:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Kenijczyk wygrywa 6. edycję biegu Avon kontra przemoc

Zwycięzcą szóstej edycji biegu „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” został Kenijczyk Gilbert Kipkosgei. Wśród pań najszybsza okazała się reprezentantka Ukrainy Olga Kotovska.

 

Już po raz szósty ulice Garwolina zamieniły się w trasę biegu „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Jak co roku organizatorzy przygotowali dwa biegi – bieg główny na dystansie 10 kilometrów oraz bieg rodzinny, w którym uczestnicy mieli do pokonania 2 kilometry. Łącznie w imprezie udział wzięło ponad 800 zawodników.

Punktualnie o godzinie 12.00 z mostu na rzece Wildze na trasę wyruszyli uczestnicy biegu głównego. Już na początku wyklarowała się pięcioosobowa czołówka. W tej grupie najlepszym rekordem życiowym mógł pochwalić się Kenijczyk Gilbert Kipkosgei. Jeszcze przed półmetkiem jedyny czarnoskóry zawodnik w stawce przypuścił atak, który zakończył się sukcesem. Na pokonanie 10 kilometrów potrzebował 30 minut i 17 sekund. Dwie sekund po nim linię mety przekroczył Ukrainiec Pavlo Vereckij. Na najniższym stopniu podium stanął jego rodak Yriy Rysuk (30:24). Najlepszym biegaczem z powiatu garwolińskiego był Robert Głowala (32:09), który zajął siódme miejsce.

 

Robert Głowala i Emilia Mazek najszybsi z powiatu

Najszybsza kobietą była reprezentantka Ukrainy Olga Kotovska. – Bieg był ciężki. Trasa trochę pagórkowata. To jest mój trzeci start w Garwolinie. Z roku na rok jest coraz lepiej. Dwa lata temu byłam trzecia, w ubiegłym roku druga, a w tym wygrałam. Jestem bardzo zadowolona – mówi zwyciężczyni biegu, która uporała się z dystansem w 33 minuty i 23 sekundy. Na 10. miejscu w rywalizacji pań uplasowała się najszybsza mieszkanka powiatu garwolińskiego Emilia Mazek (43:16). – Planowałam być najszybszą zawodniczką powiatu. Chciałam również pobić rekord życiowy. Niestety zabrakło sześciu sekund. Nieco trudniej biegło się w drugiej części trasy, która była pod wiatr – mówi lekkoatletka garwolińskiej Wilgi.

Wśród 534 zawodników, którzy ukończyli bieg był aktor Przemysław Cypryański. – Jestem dosyć sentymentalny. Jeśli jakiś bieg mi się spodoba, lubię wracać w to miejsce, więc jest duża szansa, że za rok znów wystartuje w Garwolinie. Tym bardziej, że biegowi towarzyszy fajna idea – powiedział

 

Mateusz Kondej wygrał bieg rodzinny

Na starcie Biegu Rodzinnego stanęło 284 zawodników. Dwukilometrową trasę prowadzącą po ulicach Garwolina, najszybciej pokonał Mateusz Kondej (04:53). Podopieczny Stanisława Buszty po emocjonującym finiszu, wpadł na metę przed Przemysławem Osełką z Wólki Prackiej (04:54) i Aleksandrem Wiąckiem z Kołbieli (04:55).

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.

 

(ŁS) 2015-06-22 10:41:56


Kenijczyk wygrywa 6. edycję biegu Avon kontra przemoc komentarze opinie

  • Biegacz polny - niezalogowany 2015-06-22 09:24:02

    Super zabawa :lol:

  • romek - niezalogowany 2015-06-22 09:12:36

    zdjecie 153 !! :))) Mariuszek żone zmienił??? :))))))))))))

  • jaś - niezalogowany 2015-06-22 09:02:25

    no i dobrze:)) rodzina w Kenii następne pół roku bedzie mogła dostatnio pozyć:))

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl