:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C bezchmurnie

Jasełka i świąteczne spotkanie w Szkole Podstawowej w Łąkach

Była para szukająca schronienia i stajenka licha. To w niej narodziło się dziecię, które przyniosło światu pokój. Byli aniołowie, pastuszkowie i trzej królowie. Przy stajence nie zabrakło także dzieci. Wszyscy przynieśli podarki dla Nowonarodzonego. Wczoraj w Szkole Podstawowej w Łąkach odbyło się świąteczne spotkanie, podczas którego uczniowie wystawili jasełka.

 

Świąteczne spotkanie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łąkach (gm. Górzno) odbyło się w środę 21 grudnia. Uczniów, rodziców, dziadków, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości powitała dyrektor placówki Maria Owczarczyk, która zaprosiła wszystkich do obejrzenia jasełek w wykonaniu młodych artystów.

Podczas występu nie zabrakło najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Uczniowie przypomnieli zebranym historię Józefa i brzemiennej Maryi, którzy bezskutecznie szukali noclegu w Betlejem. Para ostatecznie schroniła się w stajence, gdzie w otoczeniu zwierząt Maryja powiła syna. Dziecię, które przyniosło światu pokój odwiedzili pastuszkowie, trzej królowie oraz dzieci. Stajenkę otaczał chór aniołów, które wyśpiewywały chwałę Najwyższemu.

Za występ młodym artystom, pracującym pod kierunkiem Jolanty Skoczek, Elżbiety Zawadki i Kingi Woźniak, podziękowała dyrektor szkoły oraz oglądający jasełka księża: proboszcz parafii p. w. św. Jana Chrzciciela w Górznie ks. Jerzy Kalinka i ks. kanonik Eugeniusz Rola. Duchowni pobłogosławili opłatek, którym chwilę później wszyscy się podzielili, składając sobie najlepsze życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, na którym królowały tradycyjne potrawy.

Niespodzianką dla najmłodszych była wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci prezentami.

 

(ur) 2016-12-22 12:33:29

Jasełka i świąteczne spotkanie w Szkole Podstawowej w Łąkach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl