:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Wybory samorządowe 2018, Kandydaci radnych powiatu województwa - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 31/08/2018 20:31

Dziś podczas konferencji prasowej prezes zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego w Garwolinie Marek Chciałowski przedstawił kandydatów na radnych powiatu i województwa. O głosy wyborców z okręgu Żelechów i Trojanów z ramienia PSL walczyć będą Mirosław Pyra, Krystian Kania, Antonina Maraszek, Krystyna Wieczorkiewicz i Albert Prządka. Kandydatem PSL do sejmiku województwa mazowieckiego jest Jerzy Piesio.

Dziś w siedzibie zarządu PSL w Garwolinie odbyła się druga konferencja prasowa, podczas której prezes zarządu Marek Chciałowski przedstawił kandydatów na radnych powiatu z okręgu Żelechów i Trojanów oraz kandydata na radnego wojewódzkiego. Prezes dodał, że planuje cykliczne konferencje i przedstawianie kolejnych kandydatów okręgami, ponieważ każdy okręg wyborczy ma swoją specyfikę i inne priorytety. (Zdj. główne, od lewej – siedzą:Jerzy Piesio, Krystyna Wieczorkiewicz, Antonina Maraszek; stoją:Albert Prządka, Krystian Kania, Marek Chciałowski, Mirosław Pyra)

 

Kandydatów jest trzech, my mamy najlepszą osobę”

Kandydatem do sejmiku województwa mazowieckiego z ramienia PSL jest Jerzy Piesio. – Na terenie powiatu jest trzech kandydatów (do sejmiku wojewódzkiego – przyp. Red.). Myślę, że w tym momencie my mamy najlepszą osobę. Osobę, która zna dokładnie problemy powiatu garwolińskiego i wie, co trzeba zrobić, żeby ten powiat na arenie Mazowsza dostawał coraz to większe środki i realizował zadania potrzebne dla powiatu, ale sfinansowane przez województwo mazowieckie – mówił Marek Chciałowski.

– Podjąłem decyzję o kandydowaniu do sejmiku województwa mazowieckiego za namową wielu osób, które przychodziły, że są kandydaci tylko z prawej strony, natomiast nie było by głosować na kogo. (…) Znam problemy ludzi, potrafię je rozwiązywać i myślę, że osoba, która taką ma wiedzę, powinna reprezentować powiat garwoliński, a w powiecie jest do zrobienia bardzo wiele, chociażby wały, drogi wojewódzkie. małe wsparcie środkami wojewódzkimi dróg powiatowych i gminnych – mówił Jerzy Piesio. Kandydat, mówiąc o swoim wieloletnim doświadczeniu zawodowym, wymienił pracę w Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych, w klubie Wilga w Garwolinie, w administracji rządowej, gdy istniał Urząd Rejonowy, w centrali KRUS i obecnie w administracji samorządowej, gdzie pełni funkcję sekretarza powiatu.

 

Kandydaci PSL do rady powiatu garwolińskiego:

Antonina Maraszek – z miejscowości Budziska w gminie Trojanów. Jest nauczycielem i od lat dyrektorem Szkoły Podstawowej w Budzikach.

– Całe życie pracowałam na wsi. Jestem córką rolnika, z czego jestem dumna. Kandyduję do powiatu z Polskiego Stronnictwa Ludowego, ponieważ całe życie mieszkam na wsi. Moja rodzina ma doświadczenie wieloletnie od pokoleń w Ruchu Ludowym. Chciałabym wnieść do naszego środowiska wiele dobrego poprzez to, żeby łączyć ludzi, działać na rzecz społeczeństwa lokalnego wspólnie razem i żeby przyświecało nam hasło: „Bóg Honor Ojczyzna”. Wiele jest do zrobienia, szczególnie w środowisku wiejskim. Najbardziej mosty trzeba poprawiać na drogach powiatowych, drogi i trzeba pracować tak, żeby poprawić warunki bytowo-socjalne ludzi na wsi, żeby młodzież chętnie zostawała na wsi, żeby nie była taka migracja, żeby te wsie nie były puste – mówiła Antonina Maraszek.

 

Krystyna Wieczorkiewicz – pedagog w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. Wyssogoty Zakrzeskiwego w Żelechowie.

Zamierzam jako radna powiatowa pracować na rzecz wszystkich mieszkańców gminy Żelechów i gminy Trojanów. – Zawsze lubiłam angażować się w działalność społeczną. Między innymi organizowałam Orszak Trzech Króli. W tym roku mieliśmy nawet transmisję na żywo w TVP i wielbłąda. Od wielu lat organizuję koncert kolęd, organizuję honorowe krwiodawstwo, angażuję się w promowanie historii i zabytków Żelechowa. Potrafię pozyskiwać fundusze unijne, między innymi pomagałam w przygotowywaniu projektów dla przedszkola, szkół podstawowych w naszej gminie i dla mojej szkoły, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego, gdzie projekty realizujemy w każdym roku. Uczniowie robią m.in. bezpłatne prawo jazdy, kursy, staże zawodowe, praktyki zagraniczne i ciekawe wyjazdy. Pracuję również przy sprawdzaniu wniosków LGD Forum Powiatu Garwolińskiego. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, żoną, kobietą pełną energii, zaangażowania i pomysłów. Osobą, która lubi swoją pracę i lubi pracować dla innych. Chciałabym zadbać o drogi i chodniki powiatowe na terenie gminy Żelechów, o placówki oświatowe, znajdujące się w Żelechowie, o miejsca na wypoczynek i rekreację, o jakość wykonywanych robót i inwestycji oraz o dobrą współpracę między powiatem i gminą Żelechów – mówiła Krystyna Wieczorkiewicz.

 

Mirosław Pyra – leśnik od 30 lat, radny rady powiatu garwolińskiego z ramienia PSL od 3 kadencji.

– Już trzy kadencje startuję z Polskiego Stronnictwa Ludowego. To jest partia, która wywodzi się ze wsi, z krwi i kości. Startuję z okręgu żelechowsko-trojanowskiego i potrzeby są nadal duże, chociaż przez te trzy kadencję możemy się poszczycić drogami, mostami – mówił Mirosław Pyra, który wymienił jako największą inwestycję, warty ok. 1,5 mln zł duży most z zaporami w Woli Życkiej na rzece Okrzejce. Kandydat przyznał, że mimo tego, że z powodzeniem udaje się realizować różne inwestycje, to potrzeby nadal są duże. Dotyczą szczególnie mostów, dróg powiatowych i szkół w Żelechowie. – Z Polskiego Stronnictwa Ludowego startują ludzie, którzy wiedzą o wsi bardzo dużo i chcą włożyć jak największy wkład w ten rozwój, żeby wieś się nie wyludniała. Jeszcze wiele mamy do zrobienia na tej wsi – podkreślił Mirosław Pyra.

 

Krystian Kania – radny powiatu w tej kadencji, jako przedstawiciel społeczeństwa gminy Żelechów i Trojanów, przewodniczący powiatowej komisji budżetu i finansów.

– W ostatnich czterech latach uczestnictwa w radzie powiatu udało nam się wykonać wspólnie liczne inwestycje w infrastrukturę drogową na terenie gminy Żelechów, jak i Trojanów. Również ogromne pieniądze zostały zainwestowane w nasze szkoły. Mamy aż dwie w tak małej miejscowości jak Żelechów. Prywatnie i zawodowo jestem dość mocno związany z Żelechowem i z terenem wokół. Mam nadzieję, że ostatnie 4 lata inwestycji i wzrost tych inwestycji na naszym terenie zostanie utrzymany i te rzeczy, których brakuje zostaną w większości wykonane. Mamy jeszcze dużo do zrobienia. Jako grupa osób związanych z Polskim Stronnictwem Ludowym, naprawdę jest z kim rozmawiać, jest z kim działać i miejmy nadzieję, że najbliższe lata to będą również dobre lata dla naszych małych miejscowości tam, gdzie żyjemy na co dzień – mówił Krystian Kania.

 

Albert Prządka – jest rolnikiem, wspólnie z ojcem prowadzi gospodarstwo rolne w miejscowości Nowy Goniwilk. Jest także wokalistą w lokalnym zespole muzycznym oraz prowadzi swój odrębny projekt muzyczny.

– Z jednej strony jest rolnikiem, a z jednej również działaczem kultury. Bardzo często słucham jego muzyki z tego względu, że ma wiele cennych utworów, które na You Tubie są puszczane i które też cieszą się dużą popularnością. Gdy patrzę, że przybywają nowi fani, fanki, to jestem też zadowolony i dumny, że na terenie powiatu garwolińskiego mamy osoby, które są kreatywne, prężne i coś chcą zrobić dalej – przyznał Marek Chciałowski

Kandydat, podobnie jak jego poprzednicy zwrócił uwagę, na to, że w regionie jest wiele potrzeb i zadań do realizacji. – Jeżeli to zrobić, to z najlepszymi, właśnie dlatego postanowiłem kandydować do rady powiatu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego i mam nadzieję, że uda nam się zrobić coś dla nas wszystkich, dla naszego regionu – podkreślił Albert Prządka.

 

ur

Reklama

Kandydaci PSL na radnych powiatu i województwa komentarze opinie

 • PoczytajMiMamo - niezalogowany 2018-08-31 22:50:13

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23848044,zawieszony-za-molestowanie-kardynal-bywal-w-polsce-na-zaproszenie.html#Z_MTstream

 • gość 2018-09-02 10:00:09

  PSL to taka partia jeszcze istnieje .

 • gość 2018-09-02 15:53:36

  to ten Chciałowski jeszcze ma czelnosc kandydowac za tyle złego co zrobił w powiecie, bezczelny typ

 • zalogowany - niezalogowany 2018-09-03 08:47:48

  No proszę! Moja konstruktywna krytyka o przykrótkich krawatach z poprzedniej prezentacji kandydatów zadziałała. Tym razem przyznaję, że sesja wyszła całkiem elegancko.

 • gość 2018-09-22 12:31:55

  Czy ktoś sprawdzał ten tekst? Poucinane ostatnie literki wyrazów, literówki- naprawdę wstyd żebyście coś takiego wstawiali..

 • elewarrszawiak - niezalogowany 2018-09-24 15:57:56

  Tak sobie marzyłem, że w końcu podróbka PSL (z pierwszej połowy XX wieku, później tylko ZSL ) wygaśnie i nie będzie już tego wspaniałego dyżurnego koalicjanta z kimkolwiek...
  Ale rolnicy protestują w Sieradzu i innych miejscowościach, na to się kładzie filtr cenzury w ogólnopolskich mediach i nie widać ani porządnego ruchu ludowego, ani narodowego ruchu... za to w zgadywankach Estymatora i inych PR agencji wciąż te same partyjne układy się pną.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Mieszalni/ Ważący

Od 35 lat jesteśmy liderem wśród polskich marek pod względem popularności oraz sprzedaży na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. Dzięki..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Pracownik Produkcji

Od 35 lat jesteśmy liderem wśród polskich marek pod względem popularności oraz sprzedaży na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. Dzięki..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"