IX Łaskarzewski Pieszy Rajd Nocny „...pójdę w nocy mrok...”


Portal eGarwolin.pl
04/09/2019

W Powiecie #Łaskarzew #Górzno Garwolin Gmina Górzno Gmina Łaskarzew Gmina Łaskarzew Miasto
  • 21WRZ

    Kiedy: , godzina: 19:00
    Gdzie: Łaskarzew

W nocy z 21 na 22 września na ternie miasta i gminy Łaskarzew, gminy Górzno i gminy Garwolin odbędzie się IX Łaskarzewski Pieszy Rajd Nocny „...pójdę w nocy mrok...”. Do wyboru są trzy trasy.

Celem Łaskarzewskiego Pieszego Rajdu Nocnego jest upamiętnienie wydarzeń z 15-17 września 1939 r. w Łaskarzewie, wydarzeń września 1939 r. w powiecie garwolińskim, wydarzeń mających miejsce po Kampanii Wrześniowej oraz upamiętnienie ruchów partyzanckich i konspiracyjnych działających podczas II wojny światowej w powiecie garwolińskim i w całej Polsce.

Rajd odbędzie się na terenie miasta i gminy Łaskarzew, gminy Górzno i gminy Garwolin w nocy z 21 na 22 września 2019 roku w godzinach od 19:00 do 4:00 rano na trzech trasach do wyboru.

Start: Łaskarzew ul. Alejowa 13 godz. 19:00
Punkt Specjalny – ognisko i ciepły posiłek.

Meta: Łaskarzew ul. Alejowa 13.

Trasa Rajdowa nr 1: Łaskarzew- Rywociny- Ignaców- Kobyla Wola- Rowy (punkt specjalny)- Wola Rowska- Łaskarzew (ok 16 km)

Trasa Rajdowa nr 2: Łaskarzew- Rywociny- Ignaców- Kobyla Wola- Rowy (punkt specjalny)- Wola Rowska- Pagóry- Łaskarzew (ok 19 km)

Trasa Rajdowa nr 3: Na orientację. Trasa nie oznaczona w terenie. Łaskarzew- Dąbrowa-Dąbrowa Kolonia-Aleksandrów- Izdebno Kolonia- Wola Rowska- Taluba- Rowy (Punkt specjalny) Kobyla Wola- Ignaców- Rywociny- Łaskarzew (ok 25 km).

 

Podejmijmy wysiłek i ruszajmy w nocy mrok! 

Organizatorami wydarzenia są: Piotr Żabczyński, Henryk Dąbrowski, Marian Żabczyński, Rafał Przybysz, Tomasz Pytlarczyk, Marek Wągrodzki, Eryk Laskowski przy wsparciu Centrum Integracyjno-Animacyjnego w Łaskarzewie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaskarzewie.

– Koleżanki i koledzy rajdowicze! Nocą 21/22 Września po raz kolejny wejdziemy w nocy mrok, aby upamiętnić bohaterstwo obrońców Łaskarzewa oraz innych żołnierzy i cywilów- bohaterów II wojny Światowej. Nasz rajd nocny już tradycyjnie będzie okazją do wyrażenia wdzięczności dla poprzednich pokoleń. Wysiłek podejmowany podczas rajdu jest oznaką pamięci. Płomień ogniska, który stał się symbolem rajdu wyraża poczucie wspólnoty, bo nasza historia nas łączy. Wszystko jak zawsze w przyjaznej rajdowej atmosferze. Tej nocy zostawimy to, co nas dzieli, żeby być razem w obliczu wspólnej historii. Podejmijmy wysiłek i ruszajmy w nocy mrok! – zachęcają organizatorzy rajdu.

Zgłoszenia w formie papierowej i wpłata wpisowego przyjmowane są w siedzibie Stowarzyszenia CIA w Łaskarzewie ul. Alejowa 13 (II piętro, budynek OSP Łaskarzew) w dniach: 12 września 2019r. (czwartek) w godzinach od 19.00 do 20.00; 15 września 2019r. (niedziela) w godzinach od 19.00 do 20.00; 19 września 2019 r. (czwartek) godzinach od 18.00 do 20.00 i 20 września 2019 r. (piątek) godzinach od 18.00 do 20.00 lub osobiście poprzez indywidualny kontakt.

Rafał Przybysz, tel. 661039817,

Henryk Dąbrowski, tel. 517978427,

Piotr Żabczyński, tel. 697413624.

Osobom, które zapiszą się po godzinie 20:00 dnia 20 września 2019 r. lub bezpośrednio przed rozpoczęciem rajdu, organizatorzy nie zapewniają ubezpieczenia.

Uczestnicy uiszczają opłatę wpisową w wysokości:

10 zł/os. - osoby indywidualne oraz grupy inne niż szkolne,

5 zł/os. - zorganizowane grupy szkolne pod opieką osoby z przygotowaniem pedagogicznym (pojęcie "grupa szkolna" oznacza także zorganizowane grupy z ośrodków oświatowych, wychowawczych itp.)

Osoba, która nie ukończyła 18 roku życia zobowiązana jest dostarczyć zgodę opiekuna prawnego wraz ze wskazaniem osoby sprawującej opiekę w czasie trwania rajdu według załączonego wzoru,

Udział osób poniżej 14 roku życia dopuszczalny jest wyłącznie pod opieką rodziców lub w grupach szkolnych pod opieką osoby z przygotowaniem pedagogicznym.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na facebookowym wydarzeniu IX edycja rajdu "pójdę w nocy mrok", stronie internetowej Rajdu – kliknij tutaj, lub pod adresem e-mail: pojdewnocymrok@gmail.com.

 

Inf. pras., oprac. ur

 

 
IX Łaskarzewski Pieszy Rajd Nocny „...pójdę w nocy mrok...” - komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


zaloguj się
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w W Powiecie


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu