:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C bezchmurnie

Kenijczyk wygrał 8. edycję biegu „Avon kontra przemoc"

Abel Kibet Rop wygrał ósmą edycję biegu „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Wśród pań najszybsza okazała się Ukrainka Wira Ocharuk.

 

Pogoda w tym roku nie była sprzymierzeńcem biegaczy. Wysoka temperatura nie pomagała w uzyskiwaniu rekordowych rezultatów. Najlepiej w tych warunkach poradzili sobie Kenijczycy. Wygrał Abel Kibet Rop (30:55) przed swoim rodakiem Silasem Kiprono Too (31:15).

– Cieszę się, że wygrałem ten bieg. Jestem zadowolony z uzyskanego czasu. W tych warunkach nie dało się pobiec szybciej – przyznał zwycięzca biegu, który w Garwolinie startował po raz pierwszy.

 

Robert Głowala i Emilia Mazek najszybsi z powiatu

Jako trzeci linię mety przeciął Robert Głowala z Wilgi Garwolin (32:02), tym samym powtórzył wyczyn sprzed roku.

– W tym roku trenuje głównie na bieżni. To był mój pierwszy start w biegu ulicznym. Był to duży znak zapytania. W końcówce trochę zabrakło mi sił, ale ogólnie jestem zadowolony– powiedział tuż po biegu najlepszy zawodnik z powiatu garwolińskiego.

Wśród kobiet triumfowała Ukrainka Wira Ocharuk.(35:16). Na ósmym miejscu sklasyfikowana została najszybsza zawodniczka z powiatu garwolińskiego Emilia Mazek. Lekkoatletka Wilgi Garwolin uzyskała czas: 40:36.

– Czas miał być lepszy, ale mimo to jestem zadowolona. Było ciężko, ale wytrzymałam. Chciałam zając miejsce w pierwszej szóstce, dziewczyny były jednak poza zasięgiem – mówi podopieczna Stanisława Buszty.

 

Mateusz Kondej wygrał bieg rodzinny

Na starcie Biegu Rodzinnego stanęło 367 zawodników. Dwukilometrową trasę, prowadzącą po ulicach Garwolina, najszybciej pokonał Mateusz Kondej z Wilgi Garwolin (4:57). Najlepszą kobietą była jego klubowa koleżanka Natalia Przybysz (6:08).

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.

 

(ŁS) 2017-06-18 19:56:07

Kenijczyk wygrał 8. edycję biegu „Avon kontra przemoc" komentarze opinie

  • fdfs - niezalogowany 2017-06-22 13:04:16

    [quote name="olaf"]Nagrody były oszałamiające ![/quote]Coraz więcej biegów w Polsce zaczyna przypominać zrzutkę na nagrodę dla szybkonogich wygrywaczy z Ukrainy lub Afryki

  • olaf - niezalogowany 2017-06-22 10:58:45

    Nagrody były oszałamiające !

  • mieszkaniec - niezalogowany 2017-06-21 06:47:17

    CENZURA

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl