:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

IV Festyn Rodzinny „Zjazd z górki na byle czym” za nami (video!)

Emocjonujący Zjazd z górki na byle czym, występy Kabaretu Czwarta Fala i Czwarta Fala Sound oraz grup Lux Band i Warsaw Gun, bezpłatne atrakcje i konkursy dla dzieci i dorosłych – to tylko niektóre z atrakcji IV Festynu rodzinnego, który w minioną niedzielę odbył się w Garwolinie. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem "Zbieramy dla Wojtusia Muchy". Dzięki gorącym sercom uczestników imprezy udało się zebrać blisko 5 300 zł.

 

Na IV Festyn rodzinny w Garwolinie zaprosili Bar mleczny PRL, portal eGarwolin, Weteran Klub Tur Garwolin i Twój Głos – gazeta powiatu garwolińskiego. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem "Zbieramy dla Wojtusia Muchy".


Moc darmowych atrakcji i konkursów

Uczestników festynu powitał prowadzący imprezę Mariusz Wichowski z Baru mlecznego PRL w Garwolinie, który przypomniał program imprezy oraz wymienił sponsorów, partnerów i patronów medialnych wydarzenia. Chwilę później przed Amfiteatrem rozpoczęły się konkursy i zabawy. Pasjonaci ryczących maszyn z Weteran Klub Tur Garwolin przygotowali konkursy dla dzieci i dorosłych. Na odważnych czekały niezwykłe rowery-taczki, a na tych, którzy chcieli wykazać się siłą – konkurencja o nazwie "Mocarze". Co warte podkreślenia w obu konkurencjach startowały kobiety. Na zwycięzców czekały nagrody. W tym roku na Kwadracie nie mogło zabraknąć gier i zabaw tenisowych dla dzieci ze Szkołą Tenisa Wojciecha Baduchowskiego. Młodzi miłośnicy tenisa za udział w zajęciach zostali nagrodzeni medalami. Puchary burmistrza miasta trafiły do rąk najszybszych biegaczy.

Tradycyjnie już na łasuchów czekały w niedzielę pyszne i darmowe pączki z Piekarni Żabczyńscy i Oranżada z Kąkolewnicy.

 

Tradycją festynów rodzinnych na Zarzeczu jest konkurs w zjeździe z górki na byle czym. Stworzone na ten dzień pojazdy wzbudziły zainteresowanie publiczności, która głośno dopingowała zjeżdżających i żywiołowo reagowała na każdy zjazd. W niedzielę z górki zjechały trzy pojazdy: NetARN001, NetARN002 i Ham. W tej rywalizacji zwyciężyła ekipa pojazdu NetARN001, która w nagrodę otrzymała rower. Najbardziej pomysłowym twórcom gratulował patron honorowy wydarzenia poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak. Zwycięzcy chwilę później przekazali rower na licytację na rzecz Wojtusia Muchy.

Tego dnia dorośli smakosze piwa mogli zmierzyć się w konkursie picia tego trunku na czas. Zwycięzca konkurencji również otrzymał nagrodę. Niemałym zainteresowaniem cieszył się Tour de kapsel w wersji dla dzieci dla dorosłych. Zabawa w „przeprowadzenie” kapsli z linii startu na linię mety wymagała nie tylko sprawności, ale także opanowania.

Najlepsi zawodnicy także w tej konkurencji zostali nagrodzeni przez organizatora konkurencji – firmę Net-ARN, która zaprosiła również uczestników festynu do konkursu na ułożenie hasła promującego firmę.

Najmłodsi chętnie korzystali z darmowych dmuchanych zabawek oraz innych atrakcji. Ogromną frajdę dzieciom sprawili strażacy z OSP Garwolin, którzy przygotowali dla nich solidną porcję piany. W tej zabawie uczestniczył między innymi 7-letni Wojtuś Mucha z Górzna, któremu towarzyszyli rodzice. Chłopiec choruje na rzadką chorobę genetyczną: stwardnienie guzowate, objawiającą się powstawaniem guzów w różnych narządach ciała; Wojtuś ma je w sercu, nerkach, oczach i głowie. te ostatnie powodują padaczkę lekooporną i opóźnienie psychoruchowe.

 

Licytowali dla Wojtusia

Licytację z Mariuszem Wichowski poprowadził wicedyrektor Ośrodka Socjoterapeutycznego „Wspólny Dom” w Wildze Marcin Makaruk, który tej niedzieli dziękował za wsparcie podczas ubiegłorocznego festynu pod hasłem "Pomagamy budować szkołę". Uczestnicy niedzielnego festynu licytowali m.in.: dzień z burmistrzem Garwolina Tadeuszem Mikulskim (50zł), przekazaną przez garwolińskiego podróżnika Jana Szamryka flagę National Geographic, która była m.in. na Księżycu i szczycie Mount Everest (110 zł), mandalę (150 zł), tablet (200 zł), rower, przekazany z wygranej w zjeździe z górki (800 zł) i Szajowóz, przekazany na licytację przez OS "Wspólny Dom" w Wildze (2100zł). Licytacji globusa Polski (140 zł) i globusa świata (60 zł) podjęła się ekipa Kabaretu Czwarta Fala. Dzięki gorącym sercom niezbyt licznego grona uczestników imprezy do puszek udało się uzbierać tego dnia 5 273,44 zł. Środki te zostaną przeznaczona na leczenie i rehabilitację Wojtusia.

 

Dużo śmiechu i muzyki

Wieczorem, solidną dawkę dobrego humoru zagwarantował publiczności kabaret „Czwarta Fala”. Mateusz Lewkowicz, Damian Lebieda oraz Łukasz Książek swoimi skeczami bawili do łez oraz w umiejętny sposób wpletli w swoje występy lokalne akcenty, np. Łaskarzew i garwoliński bank. Po koncercie zespołu Lux Band na scenę powróciła Czwarta Fala, ale w wydaniu muzycznym. Na Zarzeczu rozbrzmiały takie hity jak" "Wąs, wąs", "Miro Maro" i słynne "Wieska Tico". Po występie ekipa Czwartej Fali Sound chętnie robiła sobie zdjęcia z fanami. Imprezę zakończył występ zespołu Warsaw Gun.

 

IV Festyn rodzinny w Garwolinie odbył się pod patronatem honorowym posła Grzegorza Woźniaka. Patronat medialny sprawował m.in.: portal eGarwolin.pl.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i video z festynu. W nagraniu nie tylko zjazd z górki, ale także zabawa w pianie i fragmenty koncertów.

(ur) 2017-08-09 18:41:54


IV Festyn Rodzinny „Zjazd z górki na byle czym” za nami (video!) komentarze opinie

  • Nikodem - niezalogowany 2017-08-10 19:23:43

    Wał sie idioto !

  • konio - niezalogowany 2017-08-10 10:33:26

    Zdobycie nagrody za najszybsze wyżłopanie piwska to chyba nie jest powód do dumy zwłaszcza że to się odbywało w obecności nieletnich. Jak to się ma do ustawy o wychowaniu w trzeźwości Szanowny Panie patronie honorowy?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl