Interwencja Polsatu w powiecie – Na mapie przez podwórko biegnie droga


Portal eGarwolin.pl
11/09/2019

Inne Powiat Garwolin Gmina
W wyemitowanym dziś w programie Interwencja telewizji Polsat widzowie poznali historię nieistniejącej drogi, która biegnie przez podwórko mieszkańców Sulbin. Jak to się stało, że droga widnieje tylko na mapie, a właściciele posesji dostali pozwolenie na budowę domu? Czy pod ich oknami zostanie wybudowana droga?

– Pani Urszula Domarecka wraz z mężem mieszka w niewielkim domu w Sulbinach pod Garwolinem. Od 2015 r. małżeństwo przeżywa gehennę. Okazało się, że według map przez ich podwórko przebiega droga gminna. W rzeczywistości jednak droga nie istnieje - na trasie stoją m.in. słup energetyczny i stuletnia studnia. Wójt gminy wniósł sprawę do sądu, który uznał, że droga może przebiegać pod oknami domu – informują dziennikarze Polsatu. Kobieta ze łzami w oczach prosi wójta gminy o wybudowanie drogi w innym miejscu. 

Sprawą z powiatu garwolińskiego zajęła się reporterka Interwencji Polsatu Marta Terlikowska. Aby zobaczyć jej reportaż z gminy Garwolin, kliknij tutaj.

 

Aktualizacja

Wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk informuje redakcję eGarwolin, że podtrzymuje swoje zdanie z marca bieżącego roku, kiedy zapewnił, że mimo wygranej sprawy w sądzie, nie chce prowadzić drogi przed samym domem państwa Domareckich. Włodarz dodaje, że sprawa jest bardzo złożona i wiąże się także ze stanowiskiem sąsiadów, którzy nie zgadzają się na wytyczenie drogi od strony północnej. Więcej można usłyszeć w nagraniu z sesji rady gminy z 14 marca 2019 roku. Aby zobaczyć video, kliknij tutaj. (nagranie od 1:27:46)

Źródło inf. i screeny: Interwencja Polsat, oprac. ur

 
Interwencja Polsatu w powiecie – Na mapie przez podwórko biegnie droga - komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


zaloguj się
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Inne Powiat


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu