:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Wybory samorządowe 2018, Kandydaci radnych powiatu województwa - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 31/08/2018 20:31

Dziś podczas konferencji prasowej prezes zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego w Garwolinie Marek Chciałowski przedstawił kandydatów na radnych powiatu i województwa. O głosy wyborców z okręgu Żelechów i Trojanów z ramienia PSL walczyć będą Mirosław Pyra, Krystian Kania, Antonina Maraszek, Krystyna Wieczorkiewicz i Albert Prządka. Kandydatem PSL do sejmiku województwa mazowieckiego jest Jerzy Piesio.

Dziś w siedzibie zarządu PSL w Garwolinie odbyła się druga konferencja prasowa, podczas której prezes zarządu Marek Chciałowski przedstawił kandydatów na radnych powiatu z okręgu Żelechów i Trojanów oraz kandydata na radnego wojewódzkiego. Prezes dodał, że planuje cykliczne konferencje i przedstawianie kolejnych kandydatów okręgami, ponieważ każdy okręg wyborczy ma swoją specyfikę i inne priorytety. (Zdj. główne, od lewej – siedzą:Jerzy Piesio, Krystyna Wieczorkiewicz, Antonina Maraszek; stoją:Albert Prządka, Krystian Kania, Marek Chciałowski, Mirosław Pyra)

 

Kandydatów jest trzech, my mamy najlepszą osobę”

Kandydatem do sejmiku województwa mazowieckiego z ramienia PSL jest Jerzy Piesio. – Na terenie powiatu jest trzech kandydatów (do sejmiku wojewódzkiego – przyp. Red.). Myślę, że w tym momencie my mamy najlepszą osobę. Osobę, która zna dokładnie problemy powiatu garwolińskiego i wie, co trzeba zrobić, żeby ten powiat na arenie Mazowsza dostawał coraz to większe środki i realizował zadania potrzebne dla powiatu, ale sfinansowane przez województwo mazowieckie – mówił Marek Chciałowski.

– Podjąłem decyzję o kandydowaniu do sejmiku województwa mazowieckiego za namową wielu osób, które przychodziły, że są kandydaci tylko z prawej strony, natomiast nie było by głosować na kogo. (…) Znam problemy ludzi, potrafię je rozwiązywać i myślę, że osoba, która taką ma wiedzę, powinna reprezentować powiat garwoliński, a w powiecie jest do zrobienia bardzo wiele, chociażby wały, drogi wojewódzkie. małe wsparcie środkami wojewódzkimi dróg powiatowych i gminnych – mówił Jerzy Piesio. Kandydat, mówiąc o swoim wieloletnim doświadczeniu zawodowym, wymienił pracę w Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych, w klubie Wilga w Garwolinie, w administracji rządowej, gdy istniał Urząd Rejonowy, w centrali KRUS i obecnie w administracji samorządowej, gdzie pełni funkcję sekretarza powiatu.

 

Kandydaci PSL do rady powiatu garwolińskiego:

Antonina Maraszek – z miejscowości Budziska w gminie Trojanów. Jest nauczycielem i od lat dyrektorem Szkoły Podstawowej w Budzikach.

– Całe życie pracowałam na wsi. Jestem córką rolnika, z czego jestem dumna. Kandyduję do powiatu z Polskiego Stronnictwa Ludowego, ponieważ całe życie mieszkam na wsi. Moja rodzina ma doświadczenie wieloletnie od pokoleń w Ruchu Ludowym. Chciałabym wnieść do naszego środowiska wiele dobrego poprzez to, żeby łączyć ludzi, działać na rzecz społeczeństwa lokalnego wspólnie razem i żeby przyświecało nam hasło: „Bóg Honor Ojczyzna”. Wiele jest do zrobienia, szczególnie w środowisku wiejskim. Najbardziej mosty trzeba poprawiać na drogach powiatowych, drogi i trzeba pracować tak, żeby poprawić warunki bytowo-socjalne ludzi na wsi, żeby młodzież chętnie zostawała na wsi, żeby nie była taka migracja, żeby te wsie nie były puste – mówiła Antonina Maraszek.

 

Krystyna Wieczorkiewicz – pedagog w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. Wyssogoty Zakrzeskiwego w Żelechowie.

Zamierzam jako radna powiatowa pracować na rzecz wszystkich mieszkańców gminy Żelechów i gminy Trojanów. – Zawsze lubiłam angażować się w działalność społeczną. Między innymi organizowałam Orszak Trzech Króli. W tym roku mieliśmy nawet transmisję na żywo w TVP i wielbłąda. Od wielu lat organizuję koncert kolęd, organizuję honorowe krwiodawstwo, angażuję się w promowanie historii i zabytków Żelechowa. Potrafię pozyskiwać fundusze unijne, między innymi pomagałam w przygotowywaniu projektów dla przedszkola, szkół podstawowych w naszej gminie i dla mojej szkoły, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego, gdzie projekty realizujemy w każdym roku. Uczniowie robią m.in. bezpłatne prawo jazdy, kursy, staże zawodowe, praktyki zagraniczne i ciekawe wyjazdy. Pracuję również przy sprawdzaniu wniosków LGD Forum Powiatu Garwolińskiego. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, żoną, kobietą pełną energii, zaangażowania i pomysłów. Osobą, która lubi swoją pracę i lubi pracować dla innych. Chciałabym zadbać o drogi i chodniki powiatowe na terenie gminy Żelechów, o placówki oświatowe, znajdujące się w Żelechowie, o miejsca na wypoczynek i rekreację, o jakość wykonywanych robót i inwestycji oraz o dobrą współpracę między powiatem i gminą Żelechów – mówiła Krystyna Wieczorkiewicz.

 

Mirosław Pyra – leśnik od 30 lat, radny rady powiatu garwolińskiego z ramienia PSL od 3 kadencji.

– Już trzy kadencje startuję z Polskiego Stronnictwa Ludowego. To jest partia, która wywodzi się ze wsi, z krwi i kości. Startuję z okręgu żelechowsko-trojanowskiego i potrzeby są nadal duże, chociaż przez te trzy kadencję możemy się poszczycić drogami, mostami – mówił Mirosław Pyra, który wymienił jako największą inwestycję, warty ok. 1,5 mln zł duży most z zaporami w Woli Życkiej na rzece Okrzejce. Kandydat przyznał, że mimo tego, że z powodzeniem udaje się realizować różne inwestycje, to potrzeby nadal są duże. Dotyczą szczególnie mostów, dróg powiatowych i szkół w Żelechowie. – Z Polskiego Stronnictwa Ludowego startują ludzie, którzy wiedzą o wsi bardzo dużo i chcą włożyć jak największy wkład w ten rozwój, żeby wieś się nie wyludniała. Jeszcze wiele mamy do zrobienia na tej wsi – podkreślił Mirosław Pyra.

 

Krystian Kania – radny powiatu w tej kadencji, jako przedstawiciel społeczeństwa gminy Żelechów i Trojanów, przewodniczący powiatowej komisji budżetu i finansów.

– W ostatnich czterech latach uczestnictwa w radzie powiatu udało nam się wykonać wspólnie liczne inwestycje w infrastrukturę drogową na terenie gminy Żelechów, jak i Trojanów. Również ogromne pieniądze zostały zainwestowane w nasze szkoły. Mamy aż dwie w tak małej miejscowości jak Żelechów. Prywatnie i zawodowo jestem dość mocno związany z Żelechowem i z terenem wokół. Mam nadzieję, że ostatnie 4 lata inwestycji i wzrost tych inwestycji na naszym terenie zostanie utrzymany i te rzeczy, których brakuje zostaną w większości wykonane. Mamy jeszcze dużo do zrobienia. Jako grupa osób związanych z Polskim Stronnictwem Ludowym, naprawdę jest z kim rozmawiać, jest z kim działać i miejmy nadzieję, że najbliższe lata to będą również dobre lata dla naszych małych miejscowości tam, gdzie żyjemy na co dzień – mówił Krystian Kania.

 

Albert Prządka – jest rolnikiem, wspólnie z ojcem prowadzi gospodarstwo rolne w miejscowości Nowy Goniwilk. Jest także wokalistą w lokalnym zespole muzycznym oraz prowadzi swój odrębny projekt muzyczny.

– Z jednej strony jest rolnikiem, a z jednej również działaczem kultury. Bardzo często słucham jego muzyki z tego względu, że ma wiele cennych utworów, które na You Tubie są puszczane i które też cieszą się dużą popularnością. Gdy patrzę, że przybywają nowi fani, fanki, to jestem też zadowolony i dumny, że na terenie powiatu garwolińskiego mamy osoby, które są kreatywne, prężne i coś chcą zrobić dalej – przyznał Marek Chciałowski

Kandydat, podobnie jak jego poprzednicy zwrócił uwagę, na to, że w regionie jest wiele potrzeb i zadań do realizacji. – Jeżeli to zrobić, to z najlepszymi, właśnie dlatego postanowiłem kandydować do rady powiatu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego i mam nadzieję, że uda nam się zrobić coś dla nas wszystkich, dla naszego regionu – podkreślił Albert Prządka.

 

ur

Reklama

Kandydaci PSL na radnych powiatu i województwa komentarze opinie

 • PoczytajMiMamo - niezalogowany 2018-08-31 22:50:13

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23848044,zawieszony-za-molestowanie-kardynal-bywal-w-polsce-na-zaproszenie.html#Z_MTstream

 • gość 2018-09-02 10:00:09

  PSL to taka partia jeszcze istnieje .

 • gość 2018-09-02 15:53:36

  to ten Chciałowski jeszcze ma czelnosc kandydowac za tyle złego co zrobił w powiecie, bezczelny typ

 • zalogowany - niezalogowany 2018-09-03 08:47:48

  No proszę! Moja konstruktywna krytyka o przykrótkich krawatach z poprzedniej prezentacji kandydatów zadziałała. Tym razem przyznaję, że sesja wyszła całkiem elegancko.

 • gość 2018-09-22 12:31:55

  Czy ktoś sprawdzał ten tekst? Poucinane ostatnie literki wyrazów, literówki- naprawdę wstyd żebyście coś takiego wstawiali..

 • elewarrszawiak - niezalogowany 2018-09-24 15:57:56

  Tak sobie marzyłem, że w końcu podróbka PSL (z pierwszej połowy XX wieku, później tylko ZSL ) wygaśnie i nie będzie już tego wspaniałego dyżurnego koalicjanta z kimkolwiek...
  Ale rolnicy protestują w Sieradzu i innych miejscowościach, na to się kładzie filtr cenzury w ogólnopolskich mediach i nie widać ani porządnego ruchu ludowego, ani narodowego ruchu... za to w zgadywankach Estymatora i inych PR agencji wciąż te same partyjne układy się pną.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Zobacz ogłoszenie

Witam! Sprzędam płytki

Mam do sprzedania Nowe zapakowane oryginalnie płytki ścienne szkliwione. płytki zostały po remoncie domu. Posiadam 31 MB. Wymiary 22,3 X 44,8 X..


Zobacz ogłoszenie

kierowca - dostawca

Hurtownia warzywna JARMIR zatrudni na stanowisko : - dostawca art.spożywczych prawo jazdy kat.B - handlowiec prawo jazdy kat.B Oczekiwane zadania..


Zobacz ogłoszenie

Zaginął Struś EMU

Struś zaginął dnia 08.07.2019 r. około godz 14. ostatni raz widziany był przy ulicy generała Maczka w Garwolinie telefon do kontaktu 797642051..


Zobacz ogłoszenie

MAGAZYNIER

Piekarnia Oskroba S.A. - jeden z liderów branży piekarniczej w Polsce poszukuje pracowników na stanowisko: Magazynier Miejsce pracy: Człekówka,..


Zobacz ogłoszenie

Zaginął Timi

Szukamy naszego pupila- wabi sie Timi! Zaginął wczoraj 8 lipca na osiedlu Ogrody w Łaskarzewie! Pies ma czerwoną obroże. Strasznie za nim..


Zobacz ogłoszenie

OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"