:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C zamglenie

Janek w ścisłym finale Mistrzostw Europy

Jan Parol zajął ósme miejsce w konkursie pchnięcia kulą podczas odbywających się w Bydgoszczy Mistrzostw Europy U-23 w Lekkiej Atletyce.

 

W eliminacjach, które rozegrano w czwartek rano, Jan Parol zajął jedenaste miejsce - 18,13 metra, co dało mu awans do piątkowego finału. Konkurs pchnięcia kulą rozegrano w sesji wieczornej. Wychowanek Sławomira Miernickiego rozpoczął rywalizację od rezultatu 17,95 metra. W trzeciej serii posłał kulę na odległość 18,60 metra i rzutem na taśmę awansował do ścisłego finału. W trzech następnych kolejkach nie poprawił tego rezultatu i ostatecznie zajął ósme miejsce.

– Ósme miejsce w mistrzostwach Europy to dobry wynik, muszę jednak przyznać, że liczyłem na trochę więcej. W ostatnim czasie zanotowałem mały spadek formy, spowodowany problemami ze zdrowiem. Pchnięcia były dalekie od ideału – mówi nam Jan Parol.

Konkurs pchnięcia kulą z wynikiem 21,59 metra wygrał Konrad Bukowiecki. Na kolejnych stopniach podium stanęli: Holender Denzel Comenentia - 19,86 m i Włoch Sebastiano Bianchetti - 19,69 m.(ŁS) 2017-07-17 08:44:29

Janek w ścisłym finale Mistrzostw Europy komentarze opinie

  • rb - niezalogowany 2017-07-17 08:13:48

    Janek. wielkie gratulacje dla Ciebie i Sławka. Teraz czekamy na 20m.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl