 - niezalogowany 2018-11-29 10:17:55

    Niech zarabia! Tylko niech się nie pokazuje z tymi lokalnymi pseudo biznesmenami co to ludziom płacą po 2100 brutto, a resztę pod stołem. Może ktoś za to by się wziął, przecież wszyscy wiedzą co to za firmy, sklepy, banki, hurtownie itp.

  • gość 2018-11-29 10:33:10

    Tym którzy uważają że to dużo to niech sprawdzą zarobki innych burmistrzów. Nasz burmistrz ma jedną z mniejszych stawek. Wcale nie mówię, że to źle. Nasi radni powinni tylko wziąć pod uwagę fakt że jak potraktują organ który ma wykonywać ich ustalenia to tak może to być wykonywane ;) Ciekaw jestem też czy idąc za przykładem sobie też obniżą diety :). Nie sądzę... Wszystkim wiadomo jest że za radnymi PiS stoi przegrana pani Kurowska i mści się teraz za porażkę. Powinna z honorem przyjąć porażkę i odpuścić, bo tu chodzi o dobro mieszkańców. Ale PiS tak łatwo nie odpuszcza...

  • gość 2018-11-29 10:56:28

    Wynagrodzenie podstawowe burmistrza ustalane jest na podstawie wytycznych i widełek. Burmistrz Garwolina mieści się w dolnej granicy tych widełek. Nie piszcie głupot jak się nie znacie.

  • gość 2018-11-29 11:05:38

    Radni tak zadecydowali a radni nas reprezentują w radzie miasta więc o co chodzi ? Radni też się nie nadają ? Bo nie chodzi o to ,że burmistrz tyle zarabia ale o to że ten burmistrz tyle zarabia i to boli .....

  • Pola - niezalogowany 2018-11-29 11:18:17

    To jest normalna pensja na takim stanowisku, sami możecie się starać w kolejnych wyborach

  • Gośćk - niezalogowany 2018-11-29 12:22:11

    Halyna trzymej mnie za co una bieże take piniendze. Złodzieje i bandyty.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-29 12:50:48

    Skoro wszyscy twierdzą że na terenie tego świetnego grodu bedoka znad wilgi czyli bajecznej krainy bedocji miodem i winem płynącej są takie świetne zarobki dlaczego coraz więcej jest ogłoszeń przyjmne pracę dodatkowa lub drugi etat to ile morzna pracować 24 na dobę za takie zarobki jakie serwuje Avon, akzo nobel, Huta szkła i inni tutejsi niby.? Biznesmeni to zawsze będziemy krajem trzeciego świata nie zależnie od stanowiska i umiejętności a przyszłość młodych bedocjan jest na zachodzie Europy nie w tym kraju. Bo tu nigdy jej nie będzie.

  • e. - niezalogowany 2018-11-29 13:04:51

    Dlaczego spora część ludzi zawsze się zastanawia "za co on/ona tyle zarabia?" zamiast pomyśleć "co by tu zrobić, żeby zarobić tyle co on/ona?"? Wiecznie tylko narzekanie i narzekanie, że ktoś ma lepiej. Za to zero pomysłu na to, żeby nie szczekać na necie i w tym czasie pójść coś dorobić lub poświęcić czas na naukę zawodu, który pozwoli na zwiększenie dochodów. Można też pomyśleć o założeniu własnego biznesu, ale wielu i to przerasta, bo trzeba trochę się podszkolić z matematyki w podstawowym zakresie, a konkretnie z ekonomii. Lepiej napisać durny komentarz, nie? Widać, że na te sprawy narzekają osoby albo młode, co jeszcze nie wiedzą za wiele o życiu, albo będące intelektualnymi karłami, którzy więcej szczekają niż argumentów mają. Pamiętajcie też, że osoby w urzędach, przede wszystkim na wysokich stanowiskach, muszą zarabiać nieco więcej także dlatego, aby nie kusiło brać łapówek za wiele drobnych spraw (za grube sprawy zawsze jakoś można się dogadać, to nie do uniknięcia, więc pomijam je tutaj). Ja się na polityce nie znam za bardzo, bo nie mam powodu, ale wydaje mi się, że wysokość pensji na tym stanowisku nie jest jakaś wygórowana. Chodzi mi o to, że nie trzeba być nawet burmistrzem, aby tyle zarobić (tylko trzeba chcieć, lenie!). Stąd nie rozumiem większości negatywnych komentarzy w kierunku głównej bohaterki artykułu. Dziękuję i dobranoc.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-29 16:12:29

    Dziwne że na zachodzie od dawna dobrze zarabiają a w tym kraju od samego początku bieda i nędza i ciągle tylko pomysl coś, załóż własną firmę a kiedy zwykły pracownik zarobi tyle co na zachodzie to zwykli robotnicy produkują wszelkie Dobra kture potem morzna sprzedać i spienierzyc chyba wielu z tych uczonych lbuw dotąd o tym nieslyszalo że to zwykły robotnik wszystko napędza całą gospodarkę swoją pracą i swoimi rękami ludzie kturzy siedzą za biurkiem w papierkach jeszcze dotąd niczego nie wyprodukowali. Oprucz oszustw i przekretuw.

  • gość 2018-11-29 17:58:50

    Może zapoznajcie się ile będą zarabiać wójtowie i burmistrzowie pozostałych gmin,oraz z-ca starosty w Garwolinie i powstrzymacie się oszczerstw i opluwania P.Burmistrz reprezentującej 17 tysięczne miasto w tym Was mieszkańców. Wstydu oszczędźcie.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-29 18:16:40

    Nie jestem w polityce. Nikt mnie nie opluwa i nie lustuje rodziny. Nie jestem prezesem czy wlaścicielem firmy. A zarabiam więcej niż Pani Burmistrz. Bo to nie jest wygórowana kwota. Zamiat narzekać i liczyć na 500+ weźcie sie do roboty drodzy krytykanci.

  • gość 2018-11-29 19:18:37

    Nie ma co porównywać zarobków innych burmistrzów bo ta figurantka hihihi nie ma pojęcia stąd należy doliczyć 5000 dla perkowej za wspieranie , nikogo nie reprezentuje chyba że lubicie być ośmieszeni takim reprezentantem . Nikt nie musi myśleć co zrobić by zarobić a zwłaszcfza nie tobie decydować o nurcie w jakim mają podażać ludzie i tyle . Chcieli byście takiego podejścia że kto kradnie ten zaradny . Aż śmierdzi sklepikarzem z nad rzeki .

  • gość 2018-11-29 19:19:17

    Radni dajcie swoja kase, bo okradacie mieszkancow, nic nie zrobila a juz zarobiła, radni z PIS CZY SDG ZNÓW OSZUKALIŚCIE MIESZKANCÓW. ZA "ŁADNE OCZY " SIE NIE PŁACI Z PODATKÓW LKOKALNYCH. Jednemu placilismy ze był bedokiem teraz mamy TOPORKA I TEZ PŁACIMY TO SKANDAL. ZA PIEC LAT ZAPŁACICIE WY.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-29 22:20:04

    Wiedzieliście że w SMAKOSZU jest tak tanio? obiad 10 zł!!! A w konkurencji obiad domowy 16 zł. i bardzo mało surówki. Sprawdźcie sami. Moja rodzina jest zachwycona..czekam na opinie;)

  • Gość - niezalogowany 2018-11-30 00:48:39

    Pani Marzenie należy się to niecałe 10tyś bo nie jest łatwe być burmistrzem tak dużego miasta jak Garwolin. Każdy dostaje wynagrodzenie na jakie zasługuje i nie należy hejtować tego ile ktoś zarabia. Powodzenia pani Marzeno!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-30 09:46:52

    Na odpowiednią place trzeba zasłużyć i czymś się wykazać jak dotąd to jest branie kasy za posiadane lub zajmowane stanowisko mieliśmy przez wiele lat aroganckiego burmistrza ktury nigdy się nieprzyznal do popełnionych błędów lub do tego co zostało bezczelnie spierd..... zawsze powiedział że to wykonali fachowcy wedle zasad sztuki regulacja rzeki, nowy śmieszny zalew, basen i kilka innych inwestycji nigdy niepowiedzial przepraszam nie wyszło morze nawet niezna tego słowa takich urzędników opłacanych z naszych podatkuw nikt niechce ani tu ani nigdzie indziej.

  • gość 2018-11-30 10:08:29

    Za 10 złotych to chyba tylko wątróbka bo mnie obiad z zupą w Smakoszu wychodzi około 15-20 złotych.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-30 13:46:41

    to porównaj drugie dania;)

  • Gość - niezalogowany 2018-11-30 16:02:30

    Za 10 zł kupiłam dzisiaj na oniad ziemniaki, mięcho i buraczki. Brawo SMAKOSZ

  • gość 2018-11-30 16:55:02

    Samego kotleta to chyba nikt nie je tylko z dodatkami a wtedy na pewno więcej niż 10

  • WAŻNE - niezalogowany 2018-11-30 19:17:25

    uwaga ważne ! obiad w SMAKOSZU jest niezbyt dostępny dla ludzi pracy, ponieważ pełna oferta jest tylko do 12.00. O 14.00 już tam nie ma czego szukać, a o 11.00 jest WSZYSTKO.

  • gość 2018-11-30 23:32:52

    Czytając te komentarze , odnoszę wrażenie , że Burmistrz w krainie Bedocji powinien pracować w gratisie !A Bedok nic nie zrobi bezinteresownie !!!Chcecie pracować i zarabiać, to droga wolna ! Za 5 lat wybory !A jeżeli nie wiecie za co ta kasa, to może najpierw popytajcie, zorientujcie się , a dopiero potem wystawiajcie , te swoje pożal się Boże opinie !

  • gość 2018-12-01 10:10:01

    Może jak poznacie zarobki Wójtów i Burmistrzów pozostałych Gmin to zaprzestaniecie pisac głupoty i paszkwile na Burmistrza swojego miasta.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-01 14:27:56

    Tak podchodzą do zwykłych ludzi pracy i zwykłych mieszkańców i wyborców paszkwile i buraki ładne ku****two to że ktoś tyra poza urzędem cały dzień za parę groszy lub ledwo wiąże koniec z końcem to z miejsca jest paszkwilem nieukiem i brakiem a jak określić tego lub tych dekli kturzy tak piszą o zwykłych obywatelach którzy z własnej pracy nieoplywaja w dostatki i nie jerzdza nowymi samochodami bo ich niestac.

  • gość 2018-12-01 23:34:40

    Burmistrz powinien mieć płacone za coś a tu nie zachodzi taka zależność ik zachodzić nie będzie . Lepiej niech wraca do szkoły i to dla niej lepiej

  • gość 2018-12-02 13:05:31

    A gdzie dodatek stażowy, który podnosi całość wynagrodzenia? Wynagrodzenie podstawowe i dodatek funkcyjny sa MAKSYMALNE(!)

  • gość 2018-12-02 15:46:22

    CHOINI CI RADNI ,CO BY POWIEDZIELI GDYBY MUSIELI SAMI PŁACIC, DOBRZE SIE RZĄDZIĆ NIE SWOIM GROSZEM.BURMISTRZ ZASCIANKA(GRAJDOŁA) A POBORY JAK W MIESCIE WOJEWÓDZKIM. BOZE WIDZISZ I NIE GRZMISZ . JESZE NIC NIE ZROBIŁA A KASA JUZ LECI.