:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zjechali do Górzna

W piątek 21 września, dokładnie miesiąc przed wyborami samorządowymi, w Górznie odbyła się powiatowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Zaprezentowano kandydatów do sejmiku woj. mazowieckiego, na burmistrzów, wójtów, radnych miejskich, gminnych i powiatowych. Gościem na spotkaniu był minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Konwencję otworzył poseł RP Grzegorz Woźniak, który przywitał wszystkich zgromadzonych. – To jest marka Prawo i Sprawiedliwość. Idziemy w wyborach gminnych, powiatowych, wyborach wójtów i burmistrzów. Mamy swój przekaz, nie będę teraz mówił, jakie są osiągnięcia rządu. To widzicie i obserwujecie. Nie będę mówił o 500+, o wieku emerytalnym czy o innych rzeczach. Ja powiem to, co jest dla nas przesłaniem na najbliższą kadencję samorządową. (…) możecie iść z przekazem następującym - infrastruktura i rozwój w Polsce. Jesteśmy w Polsce wschodniej, niedoinwestowanej. W Polsce często zapomnianej przez poprzednie rządy. Okazuje się że można. (…) Możemy powiedzieć naszym mieszkańcom, że zrobimy wszystko, by nasza infrastruktura drogowa z maksymalnym wykorzystaniem środków – mówił do zgromadzonych kandydatów i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości poseł RP Grzegorz Woźniak.

Po pośle głos zabrał radny powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, który wymienił pięć głównych punktów, z którymi zmierzą się radni PiS w nadchodzącej kadencji. Była to m.in. Garwolińska Strefa Aktywności Gospodarczej, komunikacja publiczna – garwoliński PKS i inne. Podczas spotkania zaprezentowano spot wyborczy PiS z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ogólnopolski program PiS na wybory samorządowe 2018. Następnie dokonano prezentacji kandydatów.

Do Sejmiku województwa Mazowieckiego

Kandydatami do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z listy PiS będą Krzysztof Żochowski i Elżbieta Woźniak Sionek.

Do Rady Powiatu

W wyborach do rady powiatu garwolińskiego w okręgu nr 1 wystartują: Maciej Kurowski, Antoni Frąckiewicz, Agnieszka Sadowska-Janiec, Piotr Kapica, Bogusława Jończyk i Beata Żak. W okręgu nr 2: Jacek Woźniak, Mirosław Walicki, Jarosław Przybysz, Paweł Budyta, Kinga Smak-Lasocka, Ewa Kędziorek, Magdalena Kucharska, Mariola Świętulska i Monika Ochnio. W okręgu nr 3: Marta Serzysko, Kazimierz Sionek, Marcin Jaroń, Janusz Kowalski i Elżbieta Sitek. W okręgu nr 4:  Marek Ziędalski, Marcin Nowak, Waldemar Trzaskowski, Renata Szarek i Joanna Grzechnik. W okręgu nr 5: Jan Tywanek, Michał Jaworski, Krzysztof Łapacz, Marzena Oszkiel i Beata Kliczek. W okręgu nr 6: Krzysztof Ochnio, Krzysztof Ośka, Krzysztof Tomaszek, Urszula Kobielus i Hanna Sasimowska.

Na fotel burmistrza i do rad miejskich

W mieście Garwolinie na urząd burmistrza z listy PiS wystartuje Iwona Kurowska, która zaprezentowała swoich kandydatów na radnych: Piotra Piesiewicza, Roberta Pstrąga, Roberta Siwka, Jarosława Jaskułę, Bożenę Walendę, Tomasza Wesołowskiego, Roberta  Kuźbidę, Mariusza Wichowskiego, Stanisława Piesiewicza, Leszka Mączkę, Andrzeja Ostolskiego, Macieja Buławę, Roberta Bieleckiego, Barbarę Jarzynę i Grzegorza Gawrysia. W Łaskarzewie wystartuje Anna Laskowska, która również zaprezentowała swoich kandydatów na radnych: Elżbietę Kubiak, Łukasza Jasińskiego, Rafała Przybysza, Łukasza Laskowskiego, Marka Zalecha, Aldonę Pacek, Beatę Kozikowską, Leszka Bożka, Izabelę Zalech, Zbigniewa Bożka, Fryderyka Głowackiego, Dorotę Wojkowską, Mateusza Sierańskiego i Sebastiana Kornackiego. W Żelechowie o fotel burmistrza zawalczy Łukasz Bogusz wraz ze swoimi kandydatami do rady: Andrzejem Brychem, Łukaszem  Boguszem, Władysławem Tuszyńskim, Eugeniuszem Gałązowskim, Małgorzatą Pawelec, Anną Leszek, Damianem Zatyką, Beatą Białach, Sylwestrem Pieniakiem, Maciejem Muchą, Justyną Borzęcką, Reginą Żywek, Danielem Kocielnikiem, Mirosławem Lechem i Małgorzatą Samoraj. W Pilawie o burmistrzowski fotel powalczy Dariusz Kędziorek wspierany przez PiS.

Na wójtów

Ponownie kandydatem na wójta gminy Garwolin będzie Marcin Kołodziejczyk, w Górznie Waldemar Sabak, w Parysowie Sylwia Zimońska-Sus, a w Borowiu Wiesław Gąska wspierany przez PiS. Kolejnym wspieranym z ramienia PiS kandydatem na wójta będzie Marian Janisiewicz, który o to stanowisko ubiegać się będzie w gminie Łaskarzew. W gminie Wilga kandydatem wspieranym przez PiS będzie Jacek Piesiewicz, a w gminie Maciejowice Tomasz Kwiatkowski. W gminie Sobolew wystartuje ponownie Andrzej Kuszutski, w gminie Trojanów Stanisław Kostyra.

Z opóźnieniem na konwencję dojechał minister Krzysztof Tchórzewski, który w swoim przemówieniu zachęcał kandydatów do wytężonej pracy, co opierał na własnym przykładnie i swojej karierze politycznej.

Więcej w materiale wideo. Niebawem pełne przemówienie ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

 

(kk)

 

 

 


Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zjechali do Górzna komentarze opinie

  • gość 2018-09-22 13:08:25

    MIŚ 2 Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat! To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek. Postać: Jarząbek

  • Gość - niezalogowany 2018-09-22 13:40:51

    Piękny spot Pani Iwona, zakasowala Pani konkurencję. Takiego burmistrza chcemy, z pomysłami i ludźmi do ich realizacji. Powodzenia!

  • gość 2018-09-22 14:03:35

    Cieszę się, że w osobie kandydatki PIS pani Kurowskiej i jej radnych w końcu jest jakaś poważna alternatywa dla obecnej władzy tzw. starego układu w Garwolinie oraz że jest szansa by pis zaczął rządzić w powiecie może skończy się ta bylejakość.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-22 14:12:35

    PiS górą, skoro przez 3 lata PiS dał radę tyle dobrego zrobić w kraju to ja jestem za tym by ten sukces powtórzyć sukces lokalnie w Garwolinie i powiecie.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-22 14:13:44

    Mają siłę, dużo młodych, kobiet.

  • Szary człowiek - niezalogowany 2018-09-22 15:18:03

    Gościu za ten tekst wielkie gratulacje ;) uśmiałem się do łez... Już nie ma co komentować po twoim komentarzu, ha ha ha . Może taka mała cegiełka autorska- Ave Jarosłąw zawsze dziewic, 70 letni młody sprawny polityk skądinąd znany kieszonkowy dyktatorek, wysyłający 65 latków sędziów-starców na emeryturę...

  • gość 2018-09-22 15:53:44

    W mojej opini problemem garwolińskiego szpitala nie są pieniądze ale kadra i zwyczaje które pamiętają minioną epokę. Ile by tam pieniędzy nie dołozyć to jak dyrektor szpitala będzie dalej pozwalał na to żeby kadra ignorowała potrzeb pacjentów, to raczej nic się nie zmieni. Zresztą przykład płynie z góry jak ktoś się spóźnia na swoją konferencję prasową to nie oczekujmy że po wyborach coś się zmieni. Po wyborach wszystko będzie działać tak jak strona garwolińskiego pisu http://www.pisgarwolin.pl/ :)

  • Zwykły mieszkaniec - niezalogowany 2018-09-22 17:34:49

    Zanim zjedzie się zapewne zielona trolownia i zacznie wypisywać bzdury o kazdym kandydacie, chcę powiedzieć, że z kim się nie rozmawia ludzie chcą głosować na kandydatów PiS. Jest mieszanka, nie wypaleni ludzie, jakieś pomysły. Drużynie 60 plus już dziękujemy. Trzymam kciuki za zmianę w Garwolinie.

  • gość 2018-09-22 17:54:38

    W Pilawie wybieramy burmistrza, a nie wójta.

  • do gościa - niezalogowany 2018-09-22 18:13:45

    skoro przez 3 lata pis zdołał rozwalić wszystkie normalne struktury w kraju to w takim powiecie rozwali to w rok. Dalej wszyscy głosujmy na pis a cofniemy się do roku 1953. wtedy odszedł z tego świata prawdziwy wódz...

  • Zwyczajny - niezalogowany 2018-09-22 18:25:41

    Muszę was zmartwić towarzysze pisOFFcy, przegracie w powiecie sromotnie, chyba że będziecie liczyć głosy... Upartyjniliście wszystko co mogliście i gdzie mogliście i nie myślcie, że tego ludzie nie widzą! Po co było przez lata nadawać na PSL? A samemu zrobić dużo bardziej? I pytanie zasadnicze- dlaczego nikt nie wspomina o dobrym pomyśle Służby Cywilnej? Ja wiem dlaczego, że wasze brudne lepkie łapki nie mogłyby dobrać się do wszystkich stanowisk dla waszych kolesi i totumfackich... Nie jesteście w niczym lepsi od pozostałych polityków może bardziej nadęci i sprytniejsi w sianiu popeliny...

  • Niezwykły wyborca - niezalogowany 2018-09-22 18:31:02

    Ktoś popierający PiS mówi, że pojawi się zaraz przeciwna PiS trollownia? To niesamowita hipokryzja biorąc pod uwagę, że w oficjalnych dokumentach są umowy gdzie PiS w kampaniach 2015 roku kupował przychylne komentarze w internecie w cenie 2 złotych za wpis. Jaką mamy pewność jako wyborcy, że w tej kampanii też tego nie zrobiliście? I chcecie znów oszukiwać? Kolejna kwestia- gdzie są Ci ludzie nowi chcący zmian na tych zdjęciach? Ja widzę tych samych, którzy wspierają PiS od wielu lat i oni o wszystkim decydują a do tego parę nowych paprotek na ocieplenie wizerunku, które nie mają nic do gadania. A i jeszcze jedna grupa, czyli Ci karierowicze co zmienili poglądy aby coś im od PiSu skapnęło. Wójtowie: Janisiewicz i Sabak, którzy podlizują się PiS jak moga- mimo, że jeden miał bliskie relacje z Wspólnotą a drugi z Orzełowską z PSL. Kolejna grupa to działacze bliscy PSL- Krzysztof Tomaszek i Marcin Jaroń, którzy po prostu dali się kupić PiS i teraz startują na radnych powiatowych z tej partii. To Ci nowi? A może Ci nowi to wójtowie, którzy rządzą po kilka kadencji jak: Sabak, Kostyra, Koszutski?

  • wybory SDG - niezalogowany 2018-09-22 19:22:57

    A ja bym tak się nie podniecał że wygra PIS w Garwolinie , 4 lata temu wszyscy mówili że wygra tym razem burmistrz z SDG a wyszło że wygrał ponownie Tadeusz Mikulski i to z dużą przewagą a do rady miasta wszedł tylko jeden radny SDG więc nie otwierał bym szampana za wcześnie bo każdy mówi że zagłosuje na PIS a wygrać może P. Świeczak i jej kompania ......... SDG = PIS .......

  • Szary człowiek - niezalogowany 2018-09-22 19:41:02

    Super macki cenzury pisOFFskiej dotarły i tutaj...

  • gość 2018-09-22 20:19:02

    Przejzałam liste kandydatów w Garwolinie, czy ktos wie ze nijaki pan Maczka oprucz tego ze w pewnym czasie znecał sie nad rodzina i miał chyba z tego tytułu Wyrok SADOWY,.Cała poprzednia kadencje przesiedział w Radzie Miasta ,czasami cos "wył" ale tylko kase podatników pobierał.Natomiast z byłym burmistrzem to jedna reka

  • Gość - niezalogowany 2018-09-22 21:18:02

    Dobrze że są zdjęcia kto jest w tym PIS-ie. Już straciłem do nich szacunek.

  • Gosc - niezalogowany 2018-09-22 21:53:08

    Proszę w takim razie popatrzeć na Wspólnotę i PSL. Aż tak mieć niski szacunek dla siebie?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-22 22:03:32

    Im większa obawa przez zrobieniem porządku przez nowych ludzi, tym większy hejt. Proste!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-22 22:15:50

    A mnie nie interesuje, czy PiS czy nie PiS. Głosuję na Kurowską bo nie chcę, żeby burmistrzem była lalka, która w odpowiednim momencie paluszki przyniosła. I cała jej kampania to publiczne poklepywanie przez Tadka.

  • Jaguś - niezalogowany 2018-09-22 22:47:23

    Ile zapłacił komitet wpisu za wynajem Sabałowe hali w gorznie.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-22 23:03:58

    Parcie na szkło nie ma granic!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-22 23:05:04

    A gdzie przepadli kandydaci z gminy Garwolin? Przestało się opłacać afiszowanie z przynależnością partyjną? Czy czasu zbrakło na konwencję? Pan Wójt nawet parafiady w gminie odwiedza a w partyjnej pokazówce nie uczestniczy?

  • Miłosz - niezalogowany 2018-09-22 23:19:17

    Tak chwalicie PIS? Cofnijcie się co było dwie kadencję temu. Jak PiS wyciągał pieniądze publiczne na prawników. Szkoły porozwalal i wszystkie struktury tak aby każdy z ich członków miał dobrze. Tak było nie było kasy na rozbudowę. Powiem jeszcze Pan Woźniak jakby mógł to zaraz przeprowadzi się do Mietnego bo w biurze budimexu to jest co tydzień a przed wyborami to pewnie będzie codziennie. Tylko pokazuje to co poprzednicy zrobili a tego co on nie potrafił zrobić. Jak taka osoba ma coś robić jak tylko jest w delegacjach i zwraca głowę osoba, które muszą poświęcać czas na pogawędki z nim.

  • Nirwana - niezalogowany 2018-09-23 07:38:01

    Jaka partia# tacy kandydaci..A wśród nich sporo spadochroniarzy# którzy byli w innych tworach politycznych..

  • Violetka - niezalogowany 2018-09-23 08:50:06

    Uśmiałam się jak przeczytałam i zobaczyłam na zdjęciach niektóre nazwiska. Te dwie damessy garwolińskie "tańczące z wilkam". I najlepszy przebój to wybór przez Sionkow kandydatki na wójta, nijakiej Sus. Kaźmirz odpuścił a elunia bez szans.

  • Obserwator. - niezalogowany 2018-09-23 10:55:21

    Konwencja dla swoich i nie ma się co dziwić, że wszystko w samych superlatywach. Przecież nie będą opowiadać o tym czego nie da się zrobić. To dopiero by był strzał w kolano. Inna sprawa, ze wszystkie obietnice będą realizowane ( o ile będą ) z naszych kieszeni. Jeśli ktoś myśli inaczej to jest z tzw szarej strefy, lub z jednej z uprzywilejowanych grup (rolnicy, górnicy, sędziowie itp.) Co do kandydatów to można się faktycznie doszukać "politycznej prostytucji" jesteśmy tam gdzie nam się opłaci a nie tam gdzie zrealizujemy nasze idały. Nie znam wszystkich kandydatów ale np Marcin Jaroń to człowiek godny oddania głosu. Osoba życzliwa dla ludzi. W swojej pracy w Arimr zaangażowany w rozwiązywanie rolniczych problemów. I takich ludzi potrzeba w polityce. Faktycznie wcześniej zaangażowany na rzecz PSLu. Ale będąc pracownikiem Arimr inaczej się nie dało. Dotychczas to była synekura PSL. Zatem patrzcie na ludzi a nie na partyjne szyldy.

  • Nie zagłosuję na PiS - niezalogowany 2018-09-23 11:45:50

    Nie zagłosuję na kandydatów z tej partii, bo wśród nich dużo oszołomów i karierowiczow i zwolenników Rydzyka. oni nie używają swoich komórek do myślenia, bo za nich myśli i rozkazu wydaje Wódz.

  • Traktorzystka - niezalogowany 2018-09-23 11:53:58

    Czy masz na myśli.basie i agunię, pisząc o damesach?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-23 12:20:53

    Kurowska - Burmiszcz?! Strata na kolejne lata dla miasta. Poseł wojcik był?

  • Pytajnik - niezalogowany 2018-09-23 14:32:46

    Pytanie całkiem serio- czy ten pan Poseł z Garwolina to ktoś coś wie co on dla nas zrobił, oprócz tego, że jest klakierem w Sejmie tego małego dyktatorka kieszonkowego z Nowogrodzkiej, rządzącego jednoosobowo naszą Ojczyzną???

  • cernzura - niezalogowany 2018-09-23 18:59:21

    Na jednym z portali jest CENZURA nie można złego słowa napisać na ukochany PIS nie jest to oczywiście egarwolin.pl , portal pisowski normalnie się zrobił ...............

  • Okolicznik - niezalogowany 2018-09-23 19:41:58

    Na zdjęciach widać same figury. Figury z opaską na oczach. Wielu #"sprzedawczykow" z laskarzewa, borowia, Maciejowic i innych wsi i sołectw.sporo karierowiczow i chętnych na TKM. Najwięcej widze Pływaków.

  • gość 2018-09-23 21:17:51

    Sam minister był .TO proszę zobaczyć jak działał https://superwizjer.tvn.pl/fatalne-fotoradary,150541,v.html

  • Łajdak - niezalogowany 2018-09-23 21:25:30

    A co z deklaracją Prezesa o zakazie kandydowania na stołki samorządowe osób które zasiadają na wysokich i dobrze płatnych stanowiskach w spółkach skarbu Państwa? Pan Maciej K chyba na takim stanowisku zasiada i ze sprawozdania majątkowego wynika że ma bardzo dużo... Obłuda... Nepotyzm

  • Gość - niezalogowany 2018-09-23 21:29:29

    Te "zorientowane" komentarze świadczą o tym, że strach w wielu samorządowych urzędach sięga zenitu. A ja z czystym sumieniem zagłosuje na kandydata PiS. Dziękuję za uwagę

  • Antydemokrata - niezalogowany 2018-09-24 07:02:16

    Największe obrzydzenie w tym wszystkim powoduje to, że ci ludzie w większości kolejny raz w życiu zmieniają barwy. Nie wiadomo w sumie, ki są, bo zawsze chcą być modni i zawsze się dostosują. Nie wprowadzono po 89 zasady Piłsudskiego "wszyscy won" do tego dano dawnym czerwonym władzę nad oświatą, służbą zdrowia i dziś mamy patologię. Nepotyzm skrzyżowany z pańszczyzną, okraszony klerem, który aktualny stan rzeczy zawsze pokropi kropidłem. Doszło do tego, że ci lokalni włodarze zatrudniają sprzątaczki w ośrodku zdrowia. Jak ktoś tam dostaje pracę to pierwsze pytanie jest nie - co potrafisz?, tylko do kogo jesteś rodziną? Więc samorządy w obecnej formie do likwidacji, bo to nic dobrego.

  • Pamiętnik - niezalogowany 2018-09-24 08:02:00

    Do młodych działaczy PiS - popytajcie rodziców i dziadków bo sami nie widzeliście jak zachowywali się kiedyś towarzysze z PZPR, jacy byli pyszni i butni, jaka była TVP obecnie TVPiS itd, może wam się oczy otworzą w jakiej partii jesteście i z kim...

  • elewarrszawiak - niezalogowany 2018-09-24 15:11:24

    Upartyjnienie napiera z warszawki... nie wygląda to dobrze.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-24 16:59:35

    Jak to było? A już wiem: przylepiło się g***o do statku i krzyczy płyniemy.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-24 17:02:22

    Tak rzeczywiście strach w wielu urzędach sięga zenitu. Szczególnie po tym jak Kurowska w wywiadzie powiedziała, że nie będzie zwalniać ludzi. Musicie ustalić jedną wersję bo wiem, że aktyw partyjny nie był szczęśliwy z powodu tej wypowiedzi. Przecież miało być tak jak na górze czystka gdzie się da. Miejsce pracy tylko za okazaniem legitymacji partyjnej PiS. Reszta na bruk.

  • Zwyczajny - niezalogowany 2018-09-25 09:51:20

    Pytanko takie do towarzyszy partyjnych z PiS- czy wam zwyczajnie po ludzku nie jest wstyd? Przez 8 lat trąbiliście jak to PSL wszędzie wstawia swoich ludzi a jak dostaliście władzę to zrobiliście to razy 3 co poprzednicy! Ba pierwsze co to znieśliście konkursy do stanowisk publicznych, taki bezwstyd w biały dzień, jawnogrzesznictwo! Myślicie, że zaczarujecie rzeczywistość, że my zwyczajni ludzie tego nie widzimy? A ci co jeszcze pamiętają czasy PRL to widzą jak działacie identycznie jak tamci! Po prostu wstyd. W końcu na gminach będą na was głosować tylko rodzina i kumple! Zobaczycie co znaczy przekora Polaka przy wyborach.

  • Zawiedziony wyb - niezalogowany 2018-09-25 17:36:49

    Towarzysze pisOFFcy aż nóżkami przebieracie do nowych synekurek, wszystko w powiecie już bezwstydnie obstawiliście, więc dla kogo teraz powalczycie? Jak Bonkowski senator wasz czy poseł Zbonikowski dla kochanek i ich rodzin o te stołki...? Chcę zobaczyć wasze miny po wyborach, ludzie nie są głupi i już się uodparniają na waszą mistrzowską propagandę 24?ha...

  • wyborca PiS - niezalogowany 2018-09-25 22:13:31

    Komentarze pisze dwóch, może trzech oszalałych peeselowców, wiedzących, że ich polityczny koniec jest bliski. Wiadomo od dawna, że w Garwo i okolicach wygra PIS.

  • Izabela Skryban - niezalogowany 2018-09-29 09:09:06

    Może zatańczymy......przy utworze - tylko dens ma sens!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  • gośćpawel - niezalogowany 2018-10-09 13:57:09

    beda glosowal na kandydatow pis

  • gość 2018-10-09 18:30:19

    Panie pośle Kędziorek nawet na sołtysa się nie nadaje ale do PIS pasuje - reprezentuje ten sam poziom. Jego wynik w Pilawie pokarze osiągnięcia PIS a jego dotychczasowa praca jest tak owocna jak Pana posła w Pilawie . Obciach...... Pośmiejemy się 22.10 2018 r.

  • gość 2018-10-18 10:17:51

    CHYBA NIKT NIE CHCE ZMIANY W GARWOLINIE SKORO JESTESCIE PRZECIWNI PIS-OWI

  • gość 2018-10-18 11:48:01

    TYLKO KUROWSKA MOZE ROZWALIC TEN CHORY SYSTEM KOLESIOW DAWNEGO UKLADU KACYKOW.

  • gość 2018-10-18 18:14:10

    Pan Tadzio tto po cowierdzi o duzym doswiadczeniiu pani swieczak to po co zatrudnia na umowe zlecenie pania Pyrekza jedna prace dwie biora pobory